Alenka z planety Země

Alenka z planety Země https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56262/bmid_alenka-z-planety-zeme-OXG-56262.png 5 269 52

Alenka z planety Země série

Alenčin tatínek je ředitelem moskevské zoologické zahrady na konci 21. století. A protože Alenka je děvčátko neobyčejně zvědavé a ke všemu se hned připlete, podaří se jí zachránit malého brontosaura, odhalí záhadu pyramid vymřelé civilizace Tutexů na Marsu, osvobodí jedno nešťastné strašidlo, zabrání meziplanetárnímu konfliktu, když vypátrá zmizelou delegaci Labuťanů, vyzkouší jak funguje stroj času, a hlavně přemluví tatínka, aby ji s sebou vzal na vědeckou výpravu do kosmu. Že se při putování vesmírem nebude nudit Alenka ani celá posádka kosmické lodi, o tom není pochyb. 25-082-85... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Svoboda

Девочка с Земли: Фантастические повести (Děvočka s Zemli: Fantastastičeskije povesti) , 1971

darion
19.05.2014 5 z 5

Přidávám pozitivní hodnocení knížky. Dostala jsem jako dárek pod stromeček a knížka se stala miláčkem mojí dětské knihovničky. Četla jsem snad stokrát, postupně i na přeskáčku - a rozplývala se i nad fantastickými ilustracemi. Jak se syn naučil číst, hned jsem mu ji podstrčila a potěšilo, že měla téměř stejný úspěch. A teprve díky společné vášni jsem už v dospělosti dočetla také pokračování Alenčiných dobrodružství v dalších knihách.
Doplněno později: Přečetli jsme po pár letech i s dcerou - a znovu s velkým úspěchem. Za nás tři tedy plný počet hvězdiček :-)
Doporučení: Číst jedině první vydání s ilustracemi J. Maláka!!!

Tanaka T.
11.04.2014 4 z 5

Četla jsem poprvé v první třídě kamarádce přes rameno. S většími či menšími přestávkami čítávám Alenku prakticky dodnes.

rusalka1
24.01.2014 5 z 5

Jedna z kníh, vďaka ktorým som sa dostala ku sci-fi už ako dieťa. Krásny príbeh.. zaujímavý, napínavý aj vtipný , obsahuje veľa zaujímavých postáv a mimozemských druhov, vďaka ktorým vám naplno naštartuje predstavivosť. :)

Ivan F
08.09.2013 5 z 5

Najlepšie sci-fi pre všetky deti, lepšie sa len tak ľahko nenájde. Neskutočná paráda, ktorá sa aj dnes číta na jeden dúšok. Úplne dobre si pamätám, ako som s Alicou prežíval všetky jej úžasné dobrodružstvá a čestne a bez mučenia sa priznávam, ako veľmi som jej závidel všetko čo zažila. Ach, tie časy detstva, ktoré sa už nikdy nevrátia. Ale Alicin príbeh je tu stále a aj po rokoch rokúcich mi má stále čo ponúknuť. Ponúka mi číre a ničím neskalené vesmírne dobrodružstvo a to bez sprznenia akýmkoľvek fantasy nezmyslom.

Neby
24.07.2013 5 z 5

Kniha, která se čte pořád dokola a pokaždé rozvine pocity již kdysi prožite z četby. Nadhera I pokračování. Já ji měl radši než Neznalka :)

kneznaliba
30.12.2012 5 z 5

Kniha mého dětství. Knihy o Alence jsem hodně milovala. Četla jsem po letech a stále jsem v nich cítila to kouzlo, které mě jako malou u těchto knih drželo. Nemůžu než dát plný počet *.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Moje první setkání se sci-fi, které ovlivnilo můj vztah k tomuto druhu literatury. Nádherné ilustrace, které tolik napomohly mé fantazii představit si některé pro mě to té doby neslýchané věci. Celou trilogii jsem přečetla jedním dechem, dokonce si vzpomínám i na to, že jsem z ní měla referát ve škole :). Patří do mých milovaných knih. Jsem moc ráda, že jsem tu původní trilogii nakonec sehnala i po antikvariátech, protože ilustrace v novém vydání se mi už tolik nelíbí.

Psax
31.08.2012 5 z 5

Jednoduše geniální, fantasie mi v dětství při četbě pracovala na plné obrátky.
A stejně jak zde píše Perfectday, poprvé jsem se setkal se slovem indikátor a hned jsem si ho oblíbil. :)

denuska
23.07.2012 5 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem jako dítě přečetla a zůstala pro mě nezapomenutelným zážitkem. Knihu mám doma a
určitě ji doporučím k přečtení mé dceři a budu zvědavá na její reakci. Pamatuji si, že jsem tehdy letěla do knihovny
pro "Alenčiny narozeniny".

perfect day
01.01.2012 5 z 5

knížka mého dětství, baví mě dodnes, již v 8 letech jsem věděla, co je indikátor - mimochodem Indikátor je má nejoblíbenější postava. Hravé, napínavé, dokonale rozvíjející fantazii!!

ichinose
26.01.2011 4 z 5

Jedno z mých prvních setkání s literaturou science fiction. A můžu říct, že velice povedené. Vlastním původní vydání a kdykoli sáhnu po této knize, vybaví se mi vůně dětství. :)

messi@h
30.11.-0001 5 z 5

Kouzelná knížka, která mě jako malého přivedla ke čtení SF. Původní vydání bylo opravdu vypiplané, plné krásných ilustrací.

ruská literatura sci-fi pro děti

Kir Bulyčov (p)
ruská, 1934 - 2003