Akce Soudný den

Akce Soudný den https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181354/akce-soudny-den-uC3-181354.jpg 4 112 20

Napínavý román s vědecko-fantastickými prvky známého autora, v němž americký agent tajné služby pátrá po svědcích tragického přistání neznámého vesmírného tělesa. Agent má nalézt výpravu turistů, kteří byli svědky ztroskotání meteorologického balónu ve švýcarských Alpách. Nalezením prvního svědka se agent dozvídá, že mu byly úmyslně poskytnuty mylné informace a havarovaným objektem bylo UFO. Zjistí, že nalezení svědkové jsou vzápětí likvidováni a brzy pochopí, že v nebezpečí je i on sám. Úspěšně pak čelí rafinovaným nástrahám rozsáhlého spiknutí.... celý text

jaroiva
13.04.2024 5 z 5

Normálně nemám ráda špionážní romány. Ale existuje pár výjimek, které se mi hodně líbí. A tato kniha se přidá k těm světlým výjimkám.
Bavilo mě to podobně jako filmová verze 3 dnů Kondora (knižní verze Kondora mě bohužel tak nechytla). Samotná hlavní zápletka je poněkud uhozená, ale budiž. Jako rámec a důvod pro celou tuhle útěkovou hru to beru.
Celkově mě to moc bavilo, takže tady bych i přivřela oko.

milena9798
25.07.2021 4 z 5

Můj čtenářský zájem je někde úplně jinde, ale nebyla jsem zklamaná, četlo se to dobře.

Standa780
26.02.2020 4 z 5

Četla se dobře i když se to spíše rozjelo až za půlkou knížky. Překvapiví konec.

milena8281
10.11.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po Sheldonovi a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Velmi dobře napsaný příběh, akčnější i napínavější je jednoznačně druhá část knihy, přesto se mi to skvěle četlo od začátku až do konce.

Rozmarýna Rozm
24.08.2019 3 z 5

Kniha se dobře čte a potěšili mně ufoni. Přesto hodnotím jako průměrnou knihu. Více než polovinaTéměr 3/4 knihy je o hledání 10 svědků, které Bellamy bez problémů najde a pak se opakuje stejný scénář, svědci jsou "eliminováni". Myslím, že svědků mohlo být méně, protože teprve pak se kniha rozjela a začalo jít o "eliminaci" Bellamyho.

Jack Bauer
24.03.2019 5 z 5

Jedna z mých nejlepších sci-fi knih, kterou jsem četl zhruba před 25 lety, nádherně barvitě napsaná pro mne cestovatelská, honičky napříč různými státy, zda je pravda, že ufologové jsou likvidování dle přiloženého seznamu nevím, ale vůbec bych se nedivil. Kdy už pravda vyjde najevo, dožiji se toho?

Šungitka
02.03.2019 4 z 5

Bylo to napínavé...

JPBelmondo
18.05.2017 4 z 5

Nejvíce se mi od tohoto autora líbila právě tato - a dále pak - Hněv andělů; Pokud přijde zítřek. Ale i tak jsou všechny jeho knížky velmi čtivé, plné dramatických událostí, překvapivých zvratů a rychlých dějů.

pálka1
27.02.2017 5 z 5

Kniha se velice dobře čte a rychle Vás vtáhne do děje.

agnes25
01.12.2016 4 z 5

I když je kniha staršího data jako špionážní román s prvky sci-fi je bravůrně napsaná.Mocní tohoto světa se chovají pořád stejně,co se jim nehodí do krámu zatajit,svědky zlikvidovat. Doporučuji ke čtení,

Vanekyj
12.08.2016

o dost slabší McNab - menší realističnost děje

čef
26.03.2016 5 z 5

Po 25 letech od prvního vydání působí hlavní zápletka až směšně, v té době však byla UFOlogie jen těsně za vrcholem a oteplovači právě vstoupili na scénu, takže to musel být trhák. Přesto jsem knihu docela rád přečetl, je tu totiž další pro mne zajímavější plán - vynalézavost agenta dostat se ze zdánlivě bezvýchodné situace, plný akčních scén a zvratů a to se dá dost dobře číst.

hlina
18.06.2014 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Je to čtivá, napínavá jednohubka, která vtáhne do děje a nedovolí vám přestat číst.

Val
09.10.2013 5 z 5

Je pravda, že to není typická sheldonovka, nicméně rukopis autora je zřejmý. Téma mimozemských civilizací, ufonů, létajících talířů a podobných věcí mě nikdy nechytlo. Pouze jméno autora rozhodlo, že se do toho pustím. Každopádně jsem dobře udělala, páč tam v první řadě o mimozemšťany vůbec nejde. Je to docela akční thriler s perfektním dějovým spádem, který vás nutí číst a číst a číst.... Sheldon opět nezklamal .

bbara155
28.06.2013 5 z 5

Tahle kniha se maličko vymyká z tradiční Sheldonovy tvorby. Je to sice napínavý a dobrodružný thriller - přesně jako všechny jeho knihy, ale kupodivu zde zabrousil i do žánru sci-fi. Líbilo se mi, jak mistrně použil staré známé deus ex machina v moderním pojetí. Ano, konec byl trochu pohádkový, ale přesto se mi knížka líbila.

martina.m
27.02.2013 5 z 5

Super knížka,je to napínavé,jako většina knih od Sheldona.DOPORUČUJI

hankapimi
10.01.2013 5 z 5

Jedna z mých prvních knih od S. Sheldona, báječně napínavá oddychovka, která vtáhne čtenáře do děje a nedovolí mu se odtrhnout od knihy, až ji celou "zhltne". Ve Švýcarsku ztroskotal meteorologický balon a agent Robert Bellamy má najít výpravu turistů, kteří byli u této události. Do detailu propracované postupy hledání neznámých svědků události udržuje čtenáře v napětí až do konce knihy. Moje oblíbená, doporučuji.

Danafantom
27.01.2012 2 z 5

Mně to přišlo jako strašná slátanina.

Jack Bauer
24.01.2012 5 z 5

První Sheldon co jsem četl a naprosto vynikající, jak psaným slovem tak akcí. Díky této knize jsem pak koupil všechny jeho knihy.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5