Soutěž ?

DISKUZE » Volná diskuze


smetyl
smetyl 04.07.2011 v 21:33

Ahoj, mám dojem, že přestože se nově přidané údaje a knihy množí jak houby po dešti, není tahle soutěž zrovna dobrý nápad. Tenhe pocit mám, jelikož jsem najel do sekce mých přečtených knih a jal jsem se (pod vidinou zisku bodů) vyplňovat jen jeden údaj a to vazbu knihy. A musím tedy říct, že ten kdo to vypl%noval neměl ani šajnu jestli je ta kniha vázaná nebobrožovaná. 60% údajů o vazbě knihy bylo vyplněno špatně. A čím to asi je ? Když by někomu nešlo o body ale o korektní vyplnování údajů, určitě by se tam nenašlo tolik chyb ? Myslím že databázi by prospěly spíše tvůrčí soutěže.

herdekfilek
herdekfilek 04.07.2011 v 22:18

Ono jenom projet ten den přidané knihy a autory je někdy k smíchu. Knihu, kterou napsali dva autoři vložit s autorem jedním, který se jmenuje Jan Petr Jarkovský Zbořil (náhodně volená jména, původní si už nepamatuju). Což je zvláštní. Ale za vyplnění autora není tolik bodů. Tak se to neřeší. Plně souhlasím s tvůrčími soutěžemi. Databáze poroste pomaleji, ale bude se plnit smyslupnými údaji.

Azizi
Azizi 04.07.2011 v 22:42

Chápem čo tým chcete povedať, že lepšia je kvalita ako kvantita. Ale zas na druhej strane sa musím za súťaže prihovoriť, pretože aj celkový nárast množstva kníh je pre databázu určite veľmi dôležitý. Viem, že tým často pribúdajú aj nesprávne údaje, ktoré potom treba opravovať... Ale aj tak si myslím, že podobné súťaže sú v konečnom dôsledku skôr prínosom. Viem, že vypĺňanie údajov je pre mnohých zábava (aj pre mňa je to zábava, inak by som to nerobila), lenže čas je veľmi vzácny a je ho (najmä toho voľného) naozaj málinko, treba ho využívať ako najlepšie vieme, v prírode, s priateľmi. Vypĺňanie údajov môže pre niekoho vzbudzovať dojem, že je to len strata času. Preto si myslím, že motivácia je tu určite na mieste a čím väčšia tým lepšie. Je to však všetko iba môj názor :)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 04.07.2011 v 22:59

Vpodstatě bych souhlasil se vším co bylo nademnou napsáno. Jen bych doplnil že občas je poněkud k smíchu co se vůbec za knihy zadává, jen aby bylo co zadat...ne že by mi to samo o sobě vadilo. Ať tu klidně je kuchařka co pamatuje Žižku když měl eště vobě voči i když jí doma už stejně nikdo nemá a rozhodně jí celou nepřečetl...nebo už vidim to hodnocení. Každopádně myslim že když už tu takový věci někdo dá, je dobře že někdo jinej se na podobný nesmysly radši vykašle a zpřesňuje, doplňuje a opravuje údaje knih již vložených. To JE ZÁSLUŽNÁ činnost. Vemte si jaké spousty povídkových sbírek je tu se seznamem povídek v anotaci, ale bez vytvořených karet povídek. A zase, pokud povídky vloženy jsou, bývá vyplněn název a autor. Mluvím o tom protože povídkám se teď dost věnuji a když už něco vkládám a nečetl jsem to, snažím se zjistit o tom co nejvíc. Netvrdím že vždy se podaří, nebo že je to vždy bez chyb, ale snažím se aby tam byl alespoň originální název a datum vydání.
U zadávání knih bývá občas problém s přebalem, ale zadat u brožované knihy že je vázaná, nebo u vázané že je brožovaná je arogance.Jak píše smetyl, s tím mám také zkušenosti. Teď jsem doplňoval původní roky vydání a autory obálek u P.K.Dicka a vůbec všech údajů které jsem sehnal...u tří čtvrtin knih vydaných Argem byla vazba jako "vázaná" ač jsou brožované. Někdo to jel načisto...je to škoda, ale myslím že motivační bodová soutěž není špatná jako taková, spíš je nedostatek lidí kteří se soustředí na úpravy a opravy. Drtivá převaha vkládá nové tituly hlava nehlava a na všechno ostatní ****. Ale buzerováním uživatelů se dosáhne akorát toho že to zabalej. Takže bych to nechal jak je, občas ani ta motivační soutěž neuškodí. A každej komu ty nepřesnosti vaděj, ať to dělá jako já. Když mám volnou chvilku, projíždím knihy jak mě napadnou a kontroluju a doplňuju. Když mám času víc, vkládám povídky. Knihu už jen zcela vyjímečně...

nightlybird
nightlybird 06.07.2011 v 01:06

Myslím si, že stav přidávaných knih a autorů není ani tak o soutěži, jako spíš o lidech. Kdo by chtěl nasbírat body, nebyl by pro něj problém vlézt na SKČR a tam má všechny informace o knihách vydaných v ČR a má je kompletní (mimo anotace a případně obálky) - stačí zadat autora a pak jen opisovat. Co si ale myslet o někom, kdo zadá jen jméno autora bez jakýchkoliv dalších údajů a navíc bez jakékoliv knihy (!!!) - to není o bodech, ale o snížené inteligenci (jinak si to neumím vysvětlit). Takže soutěž sama za to nemůže - jen by to chtělo víc maniaků jako je Metal a řada dalších .

pajonek
pajonek 06.07.2011 v 15:57

soutěž? já tedy nikdy..... kdysi, ze začátku databáze při soutěži tady nějaký chytrák otevřel wikipedii a zadal - Estonsko,spisovatelé ..... vyběhlo mu 23 kousků spisovatelů /jinak se to prostě nedá napsat/ - a už bušil do soutěže 23 jmen,23x estonsko, 23x datum narození, případně datum umrtí....totéž šlo litva, lotyšsko.... 100 bodů bylo doma -- přitom u spisovatelů se neobjevilo ani jedno dílo, ani jeden životopis .... tak to je přece na dvě věci, na h..... a na nic....je to možná jen můj názor, ale je!


bakterie_
bakterie_ 06.07.2011 v 18:55

Jak tak koukám, tak až na výjimky mají všichni pobaltští autoři vložený obrázek i knihy... třeba si někdo připravoval půdu na další vložení. Na tom přece není nic špatného...

pajonek
pajonek 06.07.2011 v 19:46

bakterie, nečteš pozorně, šlo tenkrát o soutěž, někdo si tenkrát dělal jenom body , později jsem tam některé knihy a obrázky vkládal i já/a jiní/ , aby tam něco bylo....

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 06.07.2011 v 20:23

nightly: No já zas takovej maniak nejsem. Mám období kdy aktivní jsem a pak zas období kdy jen schvaluju/zamítám změny a opravuju věci o který je žádáno v diskusy.

bakterie_
bakterie_ 08.07.2011 v 14:09

A stejně se jednalo o autory, kterým nějaká kniha u nás vyšla, údaje byly doplněny. Jestli si někdo dělá body takhle neefektivním způsobem, je to jeho problém. Ale databázi to nijak neuškodilo a ani to nakonec nebylo úplně zbytečné. Já doplňuji nehledě na soutěž, neb mě prakticky nezajímá. Takový šílenec, abych sem vkládala kvůli tisícům bodů nejsem...

Bětužka
Bětužka 18.05.2021 v 16:44

Já body neřeším.



Vložit příspěvek