Prach v knihovně


linpro
linpro 03.03.2018 v 10:24

Otřít prach z padesáti knih není totíž jako otírat jej z pěti tisíc knih. Máte uzavřené knihovny nebo volně přístupné regály? Jak často utíráte v knihovně prach?

Kekik
Kekik 03.03.2018 v 12:48

Ahojky. Pravě kvůli prachu a možnosti poškození (máme doma kočky) jsem si nechala vyrobit knihovnu uzavřenou, samozřejmě skleněná dvířka, ať se můžu kochat. Ty tituly, které již nebudu číst, ale nechci se jich ani vzdát (knihy z dětství, pro mladé dívky atd) mám uložené v úložném prostoru své postele. Takže prach prozatím neřeším. Zato čistit skla musím často.
Otírat prach při tolika knih tedy nezávidím...

Richie1
Richie1 03.03.2018 v 13:03

Preferuji uzavřené knihovny (prosklená dvířka). Takže prach moc neřeším, pouze u několika málo otevřených polic.

newtory
newtory 03.03.2018 v 17:07

Preferujem otvorené knihovničky. Pripadá mi to také vzdušnejšie,nechcelo by sa mi evidovať každý odtlačok na skle (to by bolo o nervy) radšej utieram prach,aj keď nie tak často ako by som mal. Navyše priestor pred knihami plní aj estetickú funkciu.Je plný mojich "trofejí",spomienok.Tu nejaká vázička,tu plastika,dóza,svietnik,kamienok...všehochuť.

Text příspěvku byl upraven 03.03.18 v 17:08

VladiKlaisner
VladiKlaisner 04.03.2018 v 11:02

V otevřených policích mám cca 150 knih kde dělám důkladný úklid cca 2x do roka a vím že je to málo. Ostatní mám tak po různu, většinou v uzavřeném prostoru. Mým přáním je knihovna na míru s prosklenými dvířky o jaké píše Kekik.

3nitka
3nitka 04.03.2018 v 20:09

Tiež mám otvorené police a knihy vysávam, štyrikrát do roka. Problém je, že keď začnem, natrafím na knihy, ktoré som dlhšie nemala v ruke (mám niekde dva rady kníh). Tak si spravím kôpku - znova prečítať. :)


Spajdy
Spajdy 05.03.2018 v 12:28

Uzavřenou knihovnu nemám z obavy o svoje zdraví. Přece nebudu riskovat, že si o sklo a dvířka rozbiju hlavu a pořežu ruce, když mě popadne nepřekonatelný hlad po vědění a musím mít knihu v ruce do dvou vteřin :o)
To vysávání prachu není tak velká oběť...

ddkk
ddkk 05.03.2018 v 17:09

Měla jsem uzavřenou knihovnu se dvěma řadami knih za sebou a bylo to strašně nepraktické, stejně jsem to občas musela tak jako tak vyklidit a uklidit. A moc jsem se v knížkách neorientovala...Teď mám knihovny otevřené, mělké, po celém bytě a občas prostě vysávám speciální hubicí...mně to přijde přirozenější, praktičtější a přehlednější....ale proti gustu...:-)

Lidka
Lidka 05.03.2018 v 21:51

Já nemohu číst staré knížky, jak je otevřu začne mne svědit očí, škrábat v krku.
Navíc nové knihy nakladatelství Moba jsou tištěny na zvláštním papíře, já se strašně na četbu těším, ale jak je otevřu, nejde to. Teď se mi to naposledy stalo u knihy Nezmar/ moc jsem se na ni těšila/ , stejně tak jsem musela odložit Sběratele mušlí. Máte někdo taky tuto zkušenost?

VladiKlaisner
VladiKlaisner 06.03.2018 v 08:43

Lidka: to máš nejspíš nějakou alergii na látku, kterou obsahuje uvedený papír, pokud se ti to stává i u nových knih. Pro vášnivou čtenářku blbý, doporučuji konzultaci na alergologii a pořídit čtečku.

book_fan
book_fan 17.12.2019 v 20:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

book_fan
book_fan 17.12.2019 v 20:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek