Akira 1

Akira 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468539/bmid_akira-1-TTT-468539.png 5 102 102

Akira série

Velká záhada zvaná AKIRA je napínavým dramatem odehrávajícím se v roce 2019... v roce jež předchází olympiádě, která se má konat v Tokiu na znamení snahy o znovuzískání blahobytu pozbytého ve třetí světové válce. Jeden z nejvýznamnějších japonských komiksů 80. let 20. století. Dlouho očekávaný první svazek akční sci-fi mangy zvané AKIRA!... celý text

Mickhesh
21.06.2021 4 z 5

Manga vhodná i pro dospělé jedince.. howgh!! 80%

KubaHanzelin
17.06.2021 3 z 5

O Akirovi jsem hodně slyšel a už se dlouho snažím dokopat k filmu, tak jsem si řekl, proč nezkusit předlohu..
Příběh se odehrává v roce 2019, (haha, to bylo ještě se světem všechno v pořádku:)) ale v jiném než známe my, svět kde se přehnala 3. světová válka, svět, který je zkažený od úplných základů..
Trochu mi to připomíná subžánr cyberpunk, i když možná jen atmosférou, příběh je čisté sci-fi zasazené do světa mladých delikventů, kteří mají problém se školou, alkoholem a drogami a i když to zní, že tohle je zcela jistě komiks pro dospělé, nemůžu si pomoct, ale přišlo mi to, že ve svých téměř sedmadvaceti nejsem už cílovka, hlavně z toho důvodu scénáře a samotného textu postav si myslím, že kdybych tohle četl nějakých 10 let zpátky byl bych nadšený, ale teď už ne.
K Akirovi jakožto manze jsem přišel s respektem a s respektem zase odcházím, možná si přečtu časem i další díly, ale teď jsem zvědav spíš na film:)

Raddeeqq
16.06.2021 5 z 5

Ačkoliv znám pojem AKIRA především jako výborný animovaný film, tak komiks z něhož snímek čerpal mě totálně dostal!!

puml
14.06.2021 3 z 5

Tak na tuhle klasiku jsem se hodně těšil. Obsah je v pohodě, teda jako samotná Akira. Ale to jak to vyšlo formálně, ten lacinej papír a vazba jak u levnejch knih do 100Kč. A cena přitom naprosto nepřipměřená. Asi třeba byly drahý práva, nevím, ale představoval bych si, že takováhle klasika vyjde v reprezentativnější podobě. U každýho druhořadýho komiksu je už dnes standard doslov nebo předmluva ohledně jeho vzniku a vlivu, bonusy atd. Zrovna o Akiře by se toho dalo napsat tuny. Tady jen suchá Akira, skvělá, o tom žádná, ale nějak jsem si představoval, že až tenhle "kult" vyjde, tak to bude ve vázanejch svazcích s bonusama, s doslovem, klidně za litra nebo i víc, dal bych to mnohem radši než šest, respektive necelých pět stovek po slevě, za tenhle paperback. Chápu, že to možná kopíruje to originální vydání, přijde mi to ale trochu jako z nouze ctnost, aspoň ten papír mohl bejt kvalitnější. Za mě obsah 5, ale kvalita zpracování 1. Ale jinak doporučuju. Je to klasika, která se čte jedním dechem.

PS - Díky eagle-blacksunovi za ten link. Tak nějak jsem to tušil, holt Japonci... Ale i tak si myslím, že "pieta k originálu" je v tomhle případě spíš na škodu. Ono, spousta zásadních komiksů vyšla nejprve časopisecky, defakto na novinovym papíru, ale to přece není důvod vydávat je znova stejně... Naopak, ta platforma knihy dává neskutečný možnosti jak dát starejm věcem novej kabát a přitom vzdát hold originálu. Ale chápu, že to třeba nešlo a vlastník práv byl proti. Je fajn, že Akira je konečně v češtině, ale ty nostalgický ódy na vydání z 80. let mě v tomhle případě spíš míjej a beru to tak, že kdyby českej nakladatel nesplnil ty japonský požadavky, tak by to tu vůbec nevyšlo, takže to bylo ve stylu buď a nebo. Každopádně cenim, že do toho konečně někdo šel.

memphisz
11.06.2021 5 z 5

Osmdesátková akce od začátku do konce! Legendární manga, která konečně vyšla i u nás! Film je totální klasika a manga tedy vůbec nezaostává. Už se těším na další díl!

GoodGames
09.06.2021 5 z 5

Akira si ten legendárny status naozaj zaslúži a už z prvého dielu jasne cítiť, že sa jedná o nadčasové dielo, ktoré je svojím príbehom stále svieže aj po takmer 40 rokoch od jeho vzniku. Perfektné akčné sci-fi s peknou kresbou a síce mi pár strán trvalo kým som sa chytil, potom ma to maximálne pohltilo. Čakanie na druhý diel bude naozaj ťažké.

Japonsko zfilmováno tajemství komiksy manga sci-fi

Katsuhiro Otomo
japonská, 1954