Akta F – Filosofie pro záškoláky

Akta F – Filosofie pro záškoláky https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99706/akta-f-filosofie-pro-zaskolaky-99706.jpg 4 15 2

Otřepaná pravda říká, že se na našich středních školách nevyučuje filozofie, ale dějiny filozofie. Potom se nelze divit, že se filozofie stává synonymem sousloví „vznešená nuda“. Tak tomu ale být rozhodně nemusí, vždyť filozofie je především uměním klást dobré otázky, jako například: Jak člověk vlastně pozná, že jeho rodiče nejsou čistě virtuální? Proč existuje vesmír? Měl bych jíst maso? Pokud navíc tyto otázky dokážete podat vtipnou, dialogickou, přímo sokratovskou formou, pak se vám může podařit zaujmout nejen dvanáctiletého puberťáka, ale vlastně kohokoli, kdo má čas zamyslet se nad nesamozřejmostí světa kolem nás.... celý text

Spajdy
16.08.2015 2 z 5

Knížku jsem si vzal z knihovny, protože mě zaujal hezký obrázek na obálce s "filosof pracuje" :D ... No, vlastně za ilustrace a za autorovu snahu podat zábavnou formou dnes už mírně tragickou snahu filosofů pomocí nedostatečných prostředků odpovědět na základní otázky bytí dávám dvě hvězdičky. Je to vlastně ukázková kniha, kde vystoupí problémy a nedostatky filosofie opravdu krásně... ten hlavní spočívá v tom, že z jedné otázky umí opravdu svědomitý a poctivý filosof udělat otázek desítky, ba i stovky, čímž vznikne nesrozumitelný guláš a odpověď na otázku stále nikde. Přitom by stačilo hodně nastíněných myšlenek jen dotáhnout svědomitě do konce a neupřednostňovat v uvažování tolik materialismus před ostatními světonázory. Ale pro pobavení je to fajn knížka, obzvlášť pro někoho, kdo se nechce s filosofií jako takovou blíž seznamovat.

vejnar
30.03.2012 5 z 5

Obsahově hodně podobné s Filozofickou gymnastikou. Doporučuju jednu z těchto dvou knih!

Stephen Law
britská