Nad propastí

Nad propastí https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3613/bmid_nad-propasti-OCx-3613.jpg 4 73 18

Alex Delaware série

Alexu Delawareovi zavolá v noci bývalý pacient, nyní asi sedmnáctiletý Jamey Cadmus. Chlapec mluví nesouvisle, je v hluboké depresi a pravděpodobně i pod vlivem drog. Znepokojený lékař se okamžitě vydává za ním na psychiatrickou kliniku. Přijíždí ale pozdě, protože zjistí jen to, že Jamey právě uprchl. Vzápětí je proti Jameymu vzneseno obvinění ze šesti brutálních vražd, které otřásly celým Los Angeles. Chlapcovi zámožní rodiče najmou špičkového advokáta, jenž hodlá postavit obhajobu na faktu, že je Jamey schizofrenik a neodpovídá za své činy. Delaware však s takovouto diagnózou nesouhlasí a snaží se najít pravdu. Postupně se dostává do propletence událostí, na jejichž konci dospěje k šokujícímu zjištění o pozadí celého případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Over the Edge , 1987

technik1965
20.07.2023 3 z 5

Tak som sa prelúskal až do konca.

katerina4564
16.07.2023 3 z 5

Hodně náročné čtení, v tomto díle se vše motá okolo definice Jameyho zdravotního stavu. Od začátku víte, že to bude všechno jinak a komplikované, pachatele se mi podařilo odhalit celkem brzy, ale opět se k němu autor dostává hodně spletitým způsobem. Rozhodně to není oddychové čtení, je potřeba vnímat náročnost textu, definice různých poruch a souvislostí ať už lékařských nebo osudů jednotlivců. Námět samotný naprosto skvělý, je to téma, které se řeší dnes a denně a lidí s různými diagnózami je spousty, stejně tak se dost často v reálném životě řeší způsobilost těchto osob za jejich činy. Zajímavým zpestřením byl profesní rozpor Alexe a Mila, který samozřejmě opět dobře dopadl.
Dvě hvězdy dávám tentokrát dolů za to, že okolo strany 300 mě text opravdu nebavil, autor opět zachází do podrobných popisů, přičemž hodně z nich mi přišlo tentokrát zbytečných, jelikož ztěžovaly vnímání textu a základního příběhu, který bych si mnohem více užila, kdyby autor tak 80 stran ubral. V této knize se projevila původní profese autora, která zvítězila nad tou spisovatelskou a pro ,,obyčejného" čtenáře to trochu zkomplikoval.

tanulda
19.08.2022

Knížka se ke mně dostala v originále, za mě celkem OK, i když jsem tak nějak od začátku tušila, jakým směrem se rozuzlení asi vyvine.

Iwy
16.03.2022 3 z 5

Nedočteno, skončila jsem asi ve třetině, už mě to jednoduše nebavilo. Knih od autora jsem pár přečetla, ale do dalších už se nejspíš pouštět nebudu. Nějak mi nesedí psycholog, který si to v každé knize fyzicky rozdává s padouchy, navíc děj mi přijde zbytečně utahaný a často dost nereálný. Neříkám, že jde o špatnou knihu, jen je prostě tolik jiných knih, které bych chtěla přečíst a tak málo času :-)

Stanas513
14.10.2018 4 z 5

Tentokrát mě příběh příliš nezaujal. Autor se pouští do detailních popisů složení různých léků a jejich vzájemného působení a to mi coby obyčejnému čtenáři nic neříkalo. Je mi jasné, že chce demonstrovat manipulaci s člověkem pomocí léků, aniž by si to on sám byl schopen uvědomit. Kniha nemá takový dějový spád jako jiné Kellermanovy knihy.

moudivlacek
06.06.2018 5 z 5

A opětovně tu máme skvělý díl a hlavní úlohu zla - peníze a moc a odplata, zas se někdo cítí utiskovaný a odstrkovaný a on přece si zaslouží mít všechno, co on chce, ať se o to zasloužil či nikoliv. Jsou v cestě nevinní? Co naplat - musejí pryč za každou cenu, on jde přes mrtvoly.
Odporní lidi, ale na druhou stranu také lidi, kteří i bez peněz pomáhají druhým, protože cítí, že potřebují pomoci. A to je moc dobře.
Doporučuji

Liduka
20.05.2018 4 z 5

Kniha, která vás vtáhne do děje a nepustí. Prohloubila jsem si své znalosti o schizofrenii a jsem ráda, že závěr byl logický a velmi překvapivý. Nicméně jednu hvězdičku strhávám za některé příliš popisné a nezáživné pasáže (např. kudy Alex jel a kde odbočil, co tam bylo k vidění atd.). Každopádně knihu mohu jen doporučit.

babiočka
19.07.2017 4 z 5

Pěkné čtení až na spoustu odborné psycholologické a psychiatrické terminologie a cizích výrazů, v čemž se nedalo zorientovat. Proto jen 4*.

Puntíkatýhrnek
27.06.2017 5 z 5

Zajímavý příběh, logický a uvěřitelný a je vidět, že autor umí dobře psát.

Zoy
06.06.2017 5 z 5

Autor opět nezklamal. Bylo v knize daleko více psychologie, ale to ničemu nevadí. Četlo se to samo a konec byl zase překvapivý

ArwenAragorn
27.03.2017

Výborná psychologická detektivka. Konec nemá chybu. Kdo má rád hromadu akce a trvalé napětí, není to pro něj to pravé. Ostatním doporučuji!

DickBach
02.11.2016 3 z 5

Není to vyloženě špatné čtení, ale mně už tento spisovatel pomalu přestává bavit. Zdá se mi, že má všechny knihy dle obdobného scénáře... Konkrétně tady i bylo dost dlouhých, nudných pasáží, které byly pro laického čtenáře příliš odborné... Si tedy myslím.

Vladísek
07.02.2016 3 z 5

Kniha byla dle mého názoru průměrná. O co v příběhu jde se dalo odhadnout celkem brzy. Kniha mě moc nezaujala, ale tím nechci říci, že je špatná. Prostě to jen není můj styl.

isobel2000
23.09.2013 5 z 5

Napínavé, překvapivý konec.

Vlasta610
03.03.2013 5 z 5

Kniha je úchvatná, čte se krásně a jsem stále v napětí co bude dál. Všem doporučuji.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Dobře se čte, zajímavá od začátku do konce

Martina23275
14.05.2012 5 z 5

Knížka nemá chybu, zajímavá od samého začátku.

petr2
30.11.-0001 3 z 5

Kellermanova prvotina.Velice zajímavý děj plný psychologických uvah.Závěrečné překvapení nechybí.

Jonathan Kellerman
americká, 1949