Tajemství hřbitova Crossbones

Tajemství hřbitova Crossbones https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328799/bmid_tajemstvi-hrbitova-cross-bones-sVl-328799.jpg 4 120 41

Alice Quentinová série

1. díl

Seznamte se s Alicí Quentin, londýnskou psycholožkou s rodinným tajemstvím, která se ocitne ve středu děsivé série vražd. Alice Quentin je psycholožka s bolestnou rodinnou minulostí, ale je chytrá, schopná, má dobrou práci a hezkého přítele. Nyní má napsat posudek na vraha, který bude propuštěn z vězení. Vrcholem jejích dnů jsou dlouhé běžecké výlety Londýnem, při kterých zapomene na komplikované vztahy se svou matkou a bratrem a soustředí se jen na svůj dech. Dokud nenarazí na mrtvolu u bývalého hřbitova pro prostitutky Crossbones Yard. Rány na těle mrtvé ženy nesou rukopis Raye a Marie Bensonových, kteří mučili a zavraždili třináct žen, než byli konečně dopadeni a uvězněni. Pět z jejich obětí nebylo nikdy nalezeno. Všechno se odehrálo před šesti lety a poslední věc, po které Alice touží, je vrátit se do této špinavé stoky Bensonových zvěrstev. Ale když jí policie požádá o psychologický profil vraha nalezené dívky, že se několik let staré události vrací na světlo. Napínavá detektivka Kate Rhodes vás vtáhne do děje a pustí až na poslední stránce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Omega

Crossbones Yard , 2012

Allena24
31.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla. Trochu mě rušilo větší množství chyb. Líbila se mi hlavní hrdinka, jejíž chování bylo lidské (nedokonalé). Vím, že lidi na stres reagují různě, věřím, že si klidně vezmou boty a jdou si zaběhat. A pachatele jsem neodhalila, byl pro mě překvapením.Těším se, že si v budoucnu přečtu pokračování.

magdalena2377
07.01.2019 1 z 5

SPOILER. Kde mám začít. Hlavní hrdinka, psycholožka, která dostane dopis, ve kterém jí nepřímo vyhrožují smrtí, a přesto si dá na sebe běžecké boty a jde si zaběhat? Nikdo s normálním průměrným IQ by tohle snad neudělal. Kniha byla nudná, neustále opakující se stejné pasáže o tom, jak je Londýn krásné město a pořád se tam jen běhá. Název knihy je dost zavádějící, protože o žádné velké tajemství tam nejde. Knihu si znovu určitě nepřečtu a jsem ráda, že jsem ji koupila ve slevě, protože kdybych ji měla za plnou cenu, byla bych dost naštvaná. Přečteno za 6 hodin.

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Kniha je typickým zástupcem krimi, které se téměř více věnuje osudům hlavních hrdinů, než samotnému spáchanému zločinu. Jako rozjezd série bylo možná potřeba co nejvíce poznat Alici, z pohledu samostatné knížky je to ale trošku na škodu. Vnímavému čtenáři navíc neuniknou ani prvoplánové narážky a od určité části knihy ani samotný vrah. Celkově nebylo Tajemství hřbitova Crossbones ničím neobvyklé, osobně dám šanci i dalšímu pokračování - prostor ke zlepšení zde ale jistě je.

ArwenAragorn
12.05.2018 5 z 5

Nenáročné čtení. Nebylo tam moc napětí (kromě závěru), akce, ani důvodů k přemýšlení, ale knížka byla docela čtivá a jako oddechovka účel splnila. Jo, a taky jsem se občas zasmála.

Peršanka
23.03.2018 odpad!

Jakmile se v úvodu objevil na scéně sympaťák s ostře řezanými rysy, přešla mě chuť pokračovat v četbě. Bohužel...

yvetta1958
28.02.2018 odpad!

Zajímavá,ctiva

orinka3
30.01.2018 4 z 5

Rozhodně jsem se při čtení nenudila. Kniha má dobrý spád, není hloupá. O napětí v ní není nouze. Jenom si myslím, že psycholožka by měla být trochu vyrovnanější - strach z uzavřených prostor je u ní trochu podivný. I vztah k bratrovi mi připadá profesně nezvládnutý - vždyť věděla, že je nebezpečný sobě i druhým. Jinak dobrá četba.

zazvorka
21.01.2018 2 z 5

Na knížku jsem se těšila - prostředí Londýna mne vždy láká. Bohužel - dojem z knihy mi hodně pokazilo to, že mi nesedla hlavní hrdinka. Byla mi hodně nesympatická. Ale i když nepočítám tuto averzi, tak mi knížka připadala dost chaotická a některé věci hodně za vlasy přitažené... No - zklamání.

mulder
13.11.2017 3 z 5

Snadné a rychlé čtení bez napětí, některé věci nevysvětleny.

Danago
10.10.2017 2 z 5

Bohužel já zase půjdu proti proudu, mě tato knížka nijak zvlášť nebavila.
Hlavní hrdinka psycholožka se mi líbila, byla sympatická, klidně by se mi líbilo, kdyby se příběh více věnoval jejímu povolání. Ale spíše bych řekla, že její povolání není v knize nijak zvlášť využito.
To že název nemá, co dělat s dějem příběhu mě naprosto zklamalo. Knížkou jsem se jen těžko prokousávala a celkem jsem se nudila. Od detektivek a thrillerů já čekám něco jiného, více akce a napětí. Konec byl překvapivý, přesto takovéto konce já ráda nemám.
Kniha začíná tím že si hrdinka prožila jistá osobní traumata z dětství, ale další vysvětlení ohledně její rodiny už chybí.
Za mě průměr.

ElenaM
03.10.2017 3 z 5

Na knihu jsem se podívala s odstupem a musela jsem změnit hodnocení (což normálně nedělám), ale zkrátka tahle kniha... je čtivá, četla se dobře, ale za mě je to průměr. Nevím, zda to byla chyba překladu nebo již originálního textu, ale byly tam chyby + dost překlepů a to mě opravdu hodně rušilo. Další mínus je název, ten nemá s dějem co dělat (o hřbitově se dozvíme pouze jeden fakt a to je celé). Co knize přidává na hodnotě je prostředí Londýna a také překvapivý konec, ano, ten jsem nečekala. Další malé plus je obálka knihy - ta mě zaujala a vlastně díky tomu jsem si knihy všimla.
Autorku rozhodně nezatratím a počkám si na její další knihu, protože tohle byla prvotina a já věřím, že ze sebe autorka vymáčkne více!!

korenka
29.09.2017 5 z 5

Úžasná knížka! Přečteno jedním dechem a už se těším na další :)) Za mě 5*

Hella
03.09.2017 5 z 5

Tak TOHLE bylo hodně dobrý! Přečteno na jeden zátah, neb prostě nešlo knihu odložit.
P. S.: Jediná věc, co mi zde vadila a obecně vadí, je typ lehkovážných hrdinek, které - ač jim hrozí vážné nebezpečí - stejně musejí jít běhat do odlehlých končin a plácat se samy po nocích.

makke
21.07.2017 5 z 5

Strávila jsem týden sama doma, sama ve velkém domě na konci vesnice, kde lišky dávají dobrou noc. V jednom okamžiku jsem zapochybovala, zda je ideální v této situaci po nocích číst knihu o masovém vrahu žen, ale pojala jsem to jako knižní stezka odvahy a nelituji,. Kniha je příjemná a čtivá.

aja0661
09.07.2017 5 z 5

Super!!! Uzasna knizka, skvely dej, konec me hodne prekvapil. Za me 5* Moc doporucuju!

Pavlnka
08.07.2017 4 z 5

Nic moc, čekala jsem nějakou historickou záhadu.

terezie6086
01.06.2017 3 z 5

Přidávám se k ostatním, kniha se četla velmi rychle. Ale našla jsem i mínusy - kromě toho že název nemá co dělat s dějem (kromě místa nálezu ženy u hřbitova), tak jsem se nějak nemohla prokousat dál, asi jsem náročnější čtenář co se detektivek a thrillerů týče :-D Nicméně jsem ji dočetla, konec byl no, dobrý. (Stejně tam chybělo trochu krve a dalšího vysvětlení ohledně její rodiny ..) Hlavní hrdinka si prožila jistá osobní traumata z dětství, ale v některých pasážích bych ji poklepala na čelo, jestli to myslí vážně. Shrnu to, za mě průměr, ale dá se :-)

MMacicekk
25.05.2017 4 z 5

Kniha mě překvapila tím, jak se dobře četla až skoro lehce. Kapitoly na sebe navazují, takže čtení je takové plynulé. Rychle se do děje ponoříte a nevíte kdy přestat. Vraha jsem odhalila celkem brzy, pozornějšímu čtenáři drobné detaily neuniknou. Co opravdu nechápu, je název knihy. Žádné tajemství o hřbitově Crossbones jsme se nedozvěděli, hřbitov posloužil jen jako kulisa pro umístění mrtvoly. Celkově jsem však s knihou spokojená a hodnotím ji jako lepší průměr.

Ka.Flo
24.05.2017 5 z 5

Od knihy jsem se od první stránky téměř nedokázala odtrhnout!! Dokonce jsem se i několikrát zasmála. Byla to skvělá změna od klasických detektivek - hlavní postava zkrachovalý policista kuřák. Snad nás autorka poctí ještě další knihou.

Šárka5875
22.05.2017 3 z 5

Kniha je označována jako dechberoucí, strhující psychologický thriller. Já s tímto označením nemůžu v žádném případě souhlasit. Kniha se četla poměrně dobře, to ano, ale dechberoucí a strhující? To vážně ne. Už i název je zavádějící, protože o hřbitov Crossbones v příběhu vlastně vůbec nejde. Pouze je tam nalezena mrtvá dívka. A dál už se hřbitova příběh vůbec netýká. Takže já jsem očekávala opravdu řádně napínavý a strhující děj, ovšem dostala jsem pouze lehkou detektivku doplněnou o romantickou linku jako z červené knihovny, kterou bych tedy právě v thrilleru klidně oželela. Za mě tedy zklamání a další díly série, pokud vyjdou, určitě číst neplánuji.

vraždy tajemství hřbitovy psychologické thrillery

Kate Rhodes
britská, 1964