Vraždící Anubis

Vraždící Anubis https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3603/bmid_vrazdici-anubis-XDx-3603.jpg 4 84 11

Amerotke série

Vrah převlečený za boha, uloupený drahokam a na stopě opět faraonův soudce Amerotke… Další pokračování detektivních románů ze starého Egypta. Před tváří Amonovou a Smrt Horových služebníků. Poté, co Egypt pod vedením své božské královny - faraona Hatusu, na hlavu porazil výbojnou říši svých severních sousedů, přijíždí poselstvo pokořeného krále, aby přistoupilo na podmínky vítězů. Jeho příjezd však jako by provázely zlověstné a děsivé události. V chrámové zahradě kdosi zabije hetéru, přímo ve svatyni je o několik dnů později nalezen zavražděný kněz. A co víc - záhadně zmizí i posvátný ametyst. Vyšetřováním je pověřen ctihodný Amerotke, nejvyšší soudce Egypta a královnin oblíbenec. Jenomže případ se komplikuje a neblahé události se vrší jedna na druhou. Mrtvých přibývá. Jak spolu zdánlivě nesouvisející vraždy souvisejí? Jsou to vůbec vraždy a je viníkem vrah z masa a kostí? Najevo totiž vychází strašlivá skutečnost - ten, kdo vraždil, měl šakalí masku, tvář boha Anubise…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Metafora

The Anubis Slayings , 2000

renefer
23.08.2020 5 z 5

Perfektní čtení, jedinou výhradu mám k řeckým tvarům jmen egyptských božstev, Isis a Osiris opravdu ne.

Martass8
24.12.2019 4 z 5

Ze začátku mi to přišlo zdlouhavé ale zacetla jsem se a jsem ráda ze tu knihu mam , dejte tomu šanci

Nelíísek
03.05.2018 5 z 5

Jako vždy kvalitní oddechové počtení, hodnotím na 5*

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Super, super, super.

ufounek17
22.02.2017 5 z 5

Opět nezklamal...Už se těším na další díly...Jen je musím sehnat. Musím si přečíst vsech sedm dílů,bot toto čtení nemá chybu.

Honey0105
30.01.2015 3 z 5

Další poutavá detektivka od Dohertyho, další díl skvělé série, kde hlavní postavu ztělesňuje soudce Amerothke. Když přihlédnu k ostatním dílům, tak musím přiznat, že tento je pro mě jedním z těch slabších. Přesto kniha neurazí a čtenáře vtáhne do dávného dění ve starověkém Egyptě. Jak sám autor poznamenává, tak Egypt je velice zajímavé místo opleteno mnoha nejasnostmi a i to je důvod, proč stále lidi fascinuje. Je strhující v knize být svědkem všech možných intrik a léček a přemýšlet nad tím, zda by se to dalo připodobnit k nějakému reálnému příběhu z dávné doby. Už teď se těším na další určitě stejně zajímavé (ne-li víc) díly.

Michaela91
12.07.2013 3 z 5

Čekala jsem víc akční příběh, ale nebylo to vůbec špatné a četlo se dobře.

CAM
22.06.2013 5 z 5

Detektviní příběh ze starého Egypta - krásně se čte. Od začátku plno záhad a nemálo vražd - přesto je to pohodové čtení.

makhushka
19.06.2013

Oddechová, klidná, žádné šílené akce, prostě pohodovka, která ničím neurazí.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Detektivka po staroegyptsku - už to samo o sobě je zajímavý nápad. V knížkách se to jen hemží zapeklitými detektivními příběhy, tak proč takový děj nezasadit do starověké říše. Paul Doherty navíc dokáže psát velmi pěkně a smysluplně.

Martine
25.01.2012 5 z 5

Autor se snaží co nejvěrohodněji přiblížit nejen politickou situaci za vlády Hatšepsut. Kniha je opět velmi čtivá a nejvyšší soudce Amerotke musí využít veškerého svého umu, aby dopadl pachatele.

starověký Egypt

Paul Doherty