Záhada kamene mudrců

Záhada kamene mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3566/bmid_zahada-kamene-mudrcu-J3U-3566.jpg 3 64 22

Alchymisté série

Nový historický thriller Jana Bauera nás zavede do druhé poloviny 16. století, do doby panování císaře Rudolfa II. Kdesi v Praze je prý od časů Karla IV. ukryt recept na kámen mudrců. Pátrají po něm všichni alchymisté, včetně učeného Angličana Johna Deeho a jeho přítele Edwarda Kelleyho, tajemný hrabě Bragadino, císařský antikvář Ottavio Strada i bratři Tovaryšstva Ježíšova. Cesta k tomuto receptu slibujícímu výrobu zlata i elixír věčného mládí vede do ponurých uliček pražského ghetta, do záhadného podzemí královského hradu a do jednoho jihočeského kláštera. Rudolfinské Čechy se stávají dějištěm dramatických událostí, v nichž jde příliš často o život. Je onen alchymistický recept pouhou legendou, nebo skutečností? Kdo z těch, kteří o něj usilují s leckdy ne právě chvályhodnými úmysly, se ho nakonec zmocní?... celý text

Pavelpi
18.01.2023 4 z 5

Je to docela čtivé, ale není to ono, na co jsem zvyklý od autora. Proto si myslím, že by bylo docela zajímavé, kdyby záhadu Kamene mudrců zkusil napsat také Vondruška.Abychom mohli srovnat, kdo dá tomuto tématu větší spád a napětí. Nevím, kdo by byl lepší.

malýčtenář
04.08.2022 2 z 5

Tato kniha mě dost zklamala. Jak se mi jiné knihy od p. Bauera líbí, tak mi dalo dost práce knihu dočíst. Zdlouhavě vyprávěný příběh, vlastně o ničem. Některé pasáže byly zajímavé, ale jako celek zklamal. Těším se na další jeho knihy.

jarin58
14.07.2022 2 z 5

Jedna z těch slaších od pana Bauera,nicméně se těším na další.

Šnek86
21.02.2022 3 z 5

Mnohokráte recyklovaný příběh z rudolfinské Prahy, tentokráte se všichni ženou za záhadnou substancí - kamenem mudrců, občas se kolem mihne Golem, každý honí každého. Uvidím jak bude příběh pokračovat dále.

Sabina335
06.04.2020 2 z 5

Myslím, že příběh kamene mudrců zná hodně z nás, alespoň tedy pověsti s ním spojené. Tato kniha je krásným příběhem o hledání tohoto kamene, nicméně mě přišla příliš zdlouhavá a bohužel jsem měla problém se do ní začíst.

Lenka26
22.03.2019 3 z 5

Miluji knihy pana Vondrušky i pana Bauera, musím přesto přiznat, že tuto bych zařadila zatím jako tu nejslabší od pana Bauera. Ostatní se však dají číst jedním dechem a jsou prostě úžasné.

kolacky
25.01.2019 3 z 5

Jediné, co se mi v téhle knížce líbilo, byl popis cesty po Českém Krumlově, kam každoročně jezdíme na slavnosti. Úplně jsem viděla, kudy "hrdinové" šli, po městě i po zámeckých nádvořích... a pan Bavor Rodovský z Hustiřan v čase, kdy začal uvažovat o sepsání své kuchařské knihy, známé dodnes... další pěkný bonus.

vlkcz
10.01.2019 2 z 5

Největší klad tohoto románu je skutečnost, že se, alespoň v historicky doložitelných věcech, nedopouští výrazných nesrovnalostí.
Jinak ale nejde o žádné dílo, bez kterého by člověk nemohl žít. Lákavé ingredience odkazů na Karla IV., Golema a rabiho Löwa a vůbec rudolfinské Prahy, hlavní hrdina, z dnešního pohledu naivní vědec jako loutka v rukou proradných jezuitů, pár akčních scén, trocha erotiky... Ale nevím, jestli budu ztrácet čas pokračováním v dalších knihách.

Karborund
21.03.2018 2 z 5

Mám rád historické romány a příběhy ,Vondruškův repertoár jsem téměř vyčerpal tak přišel na řadu pan Bauer.První dílko bylo dost mdlé, taková nedosolená polévka, nezatracuji snad bude příští krmě chutnější a výraznější.

Hathor89
18.03.2018 4 z 5

Bavila mě první polovina knihy – pronásledování, vraždy, záhada, druhá už pokulhávala, po nálezu starého rukopisu mi děj připadal příliš rychle ukončený (a nebylo to neskutečným napětím, spíše příliš jednoduchým dějem a jednoduchým slohem). Určitě už jsem četla lepší historické romány, tento patří spíše mezi oddychovou literaturu. Ale stejně si přečtu ještě další pokračování, alespoň kvůli otevřenému konci (což mě naštvalo), zajímavému tématu a prostředí. Musím napsat, že mě šokovalo množství překlepů … Od čeho je korektura textu? Bohužel je to asi nový trend, rychle přehlédnout a vydat.

Melanka
27.08.2017 1 z 5

Hodně slabá kniha. Byla to taková povrchní snůška obecně známých historických faktů a postav, bez napětí, bez nápadu. S tímhle autorem jsem skončila.

JPBelmondo
09.04.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila natolik, že jsem s chutí přečetla i obě pokračováni (Ve stinu pětilisté růže; Poslední slovo má ďábel) a zároveň ve mně autor probudil větší zájem o historii.
Knihy píše tak, že to zkrátka člověka baví číst.

čef
24.02.2017 4 z 5

Kniha je čtivá až moc - jednoduché větičky a jednodušší děj ufiknutý v tom nejlepším (to jsi mě tedy nakrk Jene, teď abych sháněl další díly). Superaktivní autor zřejmě seká romány jako Baťa cvičky, ale má to i dobré stránky zejména pro oddych a připomenutí některých zajímavých momentů naší historie. Nemusí být přeci každý hned Honoré.

aknel.77
26.04.2016 odpad!

Zatím nejslabší dílo od tohoto autora...Jsem zvyklá dočítat rozečtené knihy, kdyby ne, tak se konce nedoberu a mimochodem konec byl takový nijaký.... ani nevím zda mám jít do navazujícího dílu....??? Trochu mi přišlo, že kdybych četla jen každou druhou stranu, tak se nic neděje a furt vím o ději stejně..... za mě snad poprvé tady palec dolů....

Selinute
03.04.2016 3 z 5

Hodně slabá kniha. Série s rychářem Jakubem Protivou a mnichem Blasiem se mi líbila víc.

ritta
15.09.2015 3 z 5

Docela dobrá oddechovka,jen mě teda překvapilo,že děj najednou skončil .Většinou na sebe série knih volně navazují,ale zde mám pocit,že autor napsal celou jednu knihu,kterou pak po stopadesáti stranách rozdělil na tři díly,aby si čtenář musel koupit celou trilogii.

vincek1
22.02.2014 2 z 5

Zatím, podle mě nejslabší kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl. Děj není sice nezajímavý, ale chybí mu, podle mě určitá jiskra, která by čtenáře zaujala.

Lenka4
22.08.2013 3 z 5

Překvapilo mne, že děj náhle skončil, aniž by byly všechny záhady objasněny. Ale pokud je to příběh na pokračování, budiž. Text by si zasloužil pečlivější korekturu.

tenax
18.08.2013 4 z 5

Je to první díl série, tak je předčasné hodnotit, zatím to vypadá zajímavě. Rozhodně originální je Golem = projekce laterny magiky.

Ravic
16.01.2013 3 z 5

Nikterak mě tato kniha nenadchla. Byl jsem rád, když jsem ji dočetl.