Rád čtu, ale teď si chci povidat


RA-dushe
RA-dushe 27.03.2017 v 14:57

V praci mam všechno hotovy a knizku sem nechala doma. Pojdte někdo jen tak pokecat jak de život:)

Skallarix
Skallarix 28.03.2017 v 15:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knihomol5555458
knihomol5555458 28.03.2017 v 17:10

Teď už čtu 5 ho vkuse

Skallarix
Skallarix 30.03.2017 v 08:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knihomol5555458
knihomol5555458 02.04.2017 v 13:44

Skeeve: 5 hodin v kuse.

SoboliUcho
SoboliUcho 03.04.2017 v 20:07

hodina má zkratku h


knedlik
knedlik 03.04.2017 v 21:17

Skeeve: S těmi hrami, tipovačkami a šibenicemi naprosto sdílím tvůj názor. Když tu byla jedna, tak mi to přišlo zajímavé. Teď člověk zabrousí do diskuze pro trochu rozptýlení a zajímavý názor... a nenalézá :-) Nicméně abych (zase) jen nekřivdila a nekritizovala, myslím, že jsem tu zahlédla nějakou diskuzi ve smyslu filozofování pod starým mohutným dubem nebo tak něco, což by mohlo připomínat nightkybirdovu hospůdku.

RA-dushe: Touha povídat si přetrvává nebo je nenávratně v háji? U mě to tak bývá.. :-))

Knihomolovi očividně dlouhé čtení nedělá dobře a taky by si radši povídal..

Skallarix
Skallarix 03.04.2017 v 23:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 03.04.2017 v 23:21

To Skeeve: Jako jedna z mála z hrajících jsem nemohla odolat a připojit se se svým názorem. Vidíš, to moc pesimisticky Skeeve, koneckonců už tu myslím byl i návrh na zrušení Diskuze jako takové a neuspěl jako většina díkybohu.
Takže si nemyslím, že to tu kvůli všem těm hrám umře. Umřít to může pouze pokud to lidi umřít nechají.-)

nightlybird
nightlybird 03.04.2017 v 23:49

Skeeve - zlatá slova, navíc to vesměs není ani tak o přečtených knihách a jejich autorech, jako spíš o schopnosti "gůglit". Každopádně, kdybych teď jako nový čtenář, do DK nakoukl, usoudil bych, že jsem se ocitl v nějakém obskurním hádankářském klubu a rychle bych zmizel.

denib
denib 04.04.2017 v 00:04

Ale pokud vám vadí, že se tu hrají hry a že je tu málo diskuzí o knihách, proč to nezkusíte změnit? Vždyť i teď diskutujete o hrách a ne o literatuře. Já ty hry hraju a jsem ráda, že to tu jde. Chápu, že se to ne každému líbí, ale vždyť vás do toho nikdo nenutí. Naopak - jsem přesvědčená, že pokud přinesete nějakou novou zajímavou diskuzi o knihách, tak se řada hádankářů ráda připojí. Neberte to nějak zle. Spíš jsem zvědavá, proč si lidé stěžují místo konají :-)
A praktický návrh na změnu - možná můžete zkusit tvůrce webu přesvědčit, aby hrací vlákna měla vlastní sekci, která by se nemotala s diskuzí. Jen nevím, kdo bude posuzovat, zda se správně uplatňují nějaká pomyslná pravidla. A hádám, že stejným způsobem pak budete remcat nad dalšími vlákny, kde se podle vás bude málo diskutovat, třeba čtenářská výzva... :-)

tester
tester 04.04.2017 v 04:10

To Skeeve....testerovy diskuzní vlákna typu "Moje růžky", "Nezaviruje čtenáři četba mozek?" nebo ostatní kde jen plká "oh, ti mladí jsou naprosto zbyteční a hloupí. Chybí jim víra..." ......cítím se poučen a nasměrován k intelektuálnímu upgradu. Vztahy mezi lidmi na DK se viditelně zlepšují a jsou mezi sebou přátelštější a komunikativnější a rádi druhým poradí. Je to tím že diskutéři zvyšují svůj komunikační potenciál četbou kvalitních knih a jsou vybavení vlastními dlouholetými životními zkušenostmi. Pseudointelektuálům zde pšenka nekvete. Co tak diskutovat o právě probíhající migraci žabiček přes vozovky z polí, luk a hájů do rybníků za účelem zachování potomstva? Zachraňme život na planetě !!! Nenechme žabičky rozjíždět auty na placky, přenášejme je přes cesty! Převeďme své vyčtené znalosti do praxe. I proto také čteme. My nekecáme, jen nečteme, ale i něco užitečného děláme.

Lector
Lector 04.04.2017 v 09:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib
denib 04.04.2017 v 15:45

Lectore, děkuji za přenesení nápadu do sousedního vlákna. Jestli to vyjde a moje "řeči" tak alespoň k něčemu budou, budu ráda :-)

Nedá mi to, ale musím ještě jednou reagovat. Jak jsem psala výše, já plně chápu, že někdo ty hry nemusí a rozhodně to neodsuzuji. A ano, může to v diskuzích otravovat. Ale musím říct, že mně osobně třeba ta zmíněná Knižní asociace (ale i jiné hry) celkem dost přinesla. Já totiž každý ten link rozkliknu a řadu z těch knih jsem si naplánovala přečíst nebo už přečetla. A to mi přijde jako dobrý přínos. Takže jediné, co bych chtěla, je, aby se tu proti těm hrám tolik nebrojilo. Mají své plus, i když asi ne pro každého. A hráči nejsou hlupáci, co neumí diskutovat - prostě je, resp. mně (abych mluvila jen za sebe), hraní baví.

Lector
Lector 04.04.2017 v 17:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib
denib 04.04.2017 v 17:31

No jo, to je asi pravda. Ale trochu mě mrzí ten "úpadek sociální komunity". Myslím, že to není první vlákno, kde se daná věc rozebírá, takže se ve mně ta podrážděnost trochu nashromáždila a jako hráčka to zřejmě beru moc osobně. Omlouvám se, nechtěla jsem se nikoho dotknout. Jen myslím, že je třeba si uvědomit, že nedostatek diskuzí o knihách není jen o hrách. To, že nebudou hry (nebo nebudou tak vidět), neznamená, že automaticky vzniknou jiné diskuze. To přece můžete ovlivnit vy všichni už teď.

Skallarix
Skallarix 04.04.2017 v 17:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knedlik
knedlik 04.04.2017 v 17:53

ad denib a ad málo diskuzí o knihách a proč to nezkusíme změnit - to je docela neoprávněná výtka :-) Jednak se o to občas někdo pokouší, ale ne vždy se někdo chytne. A když by se potenciálně někdo chytnul, tak ten příspěvek už nedohledá, protože je za a) v diskuzích bordel a za b) je utopen ve hrách a tomu podobném. (Tím teď myslím na hlavním výpisu diskuzí.)
Proti hře jako takové taky nic nemám, občas jsem se i zapojila, ale čeho je moc, toho je příliš a jak zaznělo výše, když pak člověk nahlédne do diskuze, tak má jen výpis odkazů a názvů knih.

Každopádně si nemyslím, že je potřeba se tady o těch hrách hádat :-) Kdo je chce hrát, ať je hraje, obohacují-li uživatele, pak je to jenom dobře a já můžu doufat, že se to tady trochu rozčlení a uspořádá a tak.. :-)

A jinak - taky jste někdo dnes tak úžasně zmoknul jako já? :-) Být trochu víc šťastlivec, tak jsem mohla dostat i kroupou po hlavě :-))

Text příspěvku byl upraven 04.04.17 v 17:53

denib
denib 04.04.2017 v 17:53

Skeeve: No, pořád mám s tím, co píšeš problém. Pojďme se shodnout, že se neshodneme :-) To snad nemusí být katastrofa ... :-)

denib
denib 04.04.2017 v 17:57

knedlík: chápu a akceptuji :-)
Já naštěstí nezmokla, protože jsem se všude přesouvala autem :-)

knedlik
knedlik 04.04.2017 v 18:01

denib: Nuda! :-D Taky se mi dnes pár řidičů tiše a skoroskrytě posmívalo :-D Ale když člověk ví, že na něj doma čeká teplá sprcha a dobrý kafe, tak si to moknutí místy i užívá :-))

denib
denib 04.04.2017 v 18:05

Jelikož se mi ještě hojí kotník, který jsem si před časem zlomila, tak jsem za tu nudu ráda :-) Ale se sprchou naprosto souhlasím ... nejvíc si jí člověk užije, když mu je alespoň trochu zima. A po sprše zabalit do deky a knížku do ruky :-)

knedlik
knedlik 04.04.2017 v 18:10

To já už se zas blížím stavu, kdy si můžu dovolit vzít do ruky tak akorát učebnici :-) Ale stejně teď po očku mžourám do Pratchetta.. No, vlastně je to deštivé počasí úplně super :-))

Hraboshka
Hraboshka 11.04.2017 v 11:50

Kdo teď maturuje? :-D

Skallarix
Skallarix 11.04.2017 v 12:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek