Alfred Hitchcock 3 – Strašidla nejstrašnější

Alfred Hitchcock 3 – Strašidla nejstrašnější https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100956/alfred-hitchcock-3-strasidla-nejstrasnejsi-100956.peg 4 39 3

Výběr čtyřiadvaceti strašidelných horrorových povídek: Rybí hlava (Irvin S. Cobb) Camera Obscura (Basil Cooper) Smrt v rodině (Miriam Allen deFord) Lidé bez kostí (Gerald Kersh) Nezahyne při výbuchu (Damon Knight) Společenské hry (John Burke) Chodci, pozor! (Fritz Leiber) Neobyčejné dobrodružství pana Bonda (Nugent Barker) Dvě staré panny (E. Phillips Oppenheim) Nůž (Robert Arthur) Klec (Ray Russell) Ono (Theodore Sturgeon) Casablanca (Thomas M. Disch) Cesta do Mictantecutli (Adobe James) Osudná cesta (Ellis Petersová) V přístavu (Margaret St. Claire) Kruté město (William Sambrot) Troll (T. H. White) Večer u Blackových (Robert Somerlott) Jeden z mrtvých (William Wood) Ta pravá (Robert Specht) Cesta k smrti (Donald E. Westlake) Psovod (Algis Budrys) Kandidát (Henry Slesar)... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , ABR

Alfred Hitchcock Presents: Stories That Scared Even Me , 1967

rafan65
20.10.2023 4 z 5

Další pěkný výběr strašidelných povídek které jsou celkem vkusně sestavené do této knihy. Některé povídky jsou opravdu zvláštní, jiné zase hodně dobré. U těchto antologii se prostě pokaždé objevují dílka různé kvality a záleží na čtenářích jak je zaujmou. Já tento výběr hodnotím celkem kladně a jsem spokojen.

Eicherik
31.12.2022 4 z 5

V celku povedená, makabrózní bonboniéra hororových povídek. Za nejlepší považuji působivou Camera Obscura a morbidní Smrt v rodině.

Rade
14.01.2018 4 z 5

Teprve při četbě jsem si uvědomila, že jsem již kdysi četla.
Pro mě nejpůsobivější povídky (protože ty jediné jsem si taky pamatovala):
Camera Obscura, Večer u Blackových a Jeden z mrtvých.

antologie hororu

Část díla