Aargh! #20

Aargh! #20 https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467651/bmid_aargh-20-fDr-467651.jpg 5 4 4

Aargh! série

Úvodní část revue AARGH! č. 20 je zaměřena bilančně – nabízí komiksy Pavla Čecha, Miroslava Schönberga, Jiřího Gruse, Dana Černého nebo Nikkarina, které reagují na 20. výročí sborníku, a také rozsáhlý text zkoumající aktuální kondici české scény. Velký prostor je dále věnován superhrdinům, a to jak jejich postupnému zabydlování se v České republice, Polsku a Rusku, tak i jejich interpretaci v komiksech Lukáše Fibricha, Tomaže Lavriče nebo Przemka Truścińského. Obsáhlé rozhovory přibližují tvorbu Aleše Kota, který se prosadil v USA, a Kateřiny Čupové, jež už stačila získat několik cen Muriel. Kromě toho číslo, které má tentokrát 228 stran, připomíná komiksovou tvorbu Honzy Vyčítala, představuje nepublikované práce Bohumila Fencla a přináší nové příběhy Michala Ivana, Václava Šlajcha, Ticha 762 nebo Vladimira 518.... celý text

RomanTilcer
26.03.2021 4 z 5

Co mě bavilo:
Jiří Grus - 21st Century AARGH! (Grus jako už tradičně zabíjí)
Dan Černý - Fanouš a fantom knihovny (chci omnibus Fanouše!)
Zuzana Čupová - Dvacet (supr čupr svěží)
Igor Baranko - Špiónské sítě (Baranko je vždycky náramně vtipnej i zručnej)
Mawil - Marek & Jarek: Cyklopolicie (mírně sexistický, tuze rozkošný)
Františka Loubat - Tenkrát v Holešově (vynikající námět i dobře stylizovaná kresba)
Kateřina Čupová - Kolo (Čupová jede, chci víc!)
Michal Mordel - Cesta vlakem (vtipný)
Kryštof Ulbert - Strašlivá pravda o homunkulovi (hustá kresba)
Pavel Bláha, Ondřej Bláha - ADHD: Wet Signal (Bláhovi jsou velká naděje)
Oscar Jacobsson - Pan Adamson (výborně vypointovaný)
Václav Šlajch - Lulenka a tornádo (nudnější Lulenka, ale pořád dobrý)
Michal Ivan - Lov (nebylo to špatný, ale bylo by myslím lepší, kdyby Ivan, profík, ubral na délce a přidal na detailech)