Absolutní zbraň

Absolutní zbraň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36101/bmid_absolutni-zbran-Eim-36101.jpg 4 20 20

Klasický thriller z prostředí irácké války z roku 2003. Mladá a nadaná vědkyně Sára zmizí a po její stopě se vydávají její otec a její přítel, jeden současný, druhý minulý příslušník SAS. Hledají v Británii, hledají v Iráku, ve kterém už pomalu začíná válka, při své cestě musí rozetnout nejeden konspirační gordický uzel, přemoci nejednoho agenta nejedné tajné služby a vyhodit do vzduchu nejeden tank. Přitom sledují, jak se na světlo klube obludné spiknutí, které chce dočista změnit svět.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Ultimate Weapon , 2006

Patrik02
22.03.2021 4 z 5

Po skutečném autorově příběhu Bravo two zero jsem sáhl i po jeho fikci. A nejsem zklamán. Slušný příběh, střet vojenských generací, nechybí akce, ani barvité popisy.

Laf
18.12.2020 5 z 5

Velmi dobře zpracovaná kniha. Výborně a detailně vyprávěno, že jsem si dokázala živě představit dané situace v ději. Nechybí ani napětí od začátku až do konce. Knihu můžu jen doporučit :)

čef
04.12.2020 3 z 5

Autor nám představil svoji dobrodružnou představu o příčině vypuknutí války proti Iráku. Píše ve svém stylu- souboje a zabíjení atp.-, ale tentokráte je tam tak nějak moc scén „šli a šli“ až tam konečně došli nebo doplavali. Závěrečná scéna před epilogem je již zbavená jakékoliv logiky a ani velká představivost a tolerance čtenáře jí nemůže zachránit. Nu což, jako rozcvičku před paintballem to beru.

ThomasRuhe
14.08.2019 3 z 5

Absolutní zbraň nabízí zhruba průměrnou úroveň příběhu. Přečetl jsem to v pohodě, v knize nebyl žádný výrazný zádrhel, takže další solidní díl Ryanovy tvorby o vojácích z SAS.

Alezi76
27.03.2019 4 z 5

Velmi čtivé s pěkně zpracovaným příběhem. Kniha splnila mé očekávání.

CharlesWard
06.09.2018 3 z 5

S každou další raynovkou se nemůžu ubránit dojmu, že chlapec je placen za počet slov a píše podle jedné konkrétní šablony. Pokud s tímto autorem začínáte, budete se pravděpodobně bavit, ostatní budou možná mírně zklamáni.

SteveG
04.04.2015 5 z 5

Velmi kvalitní příběh.Čtenář je napnutý do poslední chvíle.Ten kdo má rád vojenské prostředí s velmi detailně popsaným příběhem,tak určitě doporučuji přečíst.

Chris Ryan (p)
anglická, 1961