Anarchorance

Anarchorance https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459591/bmid_anarchorance-Nb3-459591.jpg 4 16 5

Čo ak je váš nepriateľ niekto bez jasného cieľa? Nechce peniaze. Nechce moc. Nechce ani územie. Nevyjednáva, nemá požiadavky. Nikdy nevydal jediné vyhlásenie. Zabíja, ničí, koná pudovo bez stratégie a logiky. Môže ním byť v podstate ktokoľvek… Presne v takom svete žije Shade. Nepriateľ bez tváre ho pripravil o brata a nasmeroval jeho budúcnosť nebezpečným smerom. Do jeho pokojného života zasiahne poverenie od kráľovnej, ktorá ho vyšle na miesto, odkiaľ ostatní utekajú. Je to test, snaha zbaviť sa ho alebo skutočná dôvera v jeho schopnosti? A presne do takéhoto sveta vstúpila Lyra. Mladá žena unesená zo Zeme a hodená do budúcnosti. Tak sa cíti každý deň a jej jedinou starosťou je, ako sa spolu s ostatnými unesenými dostanú späť domov. Neznámy svet navôkol a jeho problémy ju nezaujímajú. Nepriateľ je len hrozba, o ktorej všetci hovoria, až kým sa s ním nestretne tvárou v tvár… A nakoniec je tu Vanille, žena s dušou dievčaťa, ktorá nemala príležitosť skutočne dospieť. Na pleciach jej leží osud dvoch planét a zatiaľ čo sa ona snaží zabrániť tomu, aby rozmáhajúca sa hrozba prepukla aj na jej rodnej planéte, iní plánujú jej smrť. Keď si na stole nájde obálku s pečaťou najznámejších galaktických pirátov, nie je otázkou len to, kto v paláci je zradca, ale aj motívy ich činov.... celý text

recenzienika657
28.01.2024 5 z 5

#anarchorance @u_sialky @vydavatelstvo_elist

Čitate sci-fi?

Ja sa priznám, že toto nie je moja šálka kávy a ani žáner, ktorý by som vyhľadávala a to dokonca ani u filmov. Pozriem, ale nachádza sa niekde v spodných rebríčkoch pozerateľnosti. Anarchorance je ďaľšia moja premiéra, ale zo žánrom.
Je to sci-fi. Nachádzame sa s Lyrov, Vairenom a Sherideinom na plánete Anarchorance, so Shadeeom pocestujeme na Riján a tiež spoznávame ich problémy s kráľovnou a princeznou na Valakrii. Každá má svoju atmosféru, svoju špecifikáciu. Zaznamenali ste tie názvy a mená? Vyborné. Autorka nám odhaľuje svet galaxii a planét, mimozenšťanov (pozor niektorí by sa na to urazili ).
Na začiatku som mala problém sa začítať, ale našťastie som ani nedosiahla moju 100vku kedy si poviem a dosť! Dej začal byť dynamický, napínavý... Zvykla som si na postavy a kto je kto a už to išlo jedna radosť. Autorka nám ukazuje pohľad z pohľadu 3 osôb a to: Lyra, Shadee a princezná Vanilla.

Väčšina číta fantasy a aj keď ani toto nie je môj žáner, stále viac a viac utekám k nemu. Avšak @u_sialky nabúrala všetko, čo som si myslela...že toto nebude pre mňa a 400 strán sci-fi určite nedám. Blbosť! Príbeh mal všetko. VŠETKO. Únos, priateľstvo, romantickú linku (som zvedavá kam sa uberie), napätie, smrť, zabíjanie, pokusy, zábavu a veľa ďaľšieho.

Toto jednoducho musíte mať. Vážne. A ja musím mať pokračovanie, novinku Riján.

protokol
22.10.2021 odpad!

AKO UŽ NESPOČETNE X BOLO OVERENÉ ŽENY NEVEDIA PÍSAŤ DOBRÉ SCIFI .

Ivka1010
13.01.2021

Musím sa priznať ,že toto moja prvá scifi kniha ,ktorú som čítala , tento žáner má vôbec nelákal , ale chcela som ho vyskúšať . Napokon som si vybrala túto knihu , a určite som zvolila veľmi dobre .
Ďalšie plus je ,že ide o slovenskú autorku .

Po docítaní som veľmi dlho rozmýšľala ako autorka dokázala niečo také stvoriť , vymyslieť celý svet do detailov , vážne nechápem .
Boli to naozaj dokonalé , nenájdete tu nijakú medzeru v príbehu ,niekde čo by ste nechápali . Autorka nám dávkuje informácie postupne takže nie je toho na vás priveľa . Čo ja rozhodne oceňujem.

V tejto časti sa zoznamujem z príbehom postavami , prostredím , preto by vás nemal odradiť dlhší začiatok , ktorý tu je potrebný aby ste dokázali všetko pochopiť .

Príbeh je rozprávaní z pohľadu 3 osôb - Lyra , Shadee , a princezná Vanilla.
Každá postava má svoj osobitý charakter , ale najviac sa mi páčili kapitoly z pohľadu Lyry , bola mi veľmi sympatická , nebojácna mala vlastnú hlavu a len tak niečo ju nevystrašilo , a prostredníctvom nej som dostávala najviac užitočných informácií .
Ale z celej knihy som si naviac zamilovala Vairena a Sheredaia❤️ úplne ma dostali aj keď sa v knihe vyskytovali trošku menej . Jednoducho mi učarovali, a ich doťahovanie z Lyrou má veľmi bavilo , aj keď som sa ešte medzi nimi nerozhodla ktorého milujem viac ????
Aj keď kniha nemá romantickú linku , čo je pre mňa dosť zásadné , som rada ,že som si ju prečítala , vyskytuje sa tu naozaj len v náznakoch , ale pevne verím ,že v ďalších častiach sa jej dočkám aspoň okrajovo .
O napínavé scény nie je núdza , prežívala som naviac asi tu poslednú pri ktorej som nevedela ako napokon skončí , vlastne to neviem ani teraz .
Koniec skončil samozrejme otvorene ako som čakala , a teda čítala som ho zo zatajeným dychom , a mám tolkooo otázok . Potrebujem vedieť strašne veľa informácií . Neviem ako vydržím do ďalšej časti .

kirstinrau
27.12.2020 5 z 5

Nie som fanúšik sci-fi, ale toto je jedno úžasné dielo a o to viac, že ide o slovenskú spisovateľku.Táto kniha je písaná z pohľadu viacerých postáv a mám takéto knihy radšej. Viete sa lepšie vcítiť do charakterov hlavných hrdinov a každá kapitola vás necháva v napätí, kedže pri každej postave sa odohráva iný dej. V tomto diely sa oboznamujeme s prostredím, ktoré je dokonale premyslené. Žiadne nekonečné a zdĺhavé opisy niečoho neznámeho. Už po pár vetách vaša predstavivosť pracuje na plne obrátky a autorka vám vykreslý naozaj neskutočný svet. Rovnako vám predstavuje postupne hlavne postavy, no ani tie vedľašie nezapadnú do zabudnutia. Samozrejme nemôže chýbať dávka sarkazmu, takže sa aj dosť nasmejete. Verím, že si vyberiete rýchlo svojích obľúbencov a budete napäto očakávať kto s kým skončí, či zostanú nepriatelia alebo napokon aj niečo viac. Ja už som si vybrala :D Len jedna vec ma štve a to, že musíme čakať na pokračovanie ako to všetko dopadne. Prajem autorke veľa fanúšikov a úspechov v ďalšom písaní.

Vknihách
25.12.2020 5 z 5

????????????????Moje reakcie po ukončení každej kapitoly! Bez srandy!
Najviac neznášam, keď sa kapitola sekne v tom najlepšom a ďalšia je uuuuplne o niečom\niekom inom. Ale! Máte záruku, že knihu len tak neodložíte????
Rozprávačmi príbehu sú Lyra,unesená pozemšťanka, Vanille, mimozemská princezná a Shadee,syn vplyvného "niečo ako starostu menšej planéty"... znie to zaujímavo, však? Aj je! Od prvých riadkov vás Anarchorance vtiahne do deja. Nielen samotným príbehom-lebo verte,potrebujete vedieť PREČO(a tých 'prečo' otázok budete mať veľa ????),ale aj štýlom písania autorky. Opäť sa mi potvrdilo, že máme talentovaných autorov s perfektnou slovnou zásobou a fantáziou. Svet je vymyslený do detailov a podľa mňa vidieť, že si autorka dala tú námahu a nemálo si toho naštudovala.Nespoliehala sa len na svoju fantáziu. Taktiež má skúsenosti s bojom a badať to v príbehu, čo je super, uveriteľné a zrozumiteľne napísané (žiadny Bruce Lee)a v spojení s parcour-ovými prvkami brilantné, napínavé scény. Mimozemský svet je plný technológie,no majú aj 'naše' bežné veci ako panvice????aj keď vylepšené. Veľmi sa mi páčili práve takéto detaily. Lyra je miláčik, aspoň pre mňa. A princezná je také ustráchané,nesebavedomé tupelko,no verím, že v pokračovaní sa jej schopnosti preukážu v plnej sile. Shadeeho časti boli zväčša napínavé,no mňa aj tak zaujímal Sheredai a Veiren????
Naozaj vrelo odporúčam!
Len tak mimochodom...20 rokov si neobhrýzam nechty,ale pri tejto knihe som sa k "zabudnutému"zlozvyku asi vrátila (a to nevravím o závere ????!)????

2020  78%Anarchorance
2023  96%Riján