Alex, léto a já

Alex, léto a já https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494762/bmid_alex-leto-a-ja-s0q-494762.jpg 4 188 47

Poppy a Alex, Alex a Poppy. Nemají vlastně vůbec nic společného. Ona je jak z divokých vajec, on nosí béžové kalhoty. Ona má neuhasitelnou touhu cestovat, on radši sedí doma s knížkou. Ale nějak se stalo, že od jisté památné společné jízdy domů ze studií jsou z nich nejlepší kamarádi. Většinu času žije každý jinde – ona v New Yorku, on v jejich rodném městečku –, ale už deset let spolu každý jezdí rok na úžasnou dovolenou. Nebo spíš jezdili. Před dvěma lety se totiž všechno zhroutilo a oni spolu od té doby nepromluvili. Poppy má vlastně všechno, co by chtěla, ale ničí ji rutina. Když se jí někdo zeptá, kdy byla naposledy doopravdy šťastná, ví naprosto jistě, že to bylo na té poslední nešťastné dovolené s Alexem. A tak se rozhodne svého bývalého nejlepšího kamaráda přesvědčit, že by si spolu měli vyjet ještě jednou a všechno si vysvětlit a vyříkat. Alex jako zázrakem souhlasí – a ona má teď týden na to, aby všechno napravila. Kéž by se ale mohla vyhnout jedné jediné věci, která visela ve vzduchu už od začátku jejich přátelství! Co by se asi tak mohlo pokazit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

People We Meet on Vacation , 2021

Knižní střípky
16.08.2022 3 z 5

Už dlouho hledám nějakou fajn současnou letní romanťárnu, která mě ničím nenaštve, bude normální, romantická tak akorát, se sympatickými hlavními hrdiny, a když bych se ještě aspoň občas u čtení i zasmála, byla by to značka ideál.

Loni se mi moc líbila autorčina LETNÍ SÁZKA, a letos jsem si užila pár příjemných hodin u vody s knihou ALEX, LÉTO A JÁ.

Alex a Poppy byli skvělí, krásně a uvěřitelně to mezi nimi jiskřilo, bylo to opravdu takové milé letní čtení, ideální na dovolenou či na válení se u vody. LETNÍ SÁZKA se mi sice líbila o fous více, ale i ALEX, LÉTO A JÁ byli moc fajn.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Veju007
05.08.2022 3 z 5

Alex, léto a já je odpočinková jednoduchá četba o dvou kamarádech, kteří by chtěli víc, ale nejsou si vlastně jistí, jestli by to dopadlo dobře.
Knížka se čte dobře, na léto prostě jak dělaná. Ale že bych z toho byla odvařená?
Já vím, já na ty romanťárny nejsem, ale kdyby se ubralo pár stránek, možná by to příběhu pomohlo. Nejvíc mě pak bavily kapitoly z minulých let, kdy jsme s Poppy a Alexem poznávací různá místa. A ruku na srdce, Alex by opravdu byl dokonalý partner.

ivetdos
01.08.2022 4 z 5

Tahle letní atmosférou nezklamala, tolik dovolených v jedné knize jsem snad ještě nezažila :) Někdy to na mě bylo až moc dlouhé, dokázala bych si knihu představit kratší, ale mělo to své opodstatnění. Sledujeme částečně v přítomnosti, částečně retrospektivně, jak se vyvíjel kamarádský (ale romantický) vztah Alexe a Poppy.

Asi je nám všem jasné jak to dopadne, ale stejně chceme číst dál a dál. Oba hrdiny jsem si oblíbila, nebyli to žádní mainstreamový, dokonalí hrdinové, ale měli své chyby, což bylo na romantiku celkem neotřelé. Autorčina předchozí kniha, která u nás vyšla v překladu se mi líbila o něco méně, z této novinky jsem ale poměrně nadšená a už jsem si pořídila i její přechozí knihy v originále. Emily Henry mě prostě baví a tahle kniha je perfektní oddychovka do letních dní. Nejlépe na lehátko k vodě :) Rozhodně po ní mrkněte!

alnahu
28.07.2022 3 z 5

Příběh právě na léto, zasazený do prosluněného prostředí a mezi Poppy a Alexem to zde jiskří .Příběh plný emocí -takové oddechové čtení.

palka452
21.07.2022 1 z 5

U typu těchto knih si vždycky kladu otázku proč vlastně vycházejí

bradovav
18.07.2022

Obálka: 3*
Pod obálkou: -
Hlavní postavy: 5*
Děj: 4*

Za tuto knihu a možnost přečíst si ji mezi prvními moc děkuji @nakladatelstvimetafora.

Kniha vypráví romantický příběh plný léta, cestování a slunce. Ideální čtení na letní dny.

Hlavní hrdinka pracuje jako redaktorka časopisu se zaměřením na cestování, její cesty jsou tak plně hrazené zaměstnavatelem. Není to krása? Jak mě by se líbilo si takovou práci vyzkoušet... Jak už to tak bývá, tak ale ani tato možnost neomezeného cestování nenaplní její srdce štěstím. Ona tak tápe a přemýšlí, co jí dělá šťastnou. Zdá na to přijde, musíte zjistit sami.

Během jejich cest nás seznamuje se svým kamarádem Alexem, který jí na jejich cestách dělá doprovod. Alexe jsem si zamilovala od prvních kapitol, nedokážu přímo říci čím - možná jeho snahou skrýt své pocity, faktem, že není snadné dostat se mu pod kůži.

Jediné mínus vidím v tom, že kniha přidá další zářez mezi odpůrce přátelství mezi ženou a mužem, kteří rádi tvrdí, že takové neexistuje. Sama jedno takové mám už přes 15 let a jsme stále jen přátelé a navždy to tak zůstane, takže na toto jsem trošku citlivá.

A co vy? Máte přátelé mezi opačným pohlavím? I ty nejlepší? Nebo přátelství mezi mužem a ženou neexistuje?

Celkové hodnocení: 4* z 5* (krásná letní oddechovka)

DennySka
17.07.2022 3 z 5

Malý SPOILER - knížka mě vlastně začala bavit až ve chvíli, kdy došlo mezi Alexem a Poppy k vášnivé chvilce na balkóně. Od té tajemné události v Chorvatsku, která je prozrazena až v samém závěru knihy jsem čekala trochu něco lepšího a vážnějšího, když se díky tomu spolu dva roky nebavili. Podle vysokého hodnocení jsem měla trochu větší očekávání.

Ren95
17.07.2022 5 z 5

Knížka pro mě byla příjemným překvapením, po dlouhé době kniha, která nebyla jen přecpaná kapitolami o sexu. A zároveň bylo milé, jak si k sobě postupně Alex a Poppy našly cestu.

ivousekk
14.07.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale podle vysokého hodnocení jsem čekala přece jen víc. Hlavně situace s Poppy, kdy byla "ztracená" a nevěděla, co chce, to bylo na letní oddychovku moc. To mi opravdu přišla jak zhýčkaná holka, co má prd na starosti a roupama neví, co by. Škoda, bez této části bych se zcela obešla.

knihomolkaJani
13.07.2022 3 z 5

Kniha je hezká, ale mohla být trochu více propracovaná. Pravidelně se zde střídají kapitoly z minulosti a současnosti.
Příběh byl dobrý, ale měla jsem trochu vyšší očekávání.

katasokolov
09.07.2022 4 z 5

Kniha zaměřující se na přátelství ústřední dvojice mileniálů, které během let a mnoha společných dovolených přeroste v něco většího. Opět to má, stejně jako Letní sázka, ten správný náboj pro teplé a slunečné měsíce. Hlavní protagonisté jsou sympatičtí a Vy si je velice rychle oblíbíte. Vzájemná chemie funguje a text je plný vtipných pasáží. V příběhu se samozřejmě objevují i témata vážnějšího charakteru, přesto ale autorka udržuje spíše formát letního odpočinkového čtiva.
Konec byl, dejme tomu, trochu klišoidní a čekala jsem od něj víc, ale stále u mne panovala především spokojenost.
Nicméně musím konstatovat, že autorčina předešlá kniha se mi pozdávala více…
Jako letní čtivo ale s nadšením doporučuji!
PS: Garderoba Poppy byla pecková! Úplně poznávám ty situace, když si někdo myslí, že jste výstražný kužel, jen kvůli barvě Vašeho outfitu .
⭐️⭐️⭐️⭐️

bookcase
03.07.2022 5 z 5

Tak ta se povedla snad ještě víc, než Letní sázka. Milý, jiskřivý, vtipný i trochu vážnější romantický příběh. Užila jsem si ho. Alex a Poppy skvělá dvojka.

tefree
28.06.2022 5 z 5

Krásná, miloučká romantika o přátelství dvou lidí, kteří si k sobě postupně hledají cestu. Na léto k vodě jako stvořená.

pollyn
28.06.2022 3 z 5

Alex je dokonalý. Velmi dokonalý, citlivý, projevující emoce, trpělivý...až se mi zdál neskutečný :)
Za to Poppy byla trochu pomalejší :) a moc mi neseděla.
Rovněž mi vadilo přílišné zabíhání do minulosti. Myslím, že bych pochopila jejich vztah i z kratších kapitol. Naopak víc prostoru bych dala přítomnosti nebo budoucnosti.
Ale jo, bylo to nadstandardní :)

Ivka14
28.06.2022 3 z 5

Viděl jsem tuto knihu všude na sociálních sítích a recenze na ni byly opravdu dobré, ale mě kniha zklamala.

Nebylo to špatné četní, jen jsem byla zklamaná, protože jsem se na knihu moc těšila a měla veliké očekávání.

LaBobule
25.06.2022 4 z 5

Krasna vztahova knizka. Sice to nebude moje top, ale cetlo se to dobre. Je to letni odpocinkove cteni.

Kaduri
25.06.2022 4 z 5

Poppy a Alex, Alex a Poppy. Príbeh ich letných prázdnin za posledných 12 rokov. A príbeh tohto leta, poslednej šance ich vzťah zachrániť.
Príbeh o cestovaní, o nenaplnených príležitostiach, o únikoch z reality všedného života. O pátraní, kde sme vlastne doma a čo nás robí šťastných.
Veľmi príjemné, nenútene vtipné čítanie.
Len záver mi prišiel trošku sentimentálny a rozvláčny, ako keby sme sa točili v kruhu.
Preto 1 hviezda dole.
Celkovo, autorka písať vie. To už dokázala vo výbornej "Letnej sázke". A i "Alex, léto a já" je vo svojom žánri nadpriemerným dielkom.
Ideálne čítanie napr. na dovolenku:).

Kudík
24.06.2022 5 z 5

Od autorky jsem četla knihu "Letní sázka", která mi přišla zdařilá, ale tato je ještě o něco lepší. To, co začalo před 12 lety jako seznámení se, celkem protikladů, v podání Poppy a Alexe, je střídavě prokládáno aktuální letní dovolenou. Z počátku je to v povrchnější rovině, kde Poppy působí uvolněněji a vtipněji, ale s postupujícím dějem se více dočteme o pocitech a myšlenkách, vč. obav a důvodu jejího odchodu z domova. Každopádně si díky tomu alespoň splnila sen o cestování. A Alex, jako nejstarší ze čtyř synů, byl neuvěřitelně sympatický i přes jeho fóbie a toho, že v podstatě musel suplovat rodiče, což dotváří jeho charakter. V knize je velmi dobře vyobrazeno přátelství mezi lidmi, kteří toho nemají moc společného, ale přesto spolu mohou vytvořit domov. Příjemné, čtivé s vtipnou, lehce sarkastickou hrdinkou. Na léto ideální. 4,5*

Kristyna_Bubu
19.06.2022 5 z 5

To bylo tolik, tolik hezký a milý! :-) Přesně takhle si představuju ideální oddechovku. Ano, i zde je jasný, jakej bude konec, ale já se celou knihu úžasně bavila. Alex a Poppy jsou kamarádi, každý je ale úplně jiná osobnost. Alex je tišší a takový studijní typ, Poppy je naopak hlasitá a dobrodružná povaha. Každý léto spolu jezdí na dovču, už několik let v kuse. V knize převládá přímá řeč, takže se skvěle čte, text vám sám "utíká před očima". Já se několikrát od srdce zasmála ("Alexi, ty máš strach z lítání??" - To si na mě vzpomeňte, až to budete číst, Alexovu odpověď Poppy budu používat při každym letu), oba hrdinové se navzájem špičkují, byli mi neskutečně sympatičtí a prostě dohromady tvořili skvělou dvojku. Opravdu moc moc doporučuji. Nemám ráda knihy typu "caplinek", ale tohle, to je moje gusto!!! Díky!!!

nada3314
16.06.2022 5 z 5

Tahle kráska se mnou letěla na dovolenou a nemohla jsem si vzít lepší čtivo. Měla jsem takové tušení, že bych mohla být spokojená, ale nakonec jsem byla víc než spokojená, byla jsem přímo nadšená. První kniha, kterou jsem od Emily četla – Letní sázka se mi líbila moc a tato se mi líbila úplně stejně. Opravdu krásné romantické čtení, sympatičtí hlavní hrdinové Poppy a Alex, se kterými jsem prožívala každou jejich cestu na dovolenou a objevovala krásy zemí, ve kterých se zrovna nacházeli. Autorka umí výborně popsat atmosféru míst, bylo mi chvílemi teplo, chvílemi zima 

Sledujeme přátelství dvou kamarádů, které se postupně mění v něco víc - v rozmezí deseti společných dovolených. Můžu jen malinko prozradit, že ta zásadní, zlomová byla v Chorvatsku, od té se pak odvíjí zase nová etapa tohoto přátelství anebo možná už i lásky? Nic složitého jsem v tom nehledala a dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala. To jak to v těchto příbězích chodí, víme všichni a stejně knihy čteme a jsme na konci dojatí 

Neskutečně jsem si čtení užívala a nemůžu jinak než doporučit všem romantickým duším. A když si knihu vezmete na dovolenou, odpočinek máte zaručený 

přátelství láska pravda vztahy štěstí prázdniny milenci americké romány

Emily Henry
americká