Adam a koleno

Adam a koleno https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21065/adam-a-koleno-21065.jpg 4 31 10

Netuctový příběh Dagmar Urbánkové je z těch, které nejdou z hlavy. Vypraví o Adamovi a rozbitém koleně. A proč by se děj nemohl odehrávat přímo pod roztrženou nohavicí? Malý svět za trhlinou kalhot sestavila autorka z miniaturních věciček: kousků pomerančové kůry, klacíků, větví, listů a samozřejmě maličkých loutek. Její scénografie nepůsobí nijak teatrálně, jsou neokázalé a vtipné a doplněné stručným, avšak dětí znalým textem.... celý text

TerJac
13.07.2023 5 z 5

Žasnu nad nápadem, který se někomu zrodil v hlavě. Tohle je krásné, něžné, milé. Po výtvarné stránce více než zajímavé! Myslím, že od přečtení už budeme mít vždy někde někoho. Nejen bábi Kolínkovou, ale možná dědu Loketu, strejdu Prsta či tetu Hlavinku a až všichni uvaří, jen se pofouká, a už bude dobře :)

sadlo
08.12.2022

Něžná, útlá knížečka.Přečtená za 5 minut, ale obrázky můžu prohlížet hodinu, tak jsou krááásné.

Bonda
07.09.2022 5 z 5

Výtvarný a textový skvost. Kouzlo obyčejných věcí přetvořených v něco nečekaného. Byla jsem překvapená, jak velký úspěch měla knížka u dcery. Jinak dokáže polehnout i lacinému kouzlu schematických kýčů, které jsou pro mě přímý protiklad téhle "ušmudlané", téměř "odpadkové" a zároveň tak krásné poetice.

BendfisZVC
03.03.2021

Mrňaví lidi mají rádi mrňavé věci, takže tohle bude fungovat. U závěrečné pointy jsem se musela usmát. Jen babička není vůbec milá, i přesto, že to Adam tvrdí!

lenkaabooks
04.03.2018 4 z 5

Upadl jsi ? Máš odřené kolínko a roztržené kalhoty ? Ukaž, podívám se a jééé... Skvělý nápad, jak odvrátit pozornost dítka od bolesti, povedená knížečka.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Pokud bych měla vybrat a doporučit jenom jednu jedinou knížku své nejoblíbenější autorky, neomylně sáhnu po téhle.
Vsadím se, že vaše děti ji budou milovat stejně jako my - k radostnému prohlížení doporučuji klidně od 2 třeba i do 100 let ...

Příběh začíná úplně obyčejným rozbitým kolenem:
za poodhrnutou látkou v díře na kalhotách ožívá celý překvapivý miniaturní svět paní Kolínkové a my můžeme tiše nahlénout do její domácnosti.
Pojďte dál ...

Snoocer
14.12.2016

Nejlegračnější byl vzácný porcelán.

Jelitovna
01.12.2016 5 z 5

Jo, tomu říkám překvapení. Nechtěli jsme věřit vlastním očím. Mě to bavilo.

Legáček
08.07.2015 odpad!

To moc dobrý není spíš vůbec.

bibi.r
16.12.2014 4 z 5

Tak takhle se odvádí pozornost od rozbitého kolena :D, jsem zase chytřejší.
Grafické zpracování je rozhodně neotřelé a rozmanité.