88 věcí, které byste měli stihnout se svým dítětem, než vyletí z hnízda

88 věcí, které byste měli stihnout se svým dítětem, než vyletí z hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405750/bmid_88-veci-ktere-byste-meli-stihnout-s-Ggv-405750.png 3 4 4

Kniha dvou úspěšných německých spisovatelů vychází z jednoduchého, ale často nedoceňovaného faktu: silné a důležité vzpomínky na dětství, které nás často formují na celý život, se nezřídka vážou ke zdánlivě docela obyčejným událostem a zážitkům. Někdo nám ale tehdy věnoval svůj čas, a my jsme na to nikdy nezapomněli. Tento rodičovský rádce je napsaný uvolněným tónem a poskytuje 88 osobních tipů a impulzů dvou zkušených otců, jak (a kde) takové nezapomenutelné zážitky dětem zprostředkovat. Nejde přitom zdaleka jenom o „akci“, ale často o zdánlivě banální a všední věci, z nichž se však může stát něco mimořádného. Věci, jež významnou měrou přispívají k vytvoření pevné vazby mezi rodičem a dítětem a k dětskému pocitu jistoty a bezpečí a rodičům připomenou, jaké to bylo, když byli ještě dětmi, po čem toužili a co chtěli s vlastními dětmi dělat jinak. Vyšlo v pěti vydáních. Z obsahu: Postavit něco, co plave. Naučit se důstojně prohrávat. Krást třešně. Hádat se. Improvizovat. Loučit se. Šířit strach a hrůzu. Hrát na hudební nástroj. Trénovat občanskou neposlušnost. Vymyslet si tajný jazyk. Společně si číst. Hodit se do gala. Dělat nepořádek. Povídat si o lásce. Naučit se ocenit luxus. Poslouchat náročnou hudbu. Čekat. Psát si dopisy. Zachránit svět.... celý text

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Portál

88 Dinge, die Sie mit Ihrem Kind gemacht haben sollten, bevor es auszieht , 2011

KarolinaFifth
03.12.2023 odpad!

Každý by toto měl stihnout, na co právě v ten okamžik má energie, kniha nastavuje nereálně hranice, navíc by se dala smrsknout do pěti stran, protože se v ní pořád všechno dokola opakuje. Tři myšlenka nafouknuté do obřího balónu. Tohle nečtěte.

Autoři knihy

Hans Rath