27.6.1950 - Poprava Záviše Kalandry : česká kulturní avantgarda a KSČ

27.6.1950 - Poprava Záviše Kalandry : česká kulturní avantgarda a KSČ https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61352/poprava-zavise-kalandry-ceska-kulturni-avantgarda-a-ksc-61352.jpg 3 4 2

V úterý 27. června 1950 byl na nádvoří pankrácké věznice popraven pro údajné vyzvědačtví a velezradu filosof, historik a novinář Záviš Kalandra (1902–1950). Byl odsouzen v tzv. Procesu s vedením záškodnického spiknutí proti republice. Horáková a společníci, který proběhl ve dnech 31. května až 8. června téhož roku. Kniha je prvním pokusem o životopis komunistickým režimem umlčené osobnosti, která svým tragickým osudem ztělesnila úsilí a zápasy, úspěchy a prohry české kulturní avantgardy.... celý text

baacinka
10.03.2018 3 z 5

Tak trošku mě z těch úvodních citátů v knize zamrazilo, ne že ne. Ale tak takový hezký přehled, jako vždy u Havrana, když si člověk chce nějaké historické téma oživit nebo se jen jako laik lehce poučit. To knihy z edice "Dny, které tvořili české dějiny" umí. A hezky se vejdou do kabelky.

oolinkaa
19.10.2014 3 z 5

O samotne poprave se dozvime cca z 2 radku na posledni strane knihy.jinak je to pouze o ksc..trochu me kniha zklamala,proto jen z hvezdy

politické soudní procesy Milada Horáková, 1901-1950

Jaroslav Bouček