A objevíš poklad, který v tobě dřímá

A objevíš poklad, který v tobě dřímá https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342880/a-objevis-poklad-ktery-v-tobe-drima-Pz9-342880.jpg 4 131 35

Autor světoznámého románu Muž, který chtěl být šťastný na pozadí poutavého příběhu, jehož děj je zasazen do malebného historického městečka v srdci Burgundska, důmyslně propojuje téma osobnostního rozvoje s duchovním hledáním. Hlavní hrdinka Alice přijíždí na návštěvu rodiny a setkává se se svým přítelem z dětství Jeanem, který k překvapení všech opustil studia a dal se na dráhu kněze, k níž se cítil povolán. Počet farníků, kteří navštěvují místní kostel, je však tak mizivý, že Jean začíná pochybovat o smyslu svého poslání, pociťuje bezradnost a ztrácí motivaci. Alice, která je praktická, dynamická a odvážná moderní žena a řešení problémů je pro ni denním chlebem, se rozhodne vzít situaci do vlastních rukou. Své předsevzetí pomoci svému příteli opět nalézt smysl a přivést lidi zpět k víře pojme jako pracovní výzvu a jakožto úspěšná manažerka reklamní agentury k tomu hodlá využít všechny možné marketingové strategie. V té chvíli ještě netuší, že toto rozhodnutí jí i jejímu příteli převrátí život naruby... Přestože je Alice přesvědčená ateistka, která je alergická na cokoli, co souvisí s náboženstvím, vrhne se do svého úkolu s vervou a důsledností jí vlastní. Pokouší se proniknout do tajů spirituality různých náboženských směrů, přičemž se pravdivost jejich hlavních myšlenek a principů, které postupně objevuje, snaží vyzkoušet a ověřit na vlastní kůži. Přitom se dostává do situací, které ji nutí překonávat limity vlastního ega a přehodnocovat zakořeněná přesvědčení a očekávání. Odhaluje zásadní rozpory mezi původní podobou duchovních nauk a zavedenými církevními dogmaty a rituály a ke svému úžasu také neočekávané bohatství původních pravd, které jsou si u jednotlivých směrů nápadně podobné. Alici se tak snaha pomoci příteli stane impulzem k objevování autentické spirituality, vlastního vnitřního potenciálu a přivede ji na cestu hledání sebe sama. Uvědomí si, že pokud jsou lidé otevření a ochotní naslouchat a nechat se těmito pravdami vést, mohou nalézt klíč k dosud netušené svobodě a ke štěstí. Autor nás zve k úchvatnému pátrání po tom, co člověku umožňuje povznést se do jiné dimenze, v níž jsou jeho činy plné síly a radost trvalým stavem.... celý text

Náboženství Filozofie
Vydáno: , Rybka Publishers

Et Trouveras le trésor qui dort en toi , 2016

freejazz
19.10.2018 5 z 5

nevím jak kdo, ale já v té knize nenašel nic o prohnilém křesťanství ani spásnosném taoismu. spíš jsem našel něco o neschopnosti člověka žít a o tom, že neustále nás něco nutí hrát role, o kterých si myslíme, že je po nás ostatní vyžadují.
je to jednoduché. opravdu stačí zapomenout na honění postů a pozic a svět začne vypadat úplně jinak.
doporučuji především zapřisáhlým hlasatelům všech různých ismů a krmičům kariér.

jiri77
30.08.2018 4 z 5

Odpočinková a zároveň kniha ,která nutí čtenáře hledat něco v sobě samém a snažit se alespoň trochu změnit. Lehké nahlédnutí na psychologii a teologii neuškodí i když je zasazena do jednoduchého příběhu pro lepší pochopení. Kniha se mi líbila a splnila mé očekávání.

sikorka
06.08.2018

Mně se autor dostal do ruky poprvé, a já, velký čtenář, jsem poprvé otevřela knihu tohoto žánru. Předčilo to mé očekávání, absolutně mně to pohltilo a hodně mi to dalo. Nutilo mně to co chvíli zamýšlet se sama nad sebou, přemýšlet o druhých, zabývat se otázkou, jak silné je mé ego ... kniha podle mně splnila svůj účel a poučen z ní musí být každý, kdo ji právě z důvodu potřeby sebepoznání, sebereflexe, vyřešení nezodpovězených otázek apod. otevřel. U mně to zafungovala. Podotýkám, že věřící nejsem ani náhodou, katolík už vůbec ne, bližší je mi buddhismus. O to poučenější knihu na konci zavírám, neboť se mi potvrdilo, že křesťanství je shnilé od samého počátku. Knihu doporučuji a budu se určitě pídit po dalších, které autor napsal

kavu
28.07.2018 1 z 5

Nevím, jestli je to jen můj problém, ale já Gounella fakt nemusím. Nebaví, primitivní psaní, primitivní prvoplánové příběhy...

Lucie89
30.06.2018 3 z 5

První 2/3 knihy jsem se nutila číst a kniha mě nebavila. Přesto jsem ráda, že jsem vytrvala a spolu s hlavní postavou se zamyslela nad náboženstvím a tom, co nám sděluje či by alespoň částečně mělo.

Sova15
10.05.2018 5 z 5

Hezké čtení k zamyšlení nad sebou. Přemýšlím,kdy jsem se odpoutala od svého ega.

skočdopole
30.03.2018

Moc krásná kniha,hodně věcí jsem pochopila.

MiF
05.02.2018 5 z 5

Abych byl upřímný, dlouho jsem odolával manželce, která mi tu knihu doporučovala. Nakonec, abych měl klid, jsem jí otevřel s tím, že si něco přečtu, abych správně zodpověděl "kontrolní otázky". Můžete mi to věřit, nebo také ne, ale přečetl jsem jí za odpoledne - byla neděle a měl jsem prostě čas.
Nejdříve co kniha určitě není. Není to manuál, jak přivést ateistu k víře, není to ani srovnávací studie křesťanství, taoismu a hinduismu, jejichž úryvky byly na některých místech použity.
A o čem tedy je a proč stojí za to si ji přečíst? Podle mého (ale nikomu to nevnucuji a je mi také jedno, jestli si někdo myslí opak) je o tom, jak se lidé snaží tisíce let nalézt "recept" na šťastný život. Hledají všude možně, zkoušejí všechno možné a nemohou nalézt. Jedno místo při tom však stále opomíjí - hledat sami v sobě. A právě o tom kniha je. To je její poselství.
Od knihy jsem nic nečekal, ba ani jsem si nevzpomněl, že jsem od tohoto autora již nějaké knihy četl. O to víc jsem si z ní vzal (viz paralela na str 167). Mnohé věci jsem uviděl v nových souvislostech a lépe tak zapadají do mého světonázoru. A Domina se mýlí, víra JE DŮLEŽITÁ! Víra nás totiž drží při životě. Ale víru lze, jako všechny dobré věci, i zneužít k ovládnutí člověka - to když si necháte od někoho říkat, v co a jak správně máte věřit. A nemusíte nutně věřit v nějakého boha, co takhle věřit v sebe a své schopnosti? To je hlavní myšlenka knihy.
Na závěr si na základě mého pochopení obsahu knihy dovolím tipnout, že DominaCZ přikládá příliš velkou důležitost vnějšímu projevu, což jí znesnadňuje zaměřit se na podstatu (s tím mají problém všichni, já také). Dále jí přeji, aby se měla ráda a přestala o sobě pochybovat, protože je milá a fajnová ženská. :-) A ten nick si můžeš klidně změnit, nijak ti to neubere. :-D
P.S. Jo a jsem ateista!
P.P.S. A do kostela chodím rád. V létě je tam chladno a je to jedno z mála míst, kde můžete v klidu přemýšlet, protože tam nikdo nehuláká a doprava je tam slyšet minimálně. Navíc slunce dokáže přes barevné vitráže oken vykouzlit neskutečnou nádheru! :-)
P.P.P.S. Komentář jsem nenapsal ani pod svou nejoblíbenější knihu "Návrat z hvězd"!
A teď už doopravdy končím. :-)

ji7967
12.01.2018 4 z 5

Autor ani kniha opět nezklamali. Doporučuji, pokud na sobě chcete pracovat a třeba i přijít na pár věcí dřív, než sami plynutím života (a třeba o to pak bude ten váš život dřív lepší a hezčí).

Madam.art
18.12.2017 2 z 5

Kniha mě přivedla k několika zajímavým myšlenkám, trochu mi přiblížila náboženství západní vs. východní.... jinak děj je jako obvykle poněkud plytký a obtížně uvěřitelný. Za nosnými idejemi výrazně pokulhává výstavba příběhu. Závěr tristní až pitomý.

kika 13
30.09.2017 4 z 5

Docela místy nereálný příběh.Oddychové čtení.

Marcela52
17.09.2017 4 z 5

Zajímavý pohled na téma, co je v životě důležité a jakou roli v našem životě hraje, nebo může hrát víra. Knihu jsem dočetla do konce, ale přiznám se, že některé pasáže ohledně výkladu Bible mi přišly dost didaktické. Z mého pohledu bych řekla, že méně je více. Tím myslím ta moudra, kterými je kniha doslova prošpikovaná...

Janin
03.09.2017

Laurent Gounelle opět nezklamal.
Opět krásná hluboká,jedním slovem úžasná kniha plná pravd,mouder k posunu od materiálního pojetí světa,od oproštění se od svého ega,od pochopení,co je a není důležité pro život,jaké hodnoty lze od života očekávat,jakým způsobem svůj život prožít a naplnit.....WOW.

Otas17
12.07.2017 3 z 5

Autorovo knihy mám rád, ale bohužel tahle mě neoslovila, přestože se mi líbí vysvětlení evangelií a Ježíšových výroků. Nejspíš mé sympatie k této knize jsou nízké proto, jelikož mám averzi ke křesťanství.

mendule
10.07.2017 5 z 5

Krásná kniha. Jak jinak chápat výroky z bible, Tomášovo evangelium, lpění na hmotě, jiném pojetí času a mnoho jiných zajímavých témat.