Aion – Příspěvky k symbolice bytostného Já

Aion – Příspěvky k symbolice bytostného Já https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477002/bmid_aion-prispevky-k-symbolice-bytostne-u8y-477002.jpg 5 18 3

Revidované vydání Jungova pozdního díla, odrážejícího autorovo hluboké zaujetí západní myšlenkovou a náboženskou tradicí, ale také budoucností této tradice; čtenář v něm nalezne nejpodrobnější popis archetypu celosti a řádu – bytostného Já. První čtyři kapitoly knihy poslouží jako stručný úvod do Jungovy analytické psychologie, umožňují seznámení s pojmy já, stín, anima, animus a bytostné Já. V následujících kapitolách se Jung věnuje rozboru teologické, astrologické, alchymické a gnostické symboliky s cílem poukázat na trvalou přítomnost symbolů bytostného Já v lidských duchovních dějinách a popsat jejich proměny. Knihu uzavírá kapitola „Struktura a dynamika bytostného Já“ obsahující Jungovy pozoruhodné diagramy znázorňující cirkulaci archetypu bytostného Já a jeho postupnou inkorporaci v člověku a ve světě.... celý text

Aeon
02.08.2022 5 z 5

ah ah stvorky stvorky. ja som ich vzdy mal rad :-))

desert.fox
27.07.2019 5 z 5

Tak pěkný výklad - a přesto bystostné Já mnozí stále nechápou. Pravda, ne každý se zajímá o tento druh psychologie a pojem archetypu není snadné zkousnout - zvlášť, pokud rádi vnímáme svět přímočaře.

FiliaNoctis
07.01.2019 5 z 5

Pre toho, kto chce obšírnejšie skúmať jednotlivé Jungove myšlienky bude kniha cenným prínosom. Celá štúdia je rozdelená do niekoľkých súvisejúcich častí, ktoré sa venujú napríklad symbolike Ryby, medúzy ... Jung tu venuje veľa pozornosti skúmaniu a dešifrovaniu myslenia alchymistov, čo je úžasná vec :)
Absolútne fascinujúci a nekonečne obšírny pohľad na psychologické javy, s ktorým sa človek stretá bežne, ktoré sú však zaviate pieskom banálnosti. Ale Jung ich, dámy a páni, ukazuje v nočnom svetle. Vo svetle osobných vnútorných trblietavých drahokamov. Truhlica pokladov na dne zabudnutého oceánu, večne čakajúca na objavenie.
No ako tvrdí aj on sám, poznávanie seba samého je tá najťažšia a najpomalšia cesta, na ktorú sa vydá len málokto, dnes obzvlášť.