29 vteřin

29 vteřin https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390211/bmid_29-vterin-Az4-390211.jpg 3 41 14

Napínavý příběh ze současné Anglie. Sarah Haywoodová je mladá ctižádostivá žena s akademickým vzděláním, která se usilovně snaží vybudovat si úspěšnou kariéru na katedře literatury jedné anglické univerzity. Nemá to však lehké, protože ji opustil neschopný manžel, povoláním herec, a ona zůstala sama se dvěma malými dětmi. K tomu ještě přistupují problémy s vedoucím katedry, stárnoucím svůdcem, o němž je známo, že v minulosti dokázal zničit budoucnost nejedné ženě, která se jeho „dvoření“ nepodvolila. V této situaci se Sarah naskytne šance, jak své problémy vyřešit. Pomoc jí nabídne jistý muž z podsvětí a zároveň její dlužník. Navrhne jí, že jednou provždy její potíže odstraní. Tato nabídka se již nebude opakovat a nebude mít pro ni žádné následky. Čin bez rizika, že při něm bude přistižena, ale také čin, který nelze vzít zpět. Jediné, co musí Sarah udělat, je zavolat. – Její telefonní hovor trval dvacet devět vteřin.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Oldag

29 Seconds , 2018

jarkaska
05.01.2023 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ke konci to bylo lepší.

Hella
23.08.2021 3 z 5

Na jednu stranu říkám, že průměr, na druhou stranu to ale něco do sebe mělo. Minimálně pro letní relax jako dělané.

kofola33
08.08.2021 4 z 5

Docela zajimava knizka od noveho autora. Thriller bych tomu asi nerikala, spise psychologicky roman. Nicmene se to cetlo dobre, konec byl sice trosku prekombinovany, ale vcelku me to bavilo, dobra oddechovka.

tess.de.veles
17.09.2020 3 z 5

Taková průměrná kniha...,ale rozhodně bych neřekla, že se jedná o thriller. Dle mého se autor až příliš vypisoval nad tím, jak se Sarah cítí....Myslím, že se nic nestane, když si v regálu vyberete knihu, která je hned vedle téhle....,protože na zadek se z ní neposadíte...

andrea7191
09.04.2020 2 z 5

Slabší, začátek velmi zdlouhavý (aspoň pro mě). Musela jsem se nutit k tomu, abych knihu dočetla.

Cometka
30.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka! Po dlouhé době jsem narazila na autora, u kterého čtu tři hodiny v kuse, abych rychle věděla jak to dopadne. I když je padouch znám od začátku, tak to nijak neubírá na napětí a atraktivitě. Do posledních stránek člověk neví, jak to dopadne. Rozhodně doporučuji!!

ArwenAragorn
02.02.2019 4 z 5

Thriller se mi líbil, ale byl slabší než kniha Lži. Z toho důvodu mu ubírám jednu *.

KláraJurdová
27.01.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, precteno za 2 dny ;-)

Dela111
27.01.2019 3 z 5

Jako thriller je kniha slabší. Příběh se stále točí kolem problému hlavní hrdinky s nadřízeným. Ten v anotaci nazvaný "stárnoucí svůdce" je ve skutečnosti samolibý, sexistický, extra nechutný hnusák, který léta využívá svého postavení k obtěžování a zneužívání podřízených žen.
Děj se dává do pohybu teprve když Sarah, už psychicky na dně, využije nabídky a objedná si "pomoc"... Ani potom však nejde o žádný svižný děj, spíš dostává zabrat psychika hlavní hrdinky.
Pokud budu hodnotit jako thriller, je to slabé (3*). Jako psychologický román je to velmi dobré (4*) a čtenářům, kteří rádi čtou o problémech ze života, se to bude líbit.
70 %

putpuda
24.01.2019 3 z 5

Toto mě tedy moc nebavilo. Nemohla jsem se nějak začíst a pak se prokousávala zbytkem knihy. Ale Lži jsou podle komentářů (snad) lepší, tak zkusím ;)

Crozz
18.01.2019 4 z 5

Nebylo to špatný, určitě mě děj zaujal, ale na 5* to není, to sem četl lepší.

pinkpop
15.12.2018 2 z 5

No nevím, za mě tedy nic moc.... Lži se mi líbily mnohem víc.

kneslova
06.11.2018 4 z 5

Slušně napsaná kniha, celkem napínavý příběh.

Pípasek
21.10.2018 5 z 5

29 vteřin trval tel. hovor mladé ženy, aby dokázala s přispěním cizí pomoci vyřešit svízelnou životní situaci.
Bohužel, jak už to u napínavých detektivek bývá, nabralo vše trochu jiný směr, který Vám nedovolí knihu odložit

T. M. Logan
anglická, 1975