Andykódy

Andykódy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461329/bmid_andykody-F8o-461329.jpg 5 48 19

Jádrem sbírky je pásmo sedmi básní nazvané PROJEV. Jde o doslovný přepis premiérova vystoupení na tiskové konferenci v první polovině října 2020. Dali jsme si záležet na tom, že projev je zachycen s naprostou autenticitou, slovo od slova. Nic není doplněno a nic není vynecháno. PROJEV jsme doplnili výběrem textů z autorovy rané tvorby. Nemohli jsme čtenáře ochudit o legendární Motýle a další básně. Celá sbírka je citlivě a s láskou graficky zpracována a doplněna autorskými ilustracemi ve stylu art brut.... celý text

gimli35
24.11.2022 5 z 5

Skvělá jednohubka! A byť jsou hlášky o covidu, který "urychluje nebo zkracuje život", samozřejmě kultovní, mne nejvíce pobavila báseň Čapák. No vážně: věděli jste, že tolik propíraný areál vznikl kvůli tomu, že Bureš čekal moc dlouho na krmení koz?

666Jitka
21.10.2022 5 z 5

Po nějaké době jsem si Andykódy zase pročetla a konstatuji, že neztratily nic ze svého satirického kouzla a stejně tak i dnes si člověk při jejich čtení uvědomuje drsnou realitu, která okolo nás pomalu a nepříjemně houstne. Možná budou brzy následovat další ...kódy, akorát s jiným jménem v čele.

puczmeloun
13.11.2021 4 z 5

Bylo mi ctí a privilegiem na tuto sbírku přispět. Nádherně uděláno, krásně vybráno, ilustrováno a dotaženo do konce...

Ano, je to celé takové hořkosladké. Přesto velice doufám, že první krok k budoucnosti byl učiněn na začátku října a z autora už bude nadále jen básník. Možností je však také psaní dalších textů na motácích, to už je však otázka na orgány činné v trestním řízení.

jaroiva
12.09.2021 4 z 5

Sbírka, ve které nic nechybí.
Zejména mé oblíbené: MATEMATICKÝ MODEL a MOTÝLE
Co víc si může autor přát, než aby jeho básně zlidověly?

Matematicka
15.07.2021 4 z 5

Velice výstižný je komentář uživatele koudja. Já k tomu jen dodávám: Kéž by Andreji Babišovi stačilo realizovat se jako úspěšný básník. Tak absurdní poezii by totiž jen tak ledasjaký autor nevymyslel...

koudja
21.06.2021 5 z 5

Babiš lže, krade a píše kvalitní poezii

Chesterton
28.03.2021 5 z 5

Šibeniční humor s mrazením v zádech a smutkem v očích!
Díky.
5/0

666Jitka
13.03.2021 5 z 5

Výborný nápad - volný verš hlášek a proslovů premiéra, který vyvolá úsměv na tváři, ale v pozadí je to až varovné a mrazivé uvědomění si reality a toho, kdo nám tu velí :-( Knihu jsem obdržela od spolku PHS jako dárek, což mě velice mile překvapilo - ještě jednou děkuji :-)

nefernefer
01.03.2021 5 z 5

Kdybych neznala souvislosti a brala to opravdu jen jako poezii, pak musím přiznat, že by tyto „verše“ strčily do kapsy mnohé z těch, se kterými jsem měla v poslední době tu čest. Ovšem ve světle toho, o co jde ve skutečnosti, musím říct:
Je to výborné a fakt mě to pobavilo. Skvěle to ilustruje typickou českou schopnost přežít to nejhorší jen díky tomu, že si z toho budu dělat srandu. Protože vlastně je to spíš k pláči.

kap66
28.02.2021 5 z 5

Dárek, který prý přišel asi na 50 korun – a každá, každičká koruna stojí za to! Já bych byla samozřejmě šťastná, kdybychom zrovna teď měli premiéra, ke kterému bych cítila úctu a kterému bych věřila. Ale to se neděje, takže se neostýchám zasmát se na plné pecky (Matematický model, Angažovaný, Motýle) nebo zaskočeně strnout nad svérázným pojetím demokracie (Média, Pochybnost) - ale pak se zase hned smát. A taky si říct: no páni, tohle ale fakt vypadá jako pravá poezie (Okupace). Knížečka je navíc pojata opravdu umělecky – tvary básní, ilustrace, název odkazující na Havlovy Antikódy. Je to dokonale černohumorné. Kdo jiný tohle má?!
Koho z vás zatím netrkla skvělá recitace dvou básní ze sbírky (a navíc básně Zahrádky, která ve sbírce není), podívejte se na Nedělní chvilku poezie:
www.youtube.com/watch?v=wT9dgxmfcBs&t=3s

vlkodlaq
22.02.2021 5 z 5

Neodolám a dovolím si ještě jeden komentář. Padlo tu, že se básníkům bude toto dílo jen těžko překonávat. Ano, je to skutečně tak, protože cokoli kdokoliv kdykoliv napíše, nebude to už nikdy tak autentické jako tato prohlášení našeho nejmocnějšího duševního mrzáka. Právě ta autenticita z toho dělá bolestně drsné, ale unikátní, dejme tomu umění.

m42komar
28.01.2021 5 z 5

Já to četl a pak to hodnocení nejde jinak. Pochopitelně by se to dalo udělat větší, ale tak by to pak nemohlo být takhle a ty myšlenky. Nejspíš a já bych se tomu nebránil, uvažujeme, jak tohle napsat šlo. Básně. Tenhle výkřik nesmyslů snad podtrhne jak absurní době žijem a to abychom holdinge děkuji moc.

kaffa
16.01.2021 5 z 5

myslím, že se babiška spletla ve svém povolání.... tohle se bude kdekterému básníkovi jen těžko překonávat....

jolii
11.01.2021 5 z 5

Přispěla jsem na její vydání a výtisky věnovala dětem s poselstvím příštím generacím. Z textů se neraduji, ani mi nepřináší potěšení, je to čirý děs. Ale jako poezie to nemá chybu.

vlkodlaq
11.01.2021 5 z 5

ÚŽASNÉ!! Takto to skutečně vypadá jako umění, nicméně se za tím skrývá krutá a bolestná pravda, že to je pravda a jsou to skutečně vyjádření nejmocnějšího člověka v zemi.

iam.sokol
09.01.2021 4 z 5

S radostí jsem přispěl na knižní vydání této unikátní sbírky dadaistických básní všeschopného A.B., neboť se domnívám, že tento literární úkaz bude jednou bořit rekordy v aukčních síních. Nikdo nám totiž neuvěří, že něco takového tady opravdu proběhlo.

Hanka_Bohmova
08.01.2021 4 z 5

V mládí jsem si přivydělávala pořizováním a přepisováním nahrávek pro Český národní korpus, díky tomu dobře vím, že mluvená řeč má svá specifika. Ale tohle... to nevymyslíš :o)

Musvar
22.12.2020 4 z 5

Souhlasím s panem kolegou.

sharik
22.12.2020 4 z 5

Jednu hvězdičku ubírám za délku. Z vystoupení A. B. by se daly sestavit stovky kvalitních básnických textů! Leč bohužel, knížka jich obsahuje jen jedenáct. Jinak je ovšem krásně zpracovaná a rozsekané projevy A. B. jsou prostě bez debat poezie. Kdyby nebyl politik, mohl se stát básníkem a všichni bychom byli šťastnější...

Autorovy knížky

2020  93%Andykódy