Akathistos

Akathistos https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141532/akathistos-141532.jpg 5 2 2

Mariánský hymnus / (komentář Jiří Novotný; jazyková redakce a úprava překladu Eva Strnadová; přeloženo z řečtiny). Nejslavnější mariánský hymnus Východu patří mezi vrcholná díla literatury a teologie. Důkladný komentář dává možnost hlouběji proniknout do bohatství této písně.

Achillesaželva
20.12.2023 5 z 5

Tento český překlad je podle mě nejzdařilejší. Brožura obsahuje na závěr i odborný jazykový rozbor Akathistu.
Pamatuji, že byla doba, kdy jsem se rozhodla každý den se naučit jednu invokaci a stou strávit v modlitbě celý den. Všechny kondaky jsem určitě nezvládla, ale něco ano, a ač bych si to dnes už rozhodně nevybavila, tehdy to byl pěkný čas. Alespoň chviličku jsem "dýchala oběma plícemi".

Hanka_Bohmova
04.04.2016 4 z 5

Když už tento krásný text u nás "na západě" nepoužíváme v liturgii, sahám po něm při dnešní slavnosti aspoň k soukromému potěšení a přemýšlení. V originále by to určitě bylo o dva řády krásnější, ale to si budu muset počkat na důchod, až bude víc času na studium.