Ahoj z nebe

Ahoj z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136065/ahoj-z-nebe-136065.jpg 3 137 39

Sam Elling vymyslí algoritmus, s jehož pomocí vám počítač naprosto neomylně najde vhodného partnera. Mysleli byste, že se za to dočká mimořádné prémie? Kdepak! Sam za to dostane výpověď – ukáže se totiž, že jeho program je tak geniální, že páry, které se díky němu seznámili, se nerozcházejí – a firma tak přichází o klienty. Sam se díky svému programu seznámí s Meredith a když jeho milované zemře babička, s níž se nestačila rozloučit, vymyslí pro ni algoritmus, s jehož pomocí může s babičkou dál chatovat, e-mailovat skypovat… Ukazuje se, že jeho nový program je zlatý důl… Přinese však vítězství nad smrtí lidem opravdu štěstí?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Goodbye for now , 2012

kejty91
26.01.2015 4 z 5

Nejsem úplně nadšená z knihy ale odnesu si z četby určitý zážitek. Nevydržela jsem a párkrát jsem sep odívala nakonec knihy, co se píše tam, věděla jsem, že se stane něco smutného, ale spíše jsem předpokládala rozchod Sama a Merde ale takhle jsem si konec nepředstavovala. Tím, že sama nemám díkybohu zatím nikoho milovaného "tam nahoře" mi to přišlo stále moc abstraktní si představit ty truchlící lidi ale po tom, co Sam ztratil Meredith to bylo jiné - představila jsem si, co bych dělala já, jak bych reagovala, kdybych sama ztratila přítele a nakonec jsem nemohla ani usnout (knihu jsem četla večer před spaním). Myslím si, že jsem na fakt, že někoho mám začala nahlížet zase trochu jinak. Fakt, knihy vám dokážou dát toho tolik a nemůžete jim to ani vrátit.

ZuzaChichi
21.01.2015 4 z 5

I když tu má kniha spoustu nelichotivých recenzí, přečetla jsem si ji a udělala jsem dobře. Zajímavý pohled na vyrovnání se se smrtí blízkého. Stejně nakonec všichni musíme truchlit, ale možnost se ještě rozloučit, zanadávat, dozvědět se něco o plánované budoucnosti může být očistné, stejně jako najít stejně truchlící, kterým nemusíme vysvětlovat, co se v nás děje.
Meredith jsem jako mrchu nevnímala, spíše jako svéráze.

Gallaxy
10.01.2015 2 z 5

Čtení této knihy mě bolelo-nepdoporučuji číst v nemocnici při vážném zdravotním stavu :(

Námět určitě zajímavý, ale autorka skákala od příběhu dvou postav a jejich citů k morálním předpokladům celé společnosti a v tom okamžiku pro mě knížka ztratila kouzlo. Poslední část se vlekla a já četla jen protože knihy prostě neodkládám. Moc mrtvých a závěr žádný.

Kniha neurazila, ale ani nenadchla.

LucieRossi
30.10.2014 5 z 5

Výborná kniha, moc mile mě překvapila

mis.understood
28.10.2014

Námět skvělý, ale autorka zabila veškerý jeho potenciál. Nepříjemné hlavní postavy, které se k sobě celou dobu chovají naprosto škrobeně, v půlce knihy jejich nevysvětlitelný sexuální zážitek na mě působil jak blesk z čistého nebe, jak záblesk porna v jinak normální knize, červenala jsem se až na zadku, nechápu co to tam dělalo, naprosto se to tam nehodilo a v tom momentě jsem číst přestala, protože mě to vlastně vůbec nebavilo. Styl autorčina psaní mi taky moc blízký nebyl a nečetlo se mi to lehce a musela jsem dělat přestávky...třeba někdy dočtu a nebo taky ne.

niknikita
16.10.2014 2 z 5

Tohle se opravdu nedá dočíst. Do poloviny docela zajímavý příběh se vleče a vleče...takže stačí. Ocenila bych autorčin nevšední námět, ale je mi líto - za mne jenom průměr.

ivousek92
28.08.2014

Když jsem si poprvé přečetl anotaci k této knize, řekl jsem si, že to je správný příběh pro mě. A nemýlil jsem se! Knihu jsem měl přečtenou do pěti dnů a nelituji jediného. Je to silný příběh a několikrát jsem si musel opakovat, že je to jen kniha, nikdy jsem nevěřil, že by mě mohla kniha položit tak na kolena, zamyslet se tolik nad otázkou smrti. Upřímně se musím přiznat, že jsem uronil i pár slz, ano, tak dojemný příběh to byl.
Rozhodně knihu hodnotím kladně a doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku. Příběh byl napsaný čtivě a každou stránku jsem si vychutnával. Určitě bych se nebránil tomu, aby se tato kniha stala námětem pro film.

Andy0892
13.07.2014 4 z 5

Žádný zázrak od toho nečekejte, ale... Je to už delší doba co jsem knihu četla, přesto ve mě dál zůstává. Dávám body za nápad :-D

Misa25
10.06.2014 4 z 5

Kniha ve mě zanechala velmi silné emoce...co víc říct....doporučuji :)))

Brambram
20.05.2014 2 z 5

Většině z nás někdo milovaný umřel. Všichni bychom ještě jednou s nimi chtěli mluvit. Říct jim jak moc je milujeme, odpustit jim jejich viny a nebo si nechat odpustit. Nepopírám,že vyrovnání se s jejich smrtí by pro mě bylo se Samovým programem lehčí. Potud vnímám klady příběhu. Záporů je bohužel více. Ústřední dvojice nevypadá a nechová se jako ideální pár zamilovaných. Meredith sama působí velmi nepříjemně a spíše obtěžujícně a třetí část příběhu mě nevzala vůbec. Dál doporučovat určitě nebudu

Jaymay
01.02.2014 1 z 5

Opravdu jsem se snažila dát alespoň 3* ale to zkrátka nešlo. Málokdy napíšu o knize, že je strašná, ale tahle opravdu byla. Námět dobrý ale styl zpracování hrozný. SPOILER! Neskutečně mně iritovala postava Meredith, panovačná, vztahovačná, umíněná, egoistická a nesympatická mrcha, která, když není po jejím, tak z toho všechny obviňuje. Zpočátku Sama do něčeho naveze, doslova ho k něčemu donutí a když se to nepovede, svede to na něj. Tohle je prozatím (a doufám, že poprvé a naposled) jediná kniha, při jejímž čtení jsem byla neskutečně ráda za smrt jedné z hlavních postav. Co se týče Sama, tak ten je neskutečně naivní zamilovaný blbec, kterému kdyby někdo řekl, "skoč z okna" tak on by skočil. A jestli mezi nimi měla být velká láska, no tak to nebyla ani za mák. Absolutně jsem z vyprávění neměla pocit, že by to měl být pár snů. Vůbec jsem si ke knize nevytvořila vztah a její četba mně unavovala. Způsob psaní mi nebyl po chuti, někdy autorka zbytečně děj prodlužuje, jindy všechno rychle ukončuje. Styl vyprávění je neosobitý a nedává čtenáři pocit, že by chtěl být součástí děje. Nebýt dobrého potenciálu, který byl bohužel velice špatně podán a smrti dané postavy, za níž jsem děkovala, dala bych odpad!!!!

Poutnice
06.01.2014 3 z 5

spojler! podle obsahu jsem byla nadšená a vážně jsem si představovala, že půjde o skutečnou komunikaci s druhou stranou...no to, že šlo jen o program mě neodradilo, naopak to získalo na zajímavosti.
Leč bohužel mě otravovala Meredith (dokud neumřela, pak kniha získala na zajímavosti a taky spád) - do něčeho Sama naveze a pak je na něj naštvaná, že je to jeho vina...a hned několikrát! A samotný Sam byl bohužel špatně napsanej taky...nechci se nijak dotknout schopnosti ženy popsat věrohodně myšlení a jednání muže, ale v tomhle případě se to moc nepovedlo. Sam by byl velmi sympatická baba, takhle je to jen "zbožné přání". Chci říct, takhle nějak si ŽENA představuje, že to chodí v MUŽSKÉ hlavě. To jsou věci, co mě na knize nebavily.
Z druhé strany ale musím uznat, že si Laurie dala ohromně záležet na detailech. Vážně klobouk dolů, takovou škálu reakcí, potřeb, vzorců chování, průřez generacemi, vnímáním reality...skvělé.
Ve výsledku teda...průměr. Z hlavních postav je nejlepší Dash (a to není úplně hlavní postava), ti dva jsou napsaní dost...no, asi se soustředila spíš na všechno kolem než na ně.

MK14
23.11.2013

Je pravda, že chvílemi ztrácí kniha napětí, ale pokud vydržíte a opravdu se začtete, má hodně silný náboj.

kvapsv
20.11.2013 2 z 5

Byla jsem přesvědčená, že dám jen jednu *. Kniha, ačkoli měla moc zajímavý námět byla dle mého názoru poměrně nezábavná. Pořád pojednávala vlastně o všem a o ničem zároveň a důležité události se stali během pár řádků nebo odstavců. Kdybych uměla odložit nedočtenou knihu asi bych to udělala. To však nikdy nedělám a tak jsem ji dočetla. Až posledních 100 stran mě přimělo přidat ještě jednu *, ale víc si ode mne kniha bohužel nezaslouží. Čekala jsem od ní víc..mnohem víc.

PiperW
18.11.2013

Nápad dobrý, ale to je tak všechno....kniha mně dost nudila, moc se nepovedla

petra106
11.07.2013 4 z 5

Celkem dobře napsáno, i když v polovině knížka trochu ztrácela dech.

Alma5
26.05.2013 1 z 5

Přečetla jsem polovinu knihy, dál to nešlo. Ani za tu dobu se autorce nepodařilo vzbudit dojem, že se mezi hlavními hrdiny jedná o velkou lásku, spřízněnost duší apod. Celé téma tak divné, morbidní a ponuré. Možná opravdu kdyby byla rozvinuta myšlenka programu na hledání partnera.

nemeckovatereza
26.04.2013 2 z 5

Zajímavý námět, který byl špatně uchopen =( myslím, že zajímavější by bylo,kdyby autorka rozepsala část o seznámení přes algoritmus, než téma smrt. Knížku určitě kamarádům nedoporučím, sama jsem některé stránky přeskakovala.

Lily96
22.01.2013 3 z 5

Pěkná a trochu smutná knížka, ve které je zajímavě polemizováno s nesmrtelností, mocí techniky a láskou. Jediné, co mi trochu vadilo, byl takový nejistý a otevřený konec...

Autorovy knížky

2012  65%Ahoj z nebe