...a muž ti vládnout bude

...a muž ti vládnout bude https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7896/a-muz-ti-vladnout-bude-7896.jpg 4 137 137

Gabriela - krásná, chytrá mladá žena, která měla celý život před sebou. A stačila jedna drobná "chyba", jedno mylné rozhodnutí: provdat se za člověka, který jí sliboval modré z nebe. Lístky do divadla, květiny, pozornosti, vášnivé vyznání lásky. Proč až příliš často právě tak začíná vztah, který vede do záhuby? Jak je možné odlišit pravou lásku od té zničující? Anebo se člověk může tolik změnit? Gabriela se propadá stále hlouběji - hněvivé výbuchy, zastrašování, urážky, nadávky a nakonec kopance a bití. Manžel se doma potácí opilý, ohrožuje ji i děti. Ale komu uvěří okolí spíš? Jí, ženě v domácnosti se třemi dětmi, o níž manžel mezi známými i sousedy roztrušuje nenápadné poznámky, že jeho žena má psychické problémy a tajně pije, nebo váženému soudci, jemuž jdou na ruku na úřadech i na policii? A tak se Gabrielin život mění v peklo. Není kam utéct, ani vlastní matka jí nevěří a dá spíš za pravdu úctyhodnému zeti než kdysi rebelantské, nyní zoufalé dceři. Gabriela však přesto bojuje, snaží se chránit děti, proto podá žádost o rozvod, avšak i naděje jednou umírá.... celý text

i.stefany
03.11.2017 5 z 5

Velmi smutná kniha na téma domácího násilí. Je opravdu zoufalé, že nejbližší rodina nevěří své vlastní krvi a nad obyčejným prostým životem vítězí manipulace a moc.

lagina
20.10.2017

Mrazivé, musela jsem si dělat pauzy abych to čtení dávala...
Kde se stala chyba, proč se takto chová, kdo za to může, jak to napravit, kam to povede dál, je to dědičné, může se to stát komukoliv???... Jsem rozrušená...
Ještě je zvláštní jedna věc... měla jsem tendenci o té knize říkat hodně lidem, že ji čtu, ale zároveň jsem se trochu obávala reakcí.. protože člověk nikdy neví, co se děje za dveřmi...

Leniiis
15.02.2017 4 z 5

První polovina knížky napsaná z pohledu Gabriely mě moc nenadchla, ale druhou část jsem přečetla jako nic. Bylo i zajímavější číst vše z pohledu ostatních osob a né hlavní hrdinky.

Pepisek
13.02.2017 5 z 5

smutná, ale reálná kniha. Nechtěla jsem dopadnout jako hlavní hrdinka, a proto i díky této knize, se mi konečně podařilo začít znova ..... a trochu mě mrzí, že jsem se jako velká čtenářka, k takovéto knížce nedostala mnohem dříve

marketa536
30.08.2016 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za pár dní, protože byla velice poutavá a nemohla jsem se od ní vždycky odtrhnout. Je smutná, ale bohužel tohle mnoho rodin zažívá a není lehké se z tohoto nekonečného kruhu dostat ven.

motolka
21.06.2016 4 z 5

Hodně smutná knížka. Ta bezmoc :o(

Renatecka
04.01.2016 4 z 5

Strašně smutná knížka :-( 1. část mě upřímně jaksi nechytla - takový klasický deníček týrané ženy, který se dá očekávat v každé druhé knize, klasické fráze. Zato ale v 2. části se mi líbilo, že se k situaci s odstupem 13ti let po smrti hlavní hrdinky vyjadřovalo její okolí. Matka hlavní hrdinky byla alibistický srab, její sestra pokrytecký nepřející ubožák. Příběh je z devadesátých let 20. století a pevně věřím, že v současné době se problematice týrání a domácího násilí věnuje větší prevence a péče, než jakou prováděli státní úředníci a policisté v této knížce!

Kulhavá
10.06.2015 5 z 5

Z počátečního zklamání jsem se od poloviny od knihy nemohla odtrhnout. Velmi smutná realita skvěle popsána.

Radlana
30.03.2015

Smutná, výborná kniha, je dobře popsána bezmoc a beznaděj oběti domácího násilí, pokud je agresor vlivná osobnost a navíc ještě státní zástupce.

Horákyně
20.11.2014

....strašné, smutné....

Danafantom
12.10.2014 5 z 5

CItlivě zachycený příběh, kdo zažil, pochopí, jestli ti ostatní, to nevím. Kažopádně takových knížek je rozhodně zapotřebí.

Dannielle
20.05.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla v jednom zátahu. Přiznám se,že se mi chtělo i brečet. Smutek se střídal s obrovskou zlostí .Nejvíc opovrhuji matkou Gábiny. Taky přístupem policie, sociálních pracovnic.......... Když jsem na konci knihy četla adresy ,kde se týrané ženy mohou obrátit o pomoc,svitla mi slaboučká naděje,že dnes by se Gabriela možná pomoci dočkala. Nedovedu si tu hrůzu a stres a beznaděj vůbec představit.

bbianka
29.04.2014 5 z 5

Kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Nevěděla jsem, co od této knihy očekávat, jednoduše jsem ji začala jenom číst. Musím říct, že jsem byla teda hodně překvapená vyvrcholením deje. Je to hrozné a pro normální lidi nepochopitelné, jací trýznitelé ve své podstatě jsou. Je to nelogická láska, závislost, zvrhlost, ...........................? Proč Gabrielu jednoduše nenechal dále žít svůj život? Stejně chtěl být s jinou, s jinými ženskými. Jsem přesvědčená jeho vinou a je mi strašně líto těch dětí. Také doufám v boží mlýny. Bylo to moc zajímavé čtení.

sabca
02.03.2014 5 z 5

zatím jedna z nejlepších knih o domácím násilí, kterou jsem četla. Ukázala jak málo možnosti mají ženy z takového manželství uniknout obzvlášť, když manžel je vlivná osobnost, právník a ona pouze žena v domácnosti se třemi dětmi. Když jí nevěří vlastní matka a nepodá jí pomocnou ruku, nemá moc možnosti. Knihu stojí za to si přečíst.

sandys
24.10.2013

Velice napínavý příběh, po přečtení si člověk uvědomí kolik žen v okolí může zažívat peklo za zavřenými dveřmi, aniž by jim někdo mohl pomoct. Kniha se četla sama, opravdu stojí na zamyšlení. DOPORUČUJI !!!

Blondy29
09.05.2012 5 z 5

Kniha výborná, šokuje i slza ukápla.

bookcase
03.02.2012 5 z 5

Drsné a šokující..co dokáže domácí násilí a manipulace. Doporučuju.

1alena1
10.08.2011 5 z 5

Tragický příběh o tom, kam až může dojít domácí násilí. Čtěte tyto knihy a hlavně se jimi poučte a nenechte ve svém okolí dojít věci tak daleko, není to sranda, ale krutá realita.

Hel
09.01.2011 5 z 5

Drsný příběh o tom kam až může vygradovat domácí násilí. Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem.

manželství alkoholismus domácí násilí

Milena Tomešová
česká, 1958 - 2019
2007  88%...a muž ti vládnout bude
2009  71%Matky, upracovaní andělé
2003  60%Býti farářkou
2005  0%Býti farářkou II.