Agnes

Agnes
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177899/bmid_agnes-Z5y-177899.jpg 4 740 740

Islandský příběh o touze a zradě. Děj se odehrává na Islandu, kde jsou lidské vztahy utvářeny nádhernou, avšak drsnou severskou přírodou, ale i každodenním tvrdým bojem o živobytí. Agnes Magnúsdóttir, mladá žena, je odsouzena za brutální vraždu svého pána a milence, a je poslána na izolovanou farmu strážníka Jóna Jónssona, aby zde čekala na popravu. Jeho rodina je zděšená, že má poskytnout domov odsouzené vražedkyni, a zpočátku jí opovrhuje. Jen Tóti, mladý kněz, který se stane Agnesinou duchovní oporou, cítí při svých návštěvách odsouzené potřebu porozumět jí a pochopit, co se vlastně stalo. Když však letní měsíce vystřídá zima a tvrdý farmářský život přinutí celou domácnost pracovat bok po boku, všichni Agnes poznávají blíže. Postupně se vynořuje její tragický příběh o touze a zradě a najednou vyplývá, že nic není tak, jak se na počátku zdálo.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Burial Rites , 2013

Renatecka
11.07.2017 5 z 5

Úžasný psychologický román, ponurý a smutný jako islandská krajina sama a prazvláštní atmosféra první poloviny 19. století jej ještě umocňuje. Autorka opravdu umí a doufám, že Agnes není její poslední kniha. Až v epilogu jsem se dočetla, že příběh je podložený skutečnými událostmi. Skvělé, chválím, vřele doporučuji k přečtení.

Zelvinka
03.07.2017 5 z 5

Super kniha, přečtena za noc, tak moc jsem se od ni nemohla odtrhnout. Historický, poukazující na život na Islandu, no zkratka WAU. Zařazuji k nejoblíbenějším knihám a určitě si jí pořídím.

bookcase
02.07.2017 5 z 5

Syrový, drsný, a i přes to nádherný román.

Veronika33
27.06.2017 5 z 5

Príbeh bol smutný, miestami až depresívny z prostredia v akom sa odohrával. Kniha sa veľmi dobré čítala až na tie krkolomné mená. Koniec bol prekvapivý, možno by som ocenila trošku podrobnejšie spracovanie vyvrcholenia príbehu. Odporúčam, veľmi dobre a pútavo napísané.

Kerberos
23.06.2017 4 z 5

Smutný příběh,který vás chytí a nepustí až do konce.

KnihomolkaMari
11.06.2017 5 z 5

Tento příběh mě naprosto dostal, ten zatraceně báječný styl psaní autorky, ta atmosféra knihy!
Neskutečné! Velice ponurý až místy mrazivý a taktéž skutečný příběh Agnes si vás podmaní! Australané jsou prostě perfektní spisovatelé!

XenasChakram
05.06.2017 5 z 5

pěkná, ale smutná kniha :(. asi si pro ni půjdu do Levných knih...

Corly
27.04.2017 5 z 5

Moc ráda přiřazuji k mým nejoblíbenějším!!!! Nechtělo se mně dočíst!!!!
Souhlasím s těmi, kdo píší, že je krásná, smutná, drsná, a patřím k těm, kdo na konci plakal...:-(

sarekaslukova
21.04.2017 4 z 5

Kniha bez akce, ale četla se svižně a vyprávění Agnes mě velmi bavilo a až do konce jsem v sobě živila plamínek naděje, že předem předepsaný konec se nestane, ale promění se to v pohádku se šťastným koncem. Jako postavu jsem si oblíbila více než agnes paní Margaret, která na mě působila skvělým dojmem takové správné panímámy.

Katja
20.04.2017

Knize jsem bohuzel, i pres mnoho kladnych recenzi neprisla na chut.

jindrusa
18.04.2017 4 z 5

Hodně zvláštní kniha. Ještě teď zpracovávám dojmy.

Linda007
04.04.2017 3 z 5

3* jen za to, že se to rychle čte. Knížka absolutně bez děje. Je zde hezky popsán tehdejší život na Islandu. Agnes mi nebylo vůbec líto, vlastně mi je Agnes dost ukradená. Nějak celkově jsou postavy napsány , tak že Vám nepřirostou k srdci. Dle recenzí, jsem čekala, nějakou pořádnou zápletku, proč se vražda stala, ale tohle je výsměch. Čekala jsem důvod, který by Vás ani nenapadl a vy jste si řekli, jo chudák holka nemohla za to , nebo naopak super je tak prohnaná, ale tohle... Nedivím se, že kniha byla v levných knihách.

Eremites
28.02.2017 4 z 5

Skvěle uchopený příběh, úžasně napsaný, plný lidskosti.

pajaroh
20.02.2017 5 z 5

Mé hodnocení této knihy je naprosto neobjektivní a ovlivněno vztahem k Islandu. Příběh Agnes Magnúsdottir je krásný, temný, blízký a přitom neuchopitelný stejně jako země, vnímání a povaha této postavy splývá s drsnou přírodou, je nevyzpytatelná jako ostrovní počasí, specifická jako severní pobřeží...
Těžko uvěřit, že autorka nepochází z Islandu, jeho záhadnou náladu (v minulosti nezničenou turisty) popsala dokonale, stylem mi trochu při popisu krajiny připomínala H. K. Laxnesse, ale vztahy a postavy byly propracovanější a ta špetka červené knihovny naštěstí až tak neuškodila.

KaNee
16.02.2017 5 z 5

Jsem nadšená. Tak moc jsem se vžila do děje i do postav, že jsem na konci skoro brečela. Až do poslední chvíle jsem doufala.

Atuin
13.02.2017 5 z 5

Velice zajímavá knížka, v jejímž rámci je představen drsný,nekompromisní život na Islandě a příběh ženy, který člověka nenechá chladným. Je veden třemi směry, vypravěčkou je samotná Agnes, pak se vypravěčka ( tedy autorka ) obrací na jednoho z duchovních Tóti a dále na rodinu kde Agnes čeká na svůj konec. Je to velmi dobře zpracované, kniha vykládá všechny pocity a situace dost sugestivně a takto nasazené tempo utvářející v knize napětí, úzkost i zvědavost zdali to nedopadne jinak, může za to že se kniha velice rychle čte.

JezinkaJ
26.01.2017 5 z 5

Spravedlnost prostě není a nemá smysl v ni doufat. Nebo se jí snad dovolávat.
Ubohá nuzačka Agnes, život bez matky z milosti jiných, často nemilosrdných. Touží po lásce a cestě někam, kde je líp. A za svou bláhovost musí zaplatit. Její zdánlivé štěstí trvalo měsíc? dva? tři?
Drsný příběh, který se moc dobře čte. Jako bych tam byla s nimi a poslouchala Agnesino vyprávění. Dost se nám ten život za necelých 200 let proměnil, že?? Naštěstí.

Hvězdinka
23.01.2017 4 z 5

Velmi dobre se cetla, zajimavy namet, doufala jsem v jiny konec... Doporucuji!

Esk
21.01.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy 2017. Hledala jsem zajímavý příběh z ostrova .. právě jsem dočetla a rovnou sedám k Databázi, ještě plná dojmů, se s Vámi podělit. Příběh Agnes mě dostal a držel celou knihu až do konce, až mě to samotnou překvapilo. Možná o to silněji, že jsem na začátku neměla žádné očekávání, ba naopak. Pokud máte náladu na mrazivě surový historický obraz Islandu a životní příběh děvečky Agnes, vřele doporučuji.

viva71
17.01.2017 5 z 5

Drsná krajina a trpký osud hlavní hrdinky. Pro mě určitě druh knížky, kterou bych si sama od sebe nevybrala, ale díky čtenářské výzvě jsem si rozšířila obzory. Rozhodně nelituji, že jsem ji otevřela. Poutavá od začátku až do konce.