Alenka z planety Země

Alenka z planety Země https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56262/bmid_alenka-z-planety-zeme-OXG-56262.png 5 269 52

Alenka z planety Země série

Alenčin tatínek je ředitelem moskevské zoologické zahrady na konci 21. století. A protože Alenka je děvčátko neobyčejně zvědavé a ke všemu se hned připlete, podaří se jí zachránit malého brontosaura, odhalí záhadu pyramid vymřelé civilizace Tutexů na Marsu, osvobodí jedno nešťastné strašidlo, zabrání meziplanetárnímu konfliktu, když vypátrá zmizelou delegaci Labuťanů, vyzkouší jak funguje stroj času, a hlavně přemluví tatínka, aby ji s sebou vzal na vědeckou výpravu do kosmu. Že se při putování vesmírem nebude nudit Alenka ani celá posádka kosmické lodi, o tom není pochyb. 25-082-85... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Svoboda

Девочка с Земли: Фантастические повести (Děvočka s Zemli: Fantastastičeskije povesti) , 1971

magdalena0650
22.06.2019 5 z 5

Knížku jsem četla poprvé v osmi letech. Měla jsem příšernou angínu, horečky, mohla jsem jíst jen housky s mlékem, jak mě bolelo v krku. Vesmírné dobrodružství Alenky mně pomohlo přestát chorobu psychicky v pohodě, užívala jsem si jak pestrý a napínavý děj, tak krásné nápady autora (...zvířata...atd.) a samozřejmě ilustrace pana Maláka. Vracela jsem se ke knize pak ještě několikrát a myslím, že ve mně probudila kladný vztah ke sci-fi.

protokol
19.05.2019 odpad!

nic moc

MaxQ
13.05.2019 5 z 5

V dětství mě tato kniha asi minula, ačkoliv si matně pamatuji nějaké pokračování v Ohníčku. Nicméně teď jsem dočetl s dětmi a dcera (8 let) je úplně nadšená. Jdeme shánět další díly.

Pokud chcete dostat své děti ke sci-fi, je tohle ta správná cesta. Příběhům nechybí fantazie, ani humor. Například keříky chodící po raketě a loudící kompot nemají chybu.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Vyhrála jsem ji v orientačním závodu na základní škole. Knížka naprosto úžasná, úplně jiná, než vše ostatní pro děti v 80. letech - sympatická hlavní hrdinka, roztodivné planety, mimozemšťané, zvířátka... Moc se těším, až dcerka trošku poporoste a budeme si číst (i prohlížet nádherné obrázky).

Lessana
24.09.2018 5 z 5

Keby som sa ku knihe dostala ako dieťa, iste by som prepadla sci-fi literatúre a zhltla by som všetko vedecko-fantastické, čo by som našla v knižnici. Meno Kirilla Bulyčova som však spoznala až ako "veľká", a teda až teraz čítam jeho kúzelné, kultivované, nápadité, vtipné a múdre príbehy - dobrodružstvá sympatickej Alice. No to, že ma vedia potešiť, zaujať a nadchnúť, hoci nie som cieľovou skupinou, svedčí o tom, že po nich naozaj, ako sa veľmi milo píše na obálke knihy, "s pôžitkom siahnu aj ostatní mladí ľudia od desiatich do osemdesiatich rokov" :)))).

Aliii
22.02.2018 4 z 5

Mrzí mě, že mě tahle knížka v dětství minula a četla jsem jí až jako dospělá. Zajímalo by mě, jestli by mě neinspirovala k tomu, abych se začala ztrácet v nejnevhodnější okamžik :-)
U autora obdivuji jeho nezměrnou fantazii a vynalézavost a u Alenky zase její dětský a předsudky nezatížený pohled na vše kolem ní.

qydko
17.01.2018 5 z 5

Alenka je super, ať ji čtu v jakémkoliv věku :)

Mates84
30.11.2017 5 z 5

Pamatuji si, kdyz sem na tuhle knizku narazila poprve v knihovne a prinesla si ji domu.Ta se mi tak libila,ze i po 24ti letech si si vybavuji,jak sem z ni byla nadsena.Jak sem ji hltala vecer pod perinou a pres den v pokoji a nechtela jsem si jit ani ven hrat dokud ji nedoctu. A kdyz jsem cekala syna a narazila na ni v antikvariatu ve starem vydani (ty nove ilustrace proste nejsou ono) hned sem ji pro nej koupila.Doufam,ze ho jednou bude bavit tak jako me.

Ventimiglia
09.07.2017 5 z 5

Láska na první přečtení. Báječné, vtipné, chytré, s kouzelnými ilustracemi. A rozradostnilo mě, kolik čtenářů zde vzpomíná na Alenku s podobným sentimentem jako já. :)

Beebee
10.05.2017

Naprosto úžasná knížka, kterou jsem četla před 34 lety, a dodnes si pamatuji ten zážitek. Díky ní mám podobně jako uživatelé přede mnou v komentářích, ráda sci-fi. Je v ní vtip, neotřelé myšlenky, vzala mne za srdce. Jméno autora jsem si vryla do paměti. Nabídnu knihy v češtině od tohoto autora svým dětem - konkrétně mám nyní koupenou Alenku z planety země a uvidíme, jestli se jim zalíbí, jako mně Prázdniny na planéte Coleida před lety...

pami
06.12.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Byla jsem zvědavá, co na ní budou říkat moje děti.
Také se jim velice líbila a mnohokrát se u ní hlasitě smáli. Bohužel jsem jí půjčila a už jí neviděla. Chtěla jsem ji koupit, ale když jsem viděla ty ilustrace u nového vydání, rozmyslela jsem si to. U dalšího vydání se přimlouvám za nádherné ilustrace Jaroslava Maláka.

tsal
02.12.2016 5 z 5

Přečteno v rámci Knižní výzvy 2016, protože v dětství jsem měla ráda spoustu knih, ale jen jedna se mi nesmazatelně zapsala do paměti. Nebo spíš ilustrace pana Maláka? V každém případě šlo o mé první sci-fi a i teď, po všech těch letech, přestože již kniha dávno není určená mé věkové skupině, jsem si čtení užívala stejně jako dřív. Bavilo mě objevovat světy, starat se o prapodivné vesmírné tvory a objasňovat záhadu Tří kapitánů. Je to vtipné, zábavné, plné fantazie a neumím si představit dítě, kterému by se taková kniha nelíbila. Hrát si na indiány je nuda, pojďme si hrát na vesmírnou loď!

xxxZlatonka
20.11.2016 5 z 5

Stejně jako moje mamka, i já jsem si tuto knihu velmi oblíbila. Autorův styl psaní mi úplně vyhovuje, když se člověk pořádně začte, připadá si, jako by prožíval všechna dobrodružství na vlastní kůži, létá vesmírem a nakupuje na tržišti s Alenkou :) vždy jsem si přála vlastnit indikátora! Stále doufám, že se mi tento sen jednou splní :D

Magrata15
04.07.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že kouzlo této knihy uplynulými lety vyprchá a že už se mi teď, v dospělosti, nebude líbit tak, jako když jsem jí četla v dětství.
Ne! Se zatajeným dechem jsem jí opět hltala, jako kdysi a znovu jsem žasla nad neuvěřitelnou fantazií spisovatele.
A zároven jsem si uvědomila, co bylo spouštěčem mé obliby k literatuře sci-fi a fantasy.

witko
07.02.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě pěkné zavzpomínaní na dětství. Tyto příběhy jsem četl několikrát.

Makaja
18.11.2015 5 z 5

Alenku miluju, tento díl mi přijde nejlepší. V novém vydání zklamaly ilustrace, vlastním i původní vydání z roku 1985, teď jsem zakoupila neteři a není to ono, ty původní Malákovy ilustrace byly doplňkem příběhu, zde jsou to prostě jen barevné obrázky. Škoda...

Bilky
18.10.2015 5 z 5

Kniha môjho detstva, kvôli ktorej som si navždy obľúbil SCI-FI.
I keď je to detsky naivné a rozprávkovo poňaté, má to ten zvláštny ruský poetický šarm. Okrem neho veľmi pôsobivý akčný štýl s humorom a nadhľadom. Krátko a jednoducho: Vedecko-technická rozprávka pre staršie deti pred pubertou ;)

ODPORÚČANIE: všetkým, ktorí boli deťmi alebo nimi ešte chcú byť ;)
a samozrejme všetkým deťúrencom, ktoré majú fantáziu a radi biológiu. 90%

Aknel26
12.10.2015 5 z 5

Ač nejsem čtenářka sci-fi, Alenku úplně zbožňuju. Nápaditá dobrodružství, propracovaný vesmírný systém, originální názvy všech zvířat a planet (klobouk dolů před autorem i překladatelem) a fantastické obrázky Jaroslava Maláka. Líbí se mi i nápad s „kontrolními“ otázkami na každé stránce. Nejradši mám asi třetí díl Milion Alenčiných dobrodružství, ale všechny jsou super :-)

saez
15.05.2015

Milovaná knížka s nádhernými ilustracemi, ke které jsem se ráda vracela. Kdo by nechtěl mít doma Šušu? :-)

Jitkajitka
29.10.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek v dětství, jestli ne přímo ta nejoblíbenější. Jenom je velká škoda, že nové vydání už není s ilustracemi pana Maláka. Nedávno jsem ji četla dětem a byly nadšené. Super je i druhý a třetí díl.

ruská literatura sci-fi pro děti

Kir Bulyčov (p)
ruská, 1934 - 2003