1001 her s knížkou

1001 her s knížkou https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462517/bmid_1001-her-s-knizkou-sjb-462517.jpg 5 6 3

Láska ke knihám se v dětech dá probudit mnoha různými způsoby. Zdaleka to neobnáší jen předčítat nebo číst text. Jak to udělat? Hrou, kreslením, vymýšlením, mluvením, pantomimou, a to není zdaleka všechno. Bohatě ilustrovaná belgického autora přináší návody, - jak vytvořit prostředí, které podporuje chuť ke čtení, - jak vybrat vhodnou knihu, - jak čtení knihy oživit, - jak se v množství knih orientovat, - jak si hrát se slovy a ilustracemi z knihy, - jak si vymýšlet příběhy inspirované knihami - a jak s knihami malovat, vyrábět a vynalézat. Pojďte si hrát! Vytvořte „občanský průkaz“ své oblíbené knižní postavy, uspořádejte výstavu knih podle společné myšlenky či tématu ilustrace nebo namalujte podle knížky komiks. Kniha je zaměřená na podporu čtení a rozvoj čtenářství. Je určená rodičům, učitelům, vychovatelům – všem dospělým, kteří chtějí podporovat u dětí radost ze čtení a směrovat je ke čtenářství jako zábavné a objevné aktivitě. Vhodné pro děti od 2 do 8 let.... celý text

O literatuře Pro děti a mládež Šikovné děti - tvoření, hry, styl
Vydáno: , Portál

1001 activités autour du livre , 2013

Verrrunka
11.09.2022 4 z 5

Knížka plná fajn tipů, jak pracovat s knížkami. Spíše bych ale doporučila pro děti na prvním stupni a výš, pro ty malé jsem tam zas tolik tipů neobjevila. :) A na konci je skvělý seznam tipů na čtení!

muchomurka
02.02.2022 5 z 5

Vyhrabala jsem si ji z hromady knih na přečtení a zhltla během jediného odpoledne. Skvělá knížka s velkým množstvím aktivit podporujících čtení. Spousta her by mě ani nenapadla a to je taková škoda. A co víc, díky přečtení a inspiraci mě napadají další a další hry a aktivity. Můžu jenom doporučit.

Knihomolová
17.09.2021 5 z 5

Skvělá knížka! Přestože se považuji za knihomola, někdy si nejsem úplně jistá, jak v tříletém dítěti povzbudit zájem o knihy. Přecejen samotné předčítání někdy nestačí... Tato příručka je dokonalým návodem k použití dětské knihy.

Philippe Brasseur
belgická, 1964