Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 606 606

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

Milena1967
04.01.2021 5 z 5

To teda byl mazec. Psycho jako blázen. Večer jsem nemohla usnout, ráno vstávala a první na co jsem si vzpomněla byla šílená Janie. Jak třeba popisuje smrt kotěte, no děs. Vůbec to nemůžu dostat z hlavy, chtělo by to teď něco odpočinkového. Snad půjdu vyhrabat červenou knihovnu, kterak se pan továrník zamiloval do chudé písařky.

Lejčís
03.01.2021 4 z 5

Neměla jsem prakticky žádná očekávání, proto mě kniha neskutečně překvapila. Krátké kapitoly podněcují ve čtení a celkově příběh vyvolává dost rozporuplné emoce, takže nevíte, na jakou stranu se vlastně chcete přidat... Pokud máte tendence zachraňovat týrané děti, pak knihu nečtěte, protože o tyto tendence pravděpodobně hodně rychle přijdete. Autorka je z oboru, takže je kniha i velmi věrohodná.

jana0954
03.01.2021 5 z 5

Tak to byla jizda .Knih a se četla jedním dechem. Bylo to teda dobré psycho.Urcite doporučuji přečíst.

suiteki
02.01.2021 4 z 5

Knížka co potřebujete rychle dočíst. Nevím jestli proto,že je tak skvělá nebo šílená.

reňa30
31.12.2020 5 z 5

psycho!!!!!

limetka2008
30.12.2020 5 z 5

Tak tohle tedy byla jízda! Pominu úvahy, zda je to vůbec reálně možné a kolik je v příběhu účelové nadsázky, ale je to napsáno tak dobře, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout a to se mi už dlouho nestalo. Docela by mne zajímal názor nějakého psychologa/psychiatra. Otevřený konec mi nevadil, naopak vede k tomu, že člověk musí chtě nechtě přemýšlet, jak to mohlo pokračovat......

Evkae36
30.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za 7 hodin, to prostě nešlo odložit. Kdo četl Dětské zoubky tak tohle bylo o něco lepší, ale ten otevřený konec mě dost zklamal a co vlastně bylo dál s Janie jsme se nedozvěděli...Zajímalo mě, jakou má ve finále poruchu, z čeho to vzniklo...fakt škoda

ArwenAragorn
29.12.2020 5 z 5

85%
"O čem to mluvíš? Nemůžeme ji jenom tak vrátit - jsme její rodiče. Rodiče, Hannah! Ať se ti to líbí nebo ne, tohle jsme podepsali. Celý se třásl, jak se snažil ovládnout zlost. "Nemůžeš se jenom tak vzdát svých dětí, když začnou být náročné."
"Můžeš, když je tvoje dítě monstrum."

Vážně hustý psychothriller! Napínavý, znepokojivý, mrazivý. A vzbuzuje spoustu emocí. Andílek Janie, to bylo teda něco, běhal mi z něho mráz po zádech. Být s ním o samotě bych nesnesla ani minutu. Dost mi vadil přístup Chrise k Janie, asi jsem to nedovedla pochopit, proč se upnul k ní a nenaslouchá víc své ženě.
Bylo to nebezpečně návykové čtení a neměla jsem z toho vůbec dobrý pocit. Pořád jsem čekala, že se stane něco skutečně zásadního, ale netušila jsem co. Dočkala jsem se.
A že to bylo těžko uvěřitelné? To je podle mě každá druhá kniha. Nechci je podle toho hodnotit.
Tohle si nesmíte nechat ujít! Autorka má můj obdiv.

martenkaaa
28.12.2020 5 z 5

Perfektní psycho počtení, při kterém mne mrazilo v zádech a bylo mi úzko. A to přesně od tohoto žánru čekám!
Nejde jinak než 5* a doufám, že se od autorky dočkáme dalších takových skvostů. :-)

zuzana2599
20.12.2020 5 z 5

Andílek mě tak dokázal připoutat ke čtení, že jsem seděla doslova jako uhranutá a nevěřila jsem vlastním očím. Děsivé, temné, neuvěřitelné, neodložitelné čtení !
Cesty lidské mysli jsou stále ještě neprobádaným územím a tato kniha to jenom dokazuje. Andílek Janie ? Tak si o něm přečtěte. Pro mě je to jedna z TOP knih roku 2020.
Mimořádné, skvělé a dechberoucí - tolik přívlastků má tento krásný, milý, dětský andílek.

plamínek21
12.12.2020 4 z 5

Čtivý, brutální příběh potvrzující rčení že "cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly".

Damaj
10.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Opravdu psycho...
Už od samého začátku jsem Janie nemusela, něco mi na ní nesedělo, byla šílená, ubližovala Hannah a štvala proti ní Christophera. Nicméně jsem se za své pocity styděla, a když to zašlo tak daleko, že Hannah začala holčičku týrat a pokusila se jí zabít, bylo mi hrozně, jak můžu být proti ní a na chápat Hannah, která se k Janie po porodu Colea chovala tak strašně.
Ale ta holka byla vážně hrozná, v 8 letech a má na svědomí tolik životů (nejen zvířecí, ale i lidské) a Chriatopher ji ve všem podporuje a nevidí, že mu rozložila celou rodinu...
Trošku mě mrzel nedokončený děj. Jak všechno dopadlo? Byl někdo odsouzen? A co Hannah s Christopherem, srovnal se jejich vztah? A Hannah? Uzdravila se? A usmířili se s Alisoninou rodinou. Jak žije Janie a co se stalo s Pipper? Je tam spousta velkých otazníků.
Užasná knížka, mohu jen doporučit.

Maus
07.12.2020 5 z 5

Paní... Ještě nikdy jsem nečetla knihu, která by byla takové psycho... Knížka byla velice čtiva a byla skvělá. Ale ještě dlouho se z ní budu vzpamatovat...

Knižní střípky
04.12.2020 5 z 5

Tak toto bylo opravdu psycho. Kniha ve mě vzbudila spoustu emocí, byla neskutečně čtivá, to co dělala Janie, bylo něco šíleného, místy mi bylo až fyzicky špatně. Neskutečně na nervy mi lezl Christopher se svou zaslepeností, byl to úspěšný lékař, žádný blbec, ale totálně selhal a ta malá potvora si ho omotala kolem prstu neskutečným způsobem. Sledovat postupný rozklad a devastaci spokojené rodiny díky jednomu špatnému rozhodnutí, které na začátku působilo jako dobrý skutek, bylo fakt silný kafe. Samozřejmě, že to bylo až neuvěřitelné, místy přitažené za vlasy, ale bylo to perfektně napsané, vzbudilo to ve mně uragán emocí, byla jsem vytočená, byla jsem v šoku, jednání některých postav jsem nedovedla pobrat, ale strašně moc mě to bavilo a o to tady jde. Knihu rozhodně budu doporučovat.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

nada3314
30.11.2020 5 z 5

Ufff no to byla zase jednou psycho kniha! Opravdu název sedí - Andílek ještě bych tam přidala - s ďáblem v těle. Už jsem četla hodně knih, kde měly děti nějaké poruchy, ale s reaktivní poruchou příchylnosti jsem se setkala poprvé a je to teda síla! Příběh mě celou dobu nutil přemýšlet co si s takovým dítkem počít - jde mu nějak pomoct?

Tato drsná psycho kniha se čte jedním dechem! Asi bych jen nedoporučila číst čerstvým maminkám... Je to vážně kruté!

Ophelie
25.11.2020 5 z 5

Opravdu hodně dobrá kniha. Příběh Hanny a Christophera Bauerových mě tak pohltil, že jsem knihu prostě musela dočíst (nehledě na pozdní noční hodiny :-D). Je to opravdu bravurní psycho-thriller, kde hlavní roli sehraje malá šestiletá, na první pohled, nevinná holčička Janie. Christopher si děvčátko ihned zamiluje a tak trochu donutí Hannah k adopaci. U Janie se projevuje syndrom týraného dítěte a její chování nabírá postupně grády - v tom negativním slova smyslu. Janie je na první pohled andílek, ale s ďáblem v těle. Kniha je vyprávěna z pohledu Hanny, Christophera a sociální pracovnice Piper. Děj skvěle odsejpá, napětí graduje a nabírá postupně na síle, knihu lze určitě doporučit.

Lka
18.11.2020 5 z 5

Tak to byl mazec. Andílek...toho bych fakt nechtěla. Kdo zabil matku jsem tušila hned od začátku. Kniha čtivá, napínavá. Akorát jsem nedávala andílkovo hraní s koťátkem. Knihu určitě doporučuji.

Dela111
05.11.2020 5 z 5

Andílek je o tom, co se stane, když si natěšení rodiče přivedou domů místo vytouženého dítěte malého ďábla... Nic podobného jsem dosud nečetla a trochu jsem se obávala, že to bude blbost, ale byla to neskutečná jízda!
Je to pořádné psycho napsané maximálně chytlavě a kdybych mohla, četla bych na jeden zátah. Napětí tu rozhodně nechybí a ke konci se ještě stupňuje. Tohle téměř hororové zpracování si zaslouží vysoké hodnocení.
90%

Kočička911
04.11.2020 5 z 5

No tak tomu říkám jízda.. Krásně se to četlo a nemohla jsem se odtrhnout.
Jen teda postavy.. co k nim říct?
Matka, které její manžel nevěří a terorizuje jí malá holka
Otec, který radši věří malýmu "spratkovi" než manželce a je totálně zaslepenej
Děcko - andílek - satan - spratek, tak to mít doma tak ho snad zabiju.

U druhé půlky jsem nadávala a nevycházela z úžasu.. A o tom to je.
Prostě dobrá kniha :)

kofola33
01.11.2020 5 z 5

Tak to byl mazec. Normalne ctu mnohem vice silenejsi knizky, ale tohle mi misty bralo dech. Tak takovyho andilka bych teda vazne nechtela! Vicemene od zacatku mi bylo jasne, jak to bylo s matkou, ale normalni clovek si tak nejak nedokaze normalne predstavit takove zlo. Misty mi to pripominalo knihu Musime si promluvit o Kevinovi, to byl taky darecek, dokonce vlastni. Trochu me stvala Christopherova nevsimavost a neschopnost videt veci jak se opravdu jevi, konec mi prisel tak nejak useknuty, ale za me i tak plny pocet, doporucuju precist vsem rodicum, co si mysli, ze maji zlobive deti.