Afrodita

Afrodita https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6806/bmid_afrodita-Nig-6806.jpg 3 11 11

Pojednání o vášních, chutích, půvabech a prohřešcích lásky. Afrodita autorky Isabel Allende se vymyká jejím dosavadním dílům. Není to román ani soubor povídek, není to ani klasická kuchařka či receptář, byť je nabitá množstvím lákavých receptů na nejvybranější pokrmy, které jsou bez nadsázky afrodiziaky.

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Afrodita : cuentos, recetas y otros afrodisíacos , 1997

Pablo70
19.06.2020 5 z 5

Tato kniha není jen zajímavá, je především vášnivá, plná smyslnosti, autorka vede intimní pohovor se čtenářem a dodává své vlastní barvité příběhy. K životu má stejný přístup jako autorka knihy Ženy, které běhaly s vlky. Mít takovou ženu, je požehnáním! A k tomu ještě ty všechny dobroty, co umí uvařit! Jen si to přečtěte! :-)))

Morgainne
26.09.2018 3 z 5

Zajímavá kniha, která se celá točí kolem jídla, erotiky v souvislosti s jídlem a afrodiziak. Součástí jsou i recepty, které jsou v textu zmíněné. Čtení jsem prokládala i jinými knihami (s příběhem), není to zrovna kniha, kterou přečtete na jeden zátah.
Jedno se jí ale upřít nedá - u podobných typů knih mám chuť se zvednout a jít si připravit něco kvalitního k jídlu, z poctivých základních surovin, bez podivných přísad a Éček. Jít na zahradu, natrhat zralá rajčata, ostříhat bazalku a oregáno a zadělat na pizzu z nejlepší mouky. Nebo nakrájet čerstvé domácí uzené, ovčí sýr z farmy a k tomu si vzít domácí žitný chleba a žluťoučkou zralou hrušku.

Boženka2
08.04.2018 4 z 5

Zajímavá kniha od zajímavé autorky. Na mě trochu moc erotiky, ale to se dalo čekat. Četla jsem ji do čtenářské výzvy jako knihu o jídle a nezklamala mne.
Určitě si od autorky přečtu další knihy.

Hebrey
02.01.2017 2 z 5

Nebyl to úplně můj šálek kávy. Po knize jsem sáhla více méně omylem. Nemohla jsem se zbavit pocitu, že autorka vidí afrodiziakum téměř v čemkoliv a erotickou touhu v ní vyvolá skoro každé jídlo, tím spíš, pokud jej připraví její matka. Navíc si nejspíš není jistá, jestli je tím nejdůležitějším afrodiziakem láska víceméně neměnícího se páru nebo vzrušení během orgií, ba možná ta dvě slova považuje tk trochu za synonyma. Ale čekala jsem to horší. Na druhou stranu je kniha psaná velice čtivým slohem a během čtení jsem se místy i upřímně zasmála. Musím také ocenit zajímavé a nápadité recepty, nevím jestli působí tak, jak autorka očekává, ale vypadají chutně (ačkoliv v případě některých mám dojem, že bych sepo jejich požití i s chotěm sice odvalila do postele, leč za jiným účelem - sice také příjemným, ale ne tak "erotickým" :D).

Edita77
22.09.2013 3 z 5

zajímavá kniha plná zajímavých rad a receptů :-)