19 Inšpirujúcich rozhovorov

19 Inšpirujúcich rozhovorov
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483245/bmid_19-inspirujucich-rozhovorov-g5d-483245.jpg 5 1 1

Kniha 19 Inšpirujúcich rozhovorov je zbierkou tých najlepších rozhovorov zo Slovo+. 19 osobností postupne vyrozpráva svoje životné príbehy, ktoré môžu inšpirovať aj vás. Zloženie osobností a ich profesií je veľmi pestré: prečítate si tu rozhovor so psychológom Marekom Hermanom, s biskupom Jozefom Haľkom, s autorkou Slávkou Kubíkovou, s kňazom Marekom Váchom, so speváčkou Simou Martausovou, s profesorom Vladimírom Krčmérym, s vladykom Cyrilom Vasiľom, s manželmi Kandráčovcami a mnohými ďalšími.... celý text

Starmoon
28.10.2021 5 z 5

Úžasné, krásne, naozaj inšpirujúce. Väčšinu z týchto rozhovorov som už v minulosti čítala na portáli Slovo+ a mnohé mi naozaj zmenili život, čo ako pateticky to znie.

Či už sa bavíme o matke Márii Vydrnákovej, ktorej zomrelo päť detí, o Štefanovi Chrappovi, ktorý si adoptoval so ženou rómske dievčatko a každodenne ďakujú „Miriamkinej biologickej matke za jej statočné a zodpovedné rozhodnutie, že prijala tento život“, či s Michalom Škombárom, ktorý má SMA, je kompletne ochrnutý, na prístrojoch a dokáže hýbať len tromi prstami, no i tak je plný vďačnosti, občas má tak nabitý program, že sa nestíha ani modliť, a na otázku, či svoj stav vyčíta Bohu, odpovedá: „Vôbec nie. Obviňovanie je nebezpečné aj preto, lebo nemá konca. A ja som mu práveže vďačný za to, že mám dostatok času na to, čo milujem“.

Pomedzi naozaj hodnotné veci sa dostali aj rozhovory „vábičky“, a hoci chápem, že mená ako Sima Martausová, Kandráčovci či Mária Čírová zvyšujú predajnosť, predsa len mi tam akosi nesedeli v kontraste napríklad s naozaj hlbokými myšlienkami Mareka Hermana či Mariána Kolníka, alebo silnými príbehmi Márie Kohutiarovej či Petra Jašeka.

Celkovo je však kniha výborná, veľmi sa teším, že ju mám, a ešte radšej by som bola, keby ju poznali, čítali a nechali sa ňou inšpirovať aj iní.