Záhada kašlajúceho draka

Záhada kašlajúceho draka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53108/traja-patraci-zahada-kaslajuceho-draka-53108.jpg 4 44 44

V mestečku Prímorie, kde zrazu miznú všetky psy, žijú zvláštni obyvatelia. Jeden z nich víta návštevu s brokovnicou, druhý sa vyžíva v kanadských žartíkoch, a ten tretí, starý režisér Allen, tvrdí, že v jaskyni pod jeho domom sa skrýva drak s planúcimi očami a navyše - kašle...

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

The Mystery Of The Coughing Dragon , 1970

Hradčiatko
29.04.2024 5 z 5

Ako dospelej by mi asi došlo, že je to iné, že je iný autor a tak podobne, možno by mi to prišlo slabšie, ale hodnotím tak, ako sa mi páčila v čase čítania a patrila medzi moje obľúbené a často požičiavané z knižnice (vidíte, možno sa iným tak nepáčila, keď bola k dostaniu tak často :D), čiže áno, kašľajúci drak ma tiež okúzlil v tých 13-tich a veľmi :)

Lady.Lucrezia
17.01.2024 3 z 5

Tento díl mě příliš nechytil, je vidět že jde o jiného autora. Text je jednodušší, předvídatelnější a některé věci mi přijdou nesmyslné.

Miro.slav
12.08.2020 3 z 5

Celkom podarená časť o kašľajúcom drakovi. Asi prvá časť, ktorú som si nepožičal, ale kúpil.

LuiCJ
21.04.2019 3 z 5

Prvá knižka zo série, ktorú nenapísal Robert Arthur Jr. Tentokrát detektívny príbeh rozpráva americký spisovateľ Nick West. Spolu napísal dva diely Troch pátračov a toto je prvý z nich. Záhada kašlajúceho draka síce v slovenskom vyšla ako ôsma knižka, v americkom/nemeckom sa jedná až o štrnásty diel. Musím však povedal, že bol iný, než predošlé časti. Príbeh je celkom jednoduchý a aj dosť predvídateľný. Asi v druhej štvrtine knihy som viac-menej tušil kto sa bude skrývať za tajomným a desivým “kašlajúcim drakom”. Záporák však nebola jediná vec, ktorá sa dala očakávať. Vecí sa tam našlo viacej, hlavne menšie prvky v príbehu ako napríklad aj samotný drak a neskôr vysvetlenie. Tajomnú a dobrodružnú atmosféru to malo, no nedosahovalo to kvalít ostatných dielov. Neviem či to je tým, že knihu nenapísal R. Arthur Jr., tvorca série. Príde mi, že Nick West sa celkom držal predlohy chlapcov a tak celý príbeh vystavaný na pátraní po záhade funguje, no nie dokonale. Mnohé veci sú zvláštne a hlavne zloduch, ktorý tu vystupuje ani vlastne nie je zloduch... Aj keď ide o slabší diel, Traja pátrači navždy ostanú mojou obľúbenou sériou rovnako ako aj medzi deťmi, mládežou či dospelými.

tlllk
12.12.2018 3 z 5

Tento krát mi prišli technické rekvizity nezmyselné ani v súčasnej dobe by sa nedali realizovať, na druhej strane to naše deti veľmi neriešili.....

kluci pátrající amatér detektivky pro děti

Nick West (p)
americká, 1911 - 2003