Přízraky

Přízraky https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 107 20

pepa4081
25.04.2024 4 z 5

Minule, když jsem knihu četl poprvé, mi příliš nesedla. Tentokrát se mi líbila víc, ale protože nejsem na duchy, nedám pětku.
Velmi uspokojivé.

katka134
03.09.2023 4 z 5

Pěkná detektivka netradičně okořeněna přítomností duchů.
Pro Carellu to byl neobvyklý a určitě nezapomenutelný případ.

heavy66
13.05.2023 4 z 5

Vánoční svátky začínají, zimní bouře zasypává město hromadami sněhu, a detektivové tahají sirky, kdo bude o svátcích sloužit. Několik vražd, včetně známého spisovatele, předvánoční pohodu naruší, a sloužit musí všichni. Carellův materialistický vědecký světový názor bude podroben zkoušce za nočního pobytu ve strašidelném domě, ale závěrečná pointa příběhu je tentokrát trochu zmatená.

LaCucaracha
04.01.2023 3 z 5

Opět čtivá detektivka s uvěřitelnými dialogy, příjemně okořeněná sněhovou kalamitou. Ale právě proto, že 87. revír jsou pro mě hodně realisticky podané detektivní příběhy, tak ta duchařská rovina tu byla jako pěst na oko. Oproti jiným příběhům jednodušší, protože se řešil jen jeden případ, což by ale nevadilo. Zato ti duchové a médium... to byl fakt úlet. Možná si ho autor dovolil s ohledem na to, že se to odehrává v době Vánoc, čase zázraků? Nevím.

mi-380
09.11.2022 4 z 5

Isola, prosinec 1980, sněhu jako v pohádce, jen kdyby se pořád nevraždilo. Detektivové mají také rádi klid Vánoc, jenomže s přibývajícími zločiny vánoční pohoda mizí do ztracena.
Strohý, úderný, přesvědčivý McBainův styl – znovu potvrzená sázka na jistotu. I ta nečekaná duchařina a čarodějnické kousky svůdných dvojčat se tentokrát daly skousnout, přestože do jinak přísné reálnosti autorových románů nějak nezapadají.
85 % (zatím 100 hodnocení s průměrem 78 %).

Z telefonní budky v baru zavolali Brogana domů, ale nikdo neodpovídal. Zavolali ho do práce a mluvili s nějakým kapitánem Ronniem Grangem, který jim řekl, že Brogan odjel s manželkou a dětmi do Virginie na vánoční svátky; ve Virginii žije jeho sestra.
Když odcházeli z podniku, řekl Carella: „Povím ti jednu věc, Cottone.”
„A co?”
„Ať tě ani nenapadne dát se zavraždit před Vánocema.”

„Někdo řek, že má bezva kozy, ta holka v televizi, a ta zrzka řekla, že jsou falešný, a ten co seděl vedle tý zrzky řek něco, že ty její jsou taky falešný, a vona si proto sundala blůzičku, aby dokázala, že nejsou.” Brogan se znalecky zašklebil.
„Falešný teda nebyly, to mi věřte.”

ArwenAragorn
21.08.2022 5 z 5

81%

"Ona je vdaná, víte."
"A nemusí být ochotna přiznat, že byla v poněkud...poněkud kompromitující situaci."
"Jak kompromitující byla ta situace?", zeptal se Hawes.
"Šoustal jsem ji na pohovce v její kanceláři," řekl Corbett.
"Aha," řekl Hawes.
"V pět hodin?" zeptal se Carella.
"V pět a ještě jednou v šest."

Další bezvadná detektivka z 87. revíru s výborným motivem a mnoha zvraty. A Carella viděl duchy, ovšem nikdy to nikomu nepřizná.
K přečtení knížku doporučím.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Detektivka z 87. revíru v hlavní roli s detektivem Carellou. Další napínavý děj plný zvratů. Pokud jste od McBaina už něco četli a líbil se vám, tohle rozhodně doporučuji.

Disease
09.03.2020 3 z 5

Ta nadpřirozená rovina tam byla dost zbytečná. Navíc je to celé skoro výhradne o jednom případu. Od McBaina jsem zvyklý na širší pohled.

moničina
06.12.2018 4 z 5

Mám rada tému o paranormálnych javoch, ale sem sa vôbec nehodili. Najviac sa mi v tomto príbehu páčil opis tej snehovej a vianočnej atmosféry. A chýbalo mi tu zapojenie Klinga.

CharlesWard
31.10.2018 2 z 5

Zbytečná supernatural linka knihu táhne ke dnu.

Ajrad1981
01.02.2018 3 z 5

Tohle jako bylo co? Ty přízraky mi tam absolutně neseděly, šlo by to i bez těch pár stránek, které se jim věnují. Jinak klasický 87.revír. Začátek mě moc nebavil, ale to mohlo být tím, že se nic moc nedělo, kvůli Vánocům, pak už to byl McBain, jak ho znám.

LutherKing
02.12.2017 2 z 5

Dobrý, ale zatím slabší kousek z toho, co jsem zatím od McBaina četl...

St.Evelin
01.01.2017 4 z 5

Další fajn oddychovka.

RSR
11.07.2016 5 z 5

Mně osobně Přízraky nezklamaly. Je to taková odpočinková četba před spaním.

vincek1
31.08.2015 3 z 5

Knihy Ed Mc Baina mě zatím nikdy nezklamaly. Pěkné počtení pro letní večer.

Radoľa
25.07.2014 3 z 5

87. revír mám rád a viem si vybaviť všetky hlavné postavy. Pri knižkách je to slabšie. Nakoľko sugestívne opisy fiktívneho mesta a vyšetrovateľov a rovnako tak trestných činov, ktoré vyšetrujú sa mi tak trocha zlievajú dokopy, existuje len pár McBainoviek, ktoré sú odlíšiteľné. Je to predovšetkým séria o nepolapiteľnom Hluchom (ale vrámci tejto série jednotlivé knihy tiež nejako nerozlišujem), Skladačka a Kniha tučniaka Ollieho. Pritom mám túto partiu rád. Konkrétne k Príznakom - hoci čítané nedávno, v pamäti výraznejšie neostalo, ba dokonca s prekvapením som si tu prečítal, že aká vydarená Vianočná atmoška tam bola. Tak hádam aj bola. Len sa mi vklinila do vyššie opísaného komplexu - monolitu detektívok 87. okrsku.

keri.H
09.05.2014 5 z 5

Výborná kniha. :) A na každodenní jízdu autobusem úplně skvělá, takové zajímavé popisování vyšetřování. :)

Misan1993
08.05.2013 3 z 5

Jediný co si na knize líbilo že ve mně vzbudila na letní dovolené Vánoční atmosféru :)

jasmína
11.04.2012 2 z 5

Hezký popis Vánoční atmosféry, ale jinak mě kniha moc nevzala, jsem zvědavá na další od autora, zda bude Polibek napínavější.

egelebege
06.08.2011 2 z 5

První polovinu knížky jsem se docela nudil