Ochotná zemřít

Ochotná zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432312/bmid_ochotna-zemrit-Aha-432312.jpg 4 112 112

Alvarezová & Pescoliová série

< 8. díl

Místo činu je stejnou měrou záhadné jako děsivé. Doktor Paul Latham a jeho manželka Brindel jsou nalezeni mrtví – každý leží ve své oddělené ložnici luxusního domu v San Francisku. Nikde není ani stopy po vloupání, ale přesto je zjevné, že pachatel nezavraždil náhodně zvolené oběti. Když se policistka Regan Pescoliová dozví o násilné smrti své sestry, cítí smutek aprovinilost. Neměla s Brindel nijak blízký vztah a téměř ani nezná svou dospívající neteř Ivy, tajnůstkářskou dívku, která se náhle objeví u dveří jejího domu. Pescoliová je sice na mateřské dovolené, ale pod tlakem výjimečných okolností se zaplete do vyšetřování, na němž se shodou okolností podílí její parťačka Selena Alvarezová. Podezřelých přibývá a stejně rychle stoupá i počet obětí... Pescoliové se zmocní mrazivý strach. Zpočátku si namlouvá, že ten pocit způsobují hormony a vyčerpání z raného mateřství, ale pak případ nabere děsivý zvrat. Její nejbližší i ona sama jsou vystaveni na milost a nemilost zabijáka, který udělá cokoli, jen aby ji viděl trpět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Willing to Die , 2019

bekule
16.07.2020 4 z 5

3,5
Pescoliová a její životní peripetie mě baví, takže zcela nekriticky půl hvězdičky přidávám. Jako detektivka je to slabší, thriller ani náhodou ale jako jednoduché odpočinkové čtení mě to bavilo oproti předchozímu dílu mnohem víc. Co mě vadilo je uspěchaný závěr, opět si pachatel vzal na mušku Pescoliovou a její rodinu ,což by bylo do Guinessových rekordů a chyběla mi Alvarezová.

Nepri
30.06.2020 2 z 5

Spíš podprůměrná detektivka. Hodně rozvláčná, zdlouhavá, u čtení jsem vůbec nebyla napjatá jak to dopadne, bylo mi to spíš jedno, už jsem prostě chtěla konec. Lisu Jackson mám ráda, ale tahle kniha se moc nepovedla.

alabra
01.06.2020 4 z 5

Letní detektivka k vodě, trochu napínavá, trochu romantická, trochu dramatická, žádná velká literatura, moc nepřemýšlet, nakonec vše dobře dopadne, trochu červená knihovna,

Katania
29.05.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, ale trochu slabší díl. Začátek trochu vleklých, ale pak se to rozjelo. Obě vyšetřovatelky jsem si oblíbila.

simona g.
27.05.2020 5 z 5

Za mne spokojenost. Dobře se to četlo, napínavé to bylo, nápad fajn, za mne doporučuji. Je to kniha, na kterou se těšíte, že si k ní zase sednete, hned se začtete a letíte dějem. Spokojenost.

Mandlevest
24.05.2020 3 z 5

Je mi to tak líto, ale tady už autorka opravdu vaří z vody a tím pádem si o lahůdce, na které si pochutnáte, nechte zdát. O to více mě to mrzí, že se jedná o mou oblíbenou sérii z Medvědího Brodu s mými oblíbenkyněmi , vyšetřovatelkami Pescoliovou a Alvarezovou. Odpustila bych , v tomto díle, zdlouhavou a místy dost nezáživnou osobní linku Pescoliové, která začíná sklouzávat do klišé romantických knih, ale nově zjevivší se vyšetřovatelka Tanakaová prostě není Alvarezová a co odpustit nemůžu je slabý , povrchně zpracovaný motiv celého zločinu , o nevěrohodném, zrychleném konci nemluvě. Ach jo, opatovská knihovna má do konce června karanténu, mám v ní zamluvenou další Lisinu knihu Jako o život. Doufám, že časová prodleva mi dá trošku zapomenout. Hvězdička navíc za věrnostní naději a moc pěknou obálku :-).

Didi15
12.05.2020 5 z 5

Tuhle sérii mám od Lisy nejradši, takže nemám více co dodat:)

Pípasek
29.04.2020 5 z 5

Lisa prostě nezklame, od první stránky do poslední jste vtaženi do napínavého děje, konec překvapí

Titas9001
21.04.2020 4 z 5

Průměrná detektivka. Všechny nitky nás vedou k pachateli....a najednou je všechno jinak. Ale autorku mám ráda a nic více jsem neočekávala.

Ajuszka
14.04.2020 5 z 5

Jako správná fanynka Lisy Jackson jsem si nemohla nechat ujít tuhle novinku.Ze které jsem mimochodem nadšená, protože se konečně vrací známá dvojka Alvarezová a Pescoliová. Celý příběh mi utekl ani nevím jak, najednou jsem zjistila že jsem na konci knihy, který byl ryze v jejím stylu. Určitě si knihu přečtěte

Martiiiik
27.03.2020 5 z 5

Lisa nezklame :-) Tak dlouho jsem se těšila a vůbec jsem nebyla zklamaná, ba právě naopak.. Čtivé, mělo to spád, nešlo to odložit, stále se něco dělo a člověk prostě musel vědět jak to dopadne.. Rafinovaně vede čtenáře k řešení a přitom ho jemně zamotává, aby o tom začal pochybovat... Prostě takhle vypadá pořádná detektivka :-) už aby tu byl další díl :-)