Rozdělení knihovny - dělení si knížek při rozvodu/rozchodu


woodward
woodward 25.06.2016 v 17:52

Tatjana: to byla jen legrace. my víme, že jsi dobrák. :D

newtory
newtory 25.06.2016 v 18:31

Určitý čas som mal taký "tik",že keď som si kupoval knihu a považoval som ju vo svojej hierarchii za dôležitú,kupoval som si ju dvojmo,keby niečo...

Text příspěvku byl upraven 25.06.16 v 18:31

woodward
woodward 25.06.2016 v 18:35

to znám. já to tak dělám občas s lahvemi vína. ;)

bamba
bamba 25.06.2016 v 18:36

k - newtory a čo počet manželiek a následne svokier ?

newtory
newtory 25.06.2016 v 18:42

AD:woodward Fľaše majú jednu nevýhodu,"používaním" sa "spotrebúvajú".
AD:bamba Nie som moslim,nezbieram manželky s príslušenstvom (svokry).

woodward
woodward 25.06.2016 v 18:45

však taky proto je potřeba mít nějakou flašku v záloze. u knih to až zas tak nezbytné nebývá.


TakySimona
TakySimona 27.06.2016 v 08:04

Jedna zmizí na víkend ze sítě a takové výživné téma!
Já zatím touhle životní fází nemusela projít, právě naopak, zatím jsem slučovala knihovnu svou a dvě z dědictví, které byly ale v 30% duplicitní, navíc ve slovenštině. Ale zvládla jsem to.
Tak mě napadá, slyšeli jste o "hnutí" minimalistů, které vyznává, že člověk může mít jen 50 osobních věcí? Myšleno absolutně, tedy - oblečení, boty, elektronika...
Ráda bych si nechala od Hanky vysvětlit, jak mohou internet a manželské poradny přispět k důstojnému rozcházení párů. Když člověk slyší ty historky z trhacích bojů o děti a v manželství nabyté vlastnictví, a to u lidí, kteří se předtím chovali naprosto férově...anebo to bude tou proslulou vazbou Valachů na půdu? :-)

Co se Maryše týče, nemohu sloužit, bo su zarytý čajomil. A otrávit někoho jedem v čaji? Musím se zeptat znalců, zda je to vůbec proveditelně resp. historicky doloženo!
:-).

woodward
woodward 27.06.2016 v 08:09

čaj se dá uvařit skoro ze všeho. i z jedovatýho bejlí. :)

A kromě toho, pokud nechceš trávit sebe samu, tak na tvých preferencích nesejde. To otrávený kafe by nebylo pro tebe.

Text příspěvku byl upraven 27.06.16 v 08:11

TakySimona
TakySimona 27.06.2016 v 08:14

No to nepochybně, ale zkušený čajomil by z takového utrejchu nepolkl ani doušek! :-)
Chtělo by to zadat "americkým" vědcům výzkumné téma Porovnání vlivu teinových resp. kofeinových preferencí na citlivost chuťových a čichových buněk.
:-)

woodward
woodward 27.06.2016 v 08:19

To mi připadá zbytečně složitý. Stačí dotyčnýho přesvědčit, že vypadá unaveně a potřebuje kapku léčivého odvaru z toho či onoho. U léčivého odvaru je přirozený, že nechutná jako earl grey.

bamba
bamba 27.06.2016 v 08:31

všetky liečivé čaje sú väčšinou hnusné. A ak mám za partnera čajomila asi by som zvolila iný spôsob.Earl Greya môžme zdolať lukom a šípmi, aby sme nebudili deti. Alebo čokoládové bonbóny.

Poznám jeden jediný pár, čo sa rozviedol slušným spôsobom. Bývalý manžel bol dokonca bývalej manželke na svadbe o niekoľko mesiacov ako svedok.

Nemyslím si, že by manželské poradne, psychológovia v tomto prípade na niečo slúžili. Možno na namastenie si vlastných vreciek. Ja som sa dostala takto pri jednej návšteve ku knihe - "Moja prvá kniha o cintoríne".

TakySimona
TakySimona 27.06.2016 v 08:53

To woodward:

Říct partnerovi, že vypadá unaveně!? Kam jste zašantročili takt, stud a emoční inteligenci?
:-) A když už tedy, tak taková chuť a vůně několik let nepraného mnišského roucha, jak neznalci popisují několikaleté Pu-erhy... Žádný Earl Grey...to je uměle navoněná odpadní směska.

To bamba: A co až se děti probudí? Jinak souhlas. Myslíte tuhle? http://www.databazeknih.cz/knihy/samko-tale-kniha-o-cintorine-16087 Nečetla jsem, ale spousta lidí mi ji doporučuje jako skvělou... Takže má oblíbená strategie Win-Win, ne?
:-)

Text příspěvku byl upraven 27.06.16 v 08:57

woodward
woodward 27.06.2016 v 09:02

já nevím, když se chystáte otrávit manžela, tak bych myslel, že takt a stud jsou spíš brzdící faktory...

TakySimona
TakySimona 27.06.2016 v 09:07

No proto přeci výše píšu, že knihovny nedělím, ale slučuju, ne?
:-)

woodward
woodward 27.06.2016 v 09:10

Inu, snad vám to vydrží. ;)

woodward
woodward 27.06.2016 v 10:53

Jak je vidět, je to pro vás, dámy, opravdu nosné téma. To stojí za zamyšlení. Dokud je čas...

bamba
bamba 27.06.2016 v 11:41

ja mám otázku - čaj a káva sú príliš háklivé. Guláš a držková nie sú lepšie ? Raz som dala do držkovej na vylepšenie klobásu a bol oheň na streche. Kolegyňa zase kvôli saláme /vo francúzskych zemiakoch/ mala statočný monokel.

TakySimona
TakySimona 27.06.2016 v 11:43

Vaši partneři nejsou vděční za to, že nemusí vařit oni?

woodward
woodward 27.06.2016 v 11:45

to jsou smutné příběhy. klobása držkovou nevylepší, to je známá věc. ovšem salám ve francouzských bramborech by snad nemusel pohoršovat nikoho, pokud ovšem ten dotyčný dříve nebyl touž kuchařkou zkýčkán k nesnesení.

Medunkavera
Medunkavera 27.06.2016 v 15:22

Souhlasím s woodwardem: klobása držkovou nevylepší. Držková je prostě držková.
Ani salám ve francouzských bramborech není špatnej. Ale uzený, je uzený.

Teď mě tak napadá: neuhýbáme od daného tématu?

TakySimona
TakySimona 27.06.2016 v 15:26

Co jiného se dá s takovým tématem udělat, než ho ohnout? Jestli vážně někdo hledá návod na řešení takového problému na netu, pak tedy zdrávas...má jasná mysli.

Medunkavera
Medunkavera 27.06.2016 v 15:28

bamba: Promiňte, teď jsem si uvědomila, co jsem napsala. Omlouvám se.
Já to brala jako legraci. Ale teď si uvědomuji, že to legrace není.

Medunkavera
Medunkavera 27.06.2016 v 15:35

TakySimona: I moje mysl se omlouvá.

bamba
bamba 27.06.2016 v 16:01

moja myseľ by sa možno aj ospravedlnila, ale ja tento web až na knihy neberiem vážne.No tak možno trochu smrteľne vážne, keď si miešam čaj.

R.E.M.
R.E.M. 01.07.2016 v 20:32

Při jakémkoliv dělení jsem ochotná přenechat 99 % kuchařek. Ovšem o astronomii by byl asi nelítostný boj. :-))



Vložit příspěvek