Amélie a tma

Amélie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141508/amelie-a-tma-141508.jpg 4 248 57

Amélie a ... série

Amélii je dvanáct... a to už dlouhých 122 let. Má černé vlasy, nosí černé šaty, dokonce i kolo má černé. Její ruce jsou chladné a z temného starého domu, kde žije se svou maminkou, vychází jen v noci. Nemá žádné kamarádky, je prostě jiná a z toho všeho čím dál tím smutnější. Už 122 let... Až nečekané setkání s Markétou ji opět rozveselí, najednou si má s kým hrát, s kým se smát a povídat si. Markéta také řeší své trable - kamarádi ji nechápou a maminka má taktak peníze na to, aby se uživili. Své přátelství drží obě dívky v tajnosti až do chvíle, kdy Amélie zachrání Markétu před utonutím. Pak se jim oběma úplně změní život...... celý text

Mooneylan
05.03.2020 4 z 5

Jednoduchý young adultový příběh o mrtvé dívce a její matce, které jsou po pražských povodních v 19. století "uvězněné" ve svém domě na břehu Vltavy. Pokud vám nevadí pár nesrovnalostí, například že se může duch oblékat do nových šatů atd, tak si jistě užijete příjemný příběh. Co mi imponuje na této knize nejvíc je nádherná kresba pana Kupčíka. Díky!

anibeni
31.10.2019 5 z 5

Příběh je krásný.. co víc dodat..

GinaKicaid
09.05.2019 5 z 5

Už celkem dlouho nejsem cílová skupina, a přesto na mě tento příběh natolik zapůsobil, že jsem neodolala a koupila si výtisk i domů :)
Ilustrace jsou naprosto úchvatné a příběh je opravdu povedený - hodně kamarádství, hodně lásky, hodně pocitů. Kouzelně napsaný příběh dvou dívek, které od sebe dělí více, než století a fakt, že jedna z nich už je po smrti.

Peti
28.02.2019

Nádherný příběh o Amélii, dívce z roku 1890, které je 12 let už přes 120 let. Ačkoliv je to četba pro děti/mládež, i dospělák si v tom najde potěšení.

hellena1523
15.02.2019 5 z 5

Kniha, která mě zaujala na první pohled, ale nevěřila jsem, že ji někdy budu číst.
A přece na ni došlo. Proč jsem ji nechtěla číst? Protože je psaná v přítomném čase, což nesnáším. A navíc se střídají dvě vypravěčky, dva pohledy, což taky zpravidla moc nevyhledávám.
A proč jsem se do ní nakonec přece jen pustila? Anotace a ilustrace mě prostě uchvátily a pořád jsem knihu nemohla pustit z hlavy. Taky jméno Amélie a ke všemu jsem na ni pořád někde narážela, takže mi jistě dáte zapravdu, že se vlastně vůbec nedalo odolat!
Dva důvody, které mě odrazovaly, se i po přečtení staly jedinými negativy, které bych vytkla. Ovšem s tím, že je kniha tak krásná, že je prostě přejdu a odpustím.
Příběh je velice krásný. Smutný, avšak s dobrým, milým koncem, v který jsem od prvních stran doufala.
Postavy jsou skvělé propracované, mají charakter. Dokonce ty dětské jsou tak věrné, reálné. A nechybí ani náznaky první lásky .
Já jsem naprosto uchvácena ilustracemi Lubomíra Kupčíka to je něco nádherného! Odkazy na popkulturu jsou hrozně milé, zejména mě potěšila několikrát zmíněná Amy Winehouse. V knize ale najdete i sociální témata od izolace, rozvodu, nedostatku peněz až k finančním rozdílům mezi spolužáky ve škole.
Ale hlavně je to o síle přátelství.
Sice je to dětská knížka a já už jsem pěkný koště, ale i tak to je prostě láska na první přečtení.

barca7361
19.11.2018 5 z 5

Opravdu povedená kniha, dívčí román s nadpřirozenou tematikou. Mě se líbila, a to je mi 24 let! :D

cápkyně123
07.11.2018 5 z 5

Tuto knihu bych doporučila protože vás ponaučí a naučí se postavit těžkým věcem v životě.A není jako každá druhá je v něčem víjmečná.Tato kniha mě překvapila tím že jsem zjistila že je duch.Potěšila mě že vždy je něco napínavé.
MOC SE MI LíBILA

Knižní střípky
11.10.2018 4 z 5

Velmi zvláštní kniha, jsem zvědavá, jak bude působit na mou desetiletou dceru, která ji právě čte. Mně se líbila moc a chystám se i na další díly.

Voda1
07.09.2018 4 z 5

Zajímavé :))

Evžen82
03.06.2018 3 z 5

Hezká kniha pro mládež, líbilo se mi střídání promluv Amélie a Markéty. Asi nejsem dostatečně "duchařsky" zdatná, ale některé momenty jako např. vzájemné půjčování šatů či hmotnost a nehmotnost Amélie mi přišly zvláštní. Nicméně časem se asi pustím i dalších dílů.

RyonMathrin
11.05.2018 4 z 5

Poslechl jsem tento titul od oblíbené autorky nevěda, že je pro výrazně mladší ročníky... ale i tak to byl milý zážitek. Moc pěkná pohádka ze současnosti, trochu i výchovná (chodit sama nocí po parku se nedoporučuje...).

brumais
17.06.2017 2 z 5

Hezká knížka, ale na mě moc tajemná.

nokos
22.03.2017

no...nic moc. a ten uchylak byl vylozene trapnej. mozna je problem v tom, ze jsem tentokrat knihu necetl, ale poslouchal. mozna v audioverzi nebylo vse. proste jsem se nedozvedel, proc duchove neodesli kam patrej a jak je mozne, ze si klido interaguji se svetem zivych. kniha je tak nejak bez chuti a bez zapachu. nejlepsi jsou na ni ty ilustrace - ty jsou opravdu povedene.

mschmidtova
26.02.2017 5 z 5

Moc hezké. Ani moc sci-fi, ani moc realita, v dnešní době příjemné čtení o kamarádství, a to navíc od české autorky.

Sylvanas
08.02.2017 4 z 5

Na tuhle knížku jsem si připadala i ve svých 12 letech, když jsem jí četla, docela stará. Na jednu stranu jsem si u ní oddechla ale na druhou jsem se trochu nudila. Příběh o kamarádství mezi duchem a člověkem byl zajímavý nápad a hodně se mi líbily ilustrace, ale myslím si, že jako román pro mládež by byla tahle knížka lepší.

Safienka
01.01.2017 5 z 5

I když je kniha určena mladším čtenářům, tak jsem si to užila! Pěkný příběh a úžasné ilustrace! Místy jsem musela zavzpomínat, co jsem dělala ve dvanácti já a jestli jsem byla taky tak 'dospělá' :o)

Saravana
04.11.2016 4 z 5

¨docela to bylo dobre

Vali25
26.08.2016 5 z 5

Vím, že mi není osm, ale bylo to boží. A ty ilustrace byly opravdu nádherné. Podle mě ale i když je pro osmileté, tak spíše odpovídá spíš pro ty náctileté.

Devil-Ivet
28.07.2016 5 z 5

I když je to knížka pro děti od 8 let, líbila se mi. Skvělý nápad, dobře napsané. Něco, co jsem od Petry nečekala. Ale co mohu opravdu vyzvednout, jsou kresby pana Lubomíra Kupčíka. Jsou úžasné. Jak Amélie (ta hlavně), tak Lydie, či Markéta.

Skripi
08.04.2016 odpad!