Amélie a tma

Amélie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141508/amelie-a-tma-141508.jpg 4 248 57

Amélie a ... série

Amélii je dvanáct... a to už dlouhých 122 let. Má černé vlasy, nosí černé šaty, dokonce i kolo má černé. Její ruce jsou chladné a z temného starého domu, kde žije se svou maminkou, vychází jen v noci. Nemá žádné kamarádky, je prostě jiná a z toho všeho čím dál tím smutnější. Už 122 let... Až nečekané setkání s Markétou ji opět rozveselí, najednou si má s kým hrát, s kým se smát a povídat si. Markéta také řeší své trable - kamarádi ji nechápou a maminka má taktak peníze na to, aby se uživili. Své přátelství drží obě dívky v tajnosti až do chvíle, kdy Amélie zachrání Markétu před utonutím. Pak se jim oběma úplně změní život...... celý text

Supernova
27.09.2015 5 z 5

Neuvěřitelně krásná kniha, trochu tesklivá, ale život také není pokaždé samý smích a je jedno, v které žijete době a kolik vám je let. Amélie i Markéta jaksi opuštěné ve světě plném lidí, každá svým způsobem. Kdyby šla přidat ještě jedna hvězda za ilustraci, dávám šest.

Ika6
01.09.2015 4 z 5

Opravdu hezká kniha. Moc se mi líbily ilustrace. Ale asi jsem si od knížky slibovala trochu víc.

Temný snílek
29.08.2015 5 z 5

Amélie a tma je sice určená dětem, ale věřím, že si jí oblíbí i starší čtenáři, i když ti jen jako oddychovku. Až je mi skoro až líto, že mi není osm let, abych si mohla vychutnat atmosféru knihy naplno. Rozhodně jde o krásné počtení.
Navíc je text doplněn o nádherné ilustrace, které se k ději hodí perfektně. Zážitek s knihy je tak úžasný.

elihuna
23.10.2014 5 z 5

Dobrá knížka !! _)

knihomilka
20.09.2014 4 z 5

Veľmi príjemné čítanie, ale aj melancholické a dokáže chytiť za srdce, predsa len v pozitívnom tóne a tie kresby sú jednoducho prekrásne - mám ich aj v počítači, aj v čítačke kníh, aj v mobile... Neviem sa vynadívať, stále ich obdivujem a stále mi budú pripomínať ten príbeh, keď sa na ne znova zadívam...

Roselunda 1928
16.06.2014 3 z 5

Kdybych ji četla ve druhé nebo třetí třídě místo čtvrté, bavilo by mě to víc. Dobrý nápad, ale dal by se z toho udělat tlustej román, ve kterém by Markéta pomalu, ale jistě poznávala Améliinu minulost...

brambora2000
11.05.2014 3 z 5

Tuhle knihu jsem si přečetla na odlehčení :) moc se mi líbila, ilustrace byla velmi pěkná :)

Sirtlan
25.02.2014 3 z 5

Silně melancholický příběh o potřebě přátelství, lásky a pochopení. Prošel kolem mě jako závan větru z trochu smutného konce světa a odešel, ale zanechal za sebou drobnou stopu. Ilustrace spolu s textem vyvolávají v srdci zvláštní roztouženou náladu, kniha má něco do sebe i pro čtenáře, kteří už patnáct let překročili.

jana.hud
06.02.2014 5 z 5

Moc hezká knížka. Dokázala mně vtáhnout do děje a nechtělo se mi ji odkládat dokud nebyla přečtená.

knížečka2002
23.12.2013 5 z 5

Tak tahle knížka je to nejlepší od P. Neomillnerové.

elihuna
05.11.2013 5 z 5

Super knížka.

Gwendolyn
09.08.2013 3 z 5

Markéta je rádoby drsná a cool což mě zrovna moc nenadchlo.
Ten konec to úplně zkazil. Proč museli předělávat ten dům?!?? Úplně to zničilo atmosféru.

Jinak ilustrace jsou naprosto božíííí!!!

Gahanka
15.05.2013 5 z 5

Naprosto úžasná :) I přes to, že je pro děti, byla jsem okouzlena. Ilustrace jsou nádherné.

Kaihomielisyys
07.04.2013 5 z 5

Tak nějak zvláštní..ale zajímavá....a krásně ilustrovaná knížka.

sabanka
07.03.2013 1 z 5

Knížka má úchvatný obal, ale jinak mi přijde tak nějak obsahově o ničem.... Prostě jsem nenašla žádné klady kromě té obálky a kvalitního papíru a to je špatné....

Hřibče
29.01.2013 5 z 5

I když je kniha napsaná pro děti, tak se musím přiznat, že se mi moc líbila. Asi by ale byla škoda tento příběh řadit ryze do dětské literatury, protože kromě toho, že je velmi zajímavý a čtivý, tak je i inteligentně napsaný a mohou jej ocenit i dospělí (a tím nemám na mysli jenom skalní fanoušky autorky). Vždy velmi ocením, když je příběh zasazen do reálného prostředí, protože pak je pro mě snazší uvěřit, že se to mohlo či může stát, že někde je taková dívka jako Amélie. :) Myslím si, že tuto knížku ocení každá dospívající dívka, která ráda čte fantasy, kdybych byla teenager, tak ji teda rozhodně ocením. I když je pravda, že jsem ji ocenila i teď, a to už teenager rozhodně nejsem. :) Petřin typický styl psaní je zde velmi patrný, ale přece jen je hodně odlišný od toho, na který jsem zvyklá. Nemohu říct, zda je lepší, ale rozhodně se mi líbil. :) Jestliže máte rádi knihy s ilustracemi, tak nad touto knihou vaše srdíčko zaplesá, protože je opravdu moc pěkně ilustrovaná a krásně dokresluje celkovou atmosféru knihy.
Pokud autorka někdy napíše pokračování tohoto příběhu, tak si jej velmi ráda pořídím, a to i přesto, že je kniha určená spíše mládeži a rozhodně peněz nebudu litovat. Třeba si ji jednou rádi přečtou i moje děti a pokud ne oni, tak já se k ní rozhodně ráda někdy vrátím! :)

Jill
18.01.2013 5 z 5

Naprostá nádhera. Amélie a tma je skutečně krásná kniha. Příběh, prostředí, postavy, styl vyprávění, to všechno mě uchvátilo, o ilustracích ani nemluvě. Ty jsou dechberoucí a už jen kvůli nim stojí za to po knize sáhnout. Jedna z nejlepších dětským knih, co jsem kdy četla :)