Překupník

Překupník https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4412/prekupnik-4412.jpg 4 178 178

87. revír série

Ve svém pokoji je nalezen mrtvý překupník drog. Vše nasvědčuje tomu, že se mladík oběsil. Detektivové z 87. revíru v čele se Stevem Carellou však zakrátko zjistí, že jde pouze o fingovanou sebevraždu, protože oběť ve skutečnosti zemřela na předávkování heroinem. Někdo se snaží policisty přelstít. Detektivové stojí před řadou otázek. Kdo se je snaží svést na falešnou stopu? Do hledání nebezpečného pachatele se pouštějí detektivové Carella a Byrnes. Vědí, že musejí jednat rychle a zároveň nesmírně opatrně, protože i jim jde o život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

The Pusher , 1956

jaroiva
26.09.2018 4 z 5

Nemám moc ráda drogové detektivky, proto strhávám hvězdu, jinak nemám námitek.
A opět jsem ráda, že už mám přečtené nějaké pozdější díly.

trudoš
14.09.2018 5 z 5

Depresivní, svižné, realistické, úderné. To všechno na jednom místě, v útlém románu, který má na krku víc jak šedesát let. Tak se dělá kriminálka.
Zápletku třetí knihy z 87. revíru otevírá zdánlivá sebevražda drogového dealera. Protože jsou ve hře návykové látky, rozjede se vyšetřování ve vícero rovinách, aby následně každého z detektivů ovlivnilo nějak jinak. Vypravěč se přitom drží tématu, a zpočátku nejasnou skládačku dává dohromady v přesně vymezených krocích. Zároveň dokáže čtenáři představit rodinné zázemí hned několika hrdinů, takže výrazněji přirostou k srdci. Ovšem při rozsahu necelých dvou seti stran nečekejte žádná sociální dramata, všechny důležité emoce dokáže autor hravě zachytit pouze pomocí dialogů. Ty se ostatně do budoucna staly jeho obchodní značkou.
Za zmínku určitě stojí doslov, ve kterém Ed McBain vypráví příběh románu Překupník, v němž měl původně Steve Carella zemřít. Jednapadesát dalších pokračování pak jasně vzkazuje, že by to v tom roce 1956 nebyl dobrý tah.

marion111
20.06.2018 5 z 5

Po Agatě Christie druhý autor detektivek, na kterého jsem v raném mládí narazila a zamilovala se do jeho knih. Myslím, že jsem přečetla všechny... ted , po mnoha letech si dávám repete a musím říct, že knihy tohoto autora jsou pořád dobré, pořád mohou oslovit spoustu čtenářů, navzdory obrovským horám severských detektivek ,které nás zavalily ( ne že bych nebyla spokojená, ráda jsem se nechala zavalit) .

marek1278
28.01.2016 4 z 5

Zatím nejlepší díl z 87 revíru. Povedený příběh, těším se na další setkání

allblacks
15.01.2013 5 z 5

Tuto knížku od mého oblíbeného McBaina jsem opravdu četla jedním dechem.

Lavinia
17.12.2012 5 z 5

Nikdy mě detektivky nijak zvlášť nebavili, spíš jsem se jim vyhýbala. Rozhodně bych neřekla, že by nějaká dokázala tak připoutat, že člověk čte, dokud nedočte. Ale tento spisovatel má tak poutavý styl psaní, že jsem zažívala stavy podobné stavům při četbě historických románů Waltariho. Chcete vědět jak to bude dál, vy to potřebujete vědět, je to jako droga a když to za těch pár hodin na posezení dočtete, chcete další knihy ze série, co nejdřív, co nejvíc. Ed McBain, Evan Hunter či jak se jmenuje je rozhodně mistrem oboru.

JaneTrestry
22.09.2011 5 z 5

úžasný příběh...prožívala jsem ho od začátku až do konce. Musím přiznat, že se mi chtělo bulet, jak byl Carella postřelen (ale nebulela jsem nakonec) a tuhla ve mně krev v žilách...Mohu prostě žít úžasné a jen doporučit!

detektivní drsná škola

Ed McBain