Potřebuji poradit....


siena
siena 28.12.2013 v 21:29

Nic si z toho nedělejte, určitě se ocenila snaha:) Nakonec, má holka dát přesné instrukce všem, bez rozdílu. Dělám to tak již několik let a jsme spokojení všichni. Vzhledem k tomu, že seznam slouží i jako narozeninový, mám to i s překvapením, co kdy:)

Text příspěvku byl upraven 28.12.13 v 22:22

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 28.12.2013 v 23:27

Myslím, že potom co ho dočte maminka, se na něj vrhne i sestra a bude spokojena :)
Souhlasím se Sienou, já odevzdávám přesný seznam též před narozeninami, a co zůstane po nich, slouží jako seznam na Vánoce. A všichni jsou spokojení :)

Text příspěvku byl upraven 28.12.13 v 23:27

2000katka
2000katka 10.08.2014 v 07:50

Ahoj lidi, potřebovala bych poradit. Co je to ISBN knih? :-)

Azizi
Azizi 10.08.2014 v 09:27

Pozri tu :) http://sk.wikipedia.org/wiki/ISBN

Koka
Koka 10.08.2014 v 09:27

přečti si tento blog:

http://www.databazeknih.cz/blog/isbn-110

fog
fog 04.09.2014 v 11:06

Hezký den, zajímalo by mě, podle jakého klíče se na profilu řadí „právě čtené knihy“? Např. z mých nyní čtených pěti knih se první přidaná zobrazuje jako v pořadí třetí, druhá jako čtvrtá, třetí jako druhá, čtvrtá jako první, no a páta vzorně jako pátá :). Prostě si žijí svým vlastním životem, což mi zase tolik nevadí - mívám tam většinou pouze jednu rozečtenou knihu, ale uvítala bych objasnění této „záhady“ Děkuji.


Dan
Dan 04.09.2014 v 11:25

to fog: Od teď podle pořadí přidání jednotlivých knih do Právě čtených :-)

fog
fog 04.09.2014 v 11:28

Díky, to byla rychlost :-)

daniela4433
daniela4433 01.04.2015 v 20:15

Dobrý den, sháním knížku říkadel "Potkal velbloud komára" autorem je Jiří Havel, ilustrace od Stanislavy Červenkové, vydalo SNDK v roce 1968. Neporadíte někdo prosím, kde jí sehnat, nebo kdyby jí někdo měla a prodal. Prosím o info na e-mail D.Matuskova@seznam.cz. Děkuji D.Matušková

Minehawa
Minehawa 02.04.2015 v 11:04

Prosím o sdělení zda kniha \"Marbulínek, Kašpárek, pejsek Fejtek a jejich veselé příběhy\" je s pohádkou o Alabastrové ručičce, Vodní víle, princi zakletého v žabáka a kniha by měla končit příběhem o holčičce a jejím kamarádstvím s myškou. Děkuji.

marlenma
marlenma 16.04.2015 v 16:06

Zdravím a prosím o radu. Odklikla jsem inzerát v bazaru jako dokončený a nestihla ohodnotit kupujícího. Jak to mohu dodatečně udělat? Dá se ten inzerát ještě někde najít? Díky Lenka

Koka
Koka 16.04.2015 v 17:48

Marlenma - nemusíš heldat ten inzerát, postačí, když si vzpomeneš, jaké je na DK jméno toho, komu chceš dát hodnocení. Jdi pak do jeho profilu, klikni v jeho profilu na Bazar, a tam do rubriky "získaná hodnocení". Přes tu rubriku mu můžeš napsat hodnocení. Pokud by bylo něco nějasné, piš mi do zpráv.

marlenma
marlenma 16.04.2015 v 18:32

Díky za radu, už je mi to jasné. Pěkný večer :)

Azizi
Azizi 08.05.2015 v 07:47

binysek, vpravo hore zadáš vo vyhľadávači to vydavateľstvo a potom klikneš na položku "ostaní". Alebo aj priamo v detaile knihy je možné nakladateľstvo rozkliknúť :)

Medunkavera
Medunkavera 08.05.2015 v 15:45

Chtěla bych se zeptat, co mám udělat pro to, abych u svých komentářů měla ten palec a vedle něj: to se mi líbí ?

Koka
Koka 08.05.2015 v 15:49

Medunkavera - ten palec i text u svých koemntářů máš, jenomže ty je nevidíš, protože je nesmíš používat. Palce mohou dávat tvým komentářům pouze jiní uživatelé. Jak jsem si všimla, některé palců chtivé uživatelky to vyřešily mnohonásobným zduplikováním své zdejší identity.

Medunkavera
Medunkavera 08.05.2015 v 16:14

Aha ! Tak takhle je to ! Děkuji za odpověď.
Já jsem nad tím pořád tak přemýšlela, proč to tam nemám a neměla jsem odvahu se zeptat a říkala jsem si . . . mám se zeptat . . .
nemám . . . No, nakonec mi to nedalo, tak jsem se zeptala. Děkuji.

reader.007
reader.007 08.05.2015 v 17:44

Koka: to jako fakt? A proč to dělají? Teda já chápu žebrání o body na ČSFD, protože tam to občas někomu možná vynese nějaký ten lístek do kina zdarma, ale tady.... Leda by se začaly rozdávat ty medaile nebo odznáčky co o nich tuhle byla řeč :-))

Koka
Koka 08.05.2015 v 19:09

reader.007 - proč to dělají, by mohly odpovědět jen ony samy. Ale myslím, že to v některých případech platí i pro jazykovou verzi "mohli odpovědět oni samotní". Jednoduše - člověk má přirozenou potřebu být za svou snahu odměněn, uznáván, oceňován, a někteří uživatelé DK mají pocit, že i za ten nejbanálnější komentář typu "přečteno jedním dechem!!! waw! doporučuji!!!!" si zaslouží hodně, hodně palců. Vždyť něco tak výmluvného a originálního jen tak nikdo nevymyslí, že? A pak je tu ještě obchodní hledisko: vím o uživateli, který dá palec za jakýkoliv komentář k jedné konkrétní knize, jen pokud to není komentář odmítavý, kritický. Nezáleží mu na gramatické, stylistické a myšlenkové hodnotě, výmluvnosti a originalitě pohledu na tu knihu, postačí jen, když komentující dá té knize alespoň 4* a okamžitě si od toho člověka palec vyslouží. Je to taková inflace "odměn", kterými palce mají být, že v mých očích pomalu ztrácejí smysl. Samozřejmě, vážím si, když od někoho sama palec dostanu, ale občas mívám dojem, že ho dostanu "na oplátku" od konkrétního uživatele, kterému jsem sama před chvílí palec dala. Jakoby to byla půjčka za oplátku. Nu, což - ty blbé, hloupé, fádní a klišéovité či naivní a nepoučené komentáře mohou mít palců kolik je libo, zato se lepšími, kvalitnějšími, chytřejšími nestanou. A díky tomu mě tento hon za virtuálními "coiny" nechává chladnou.

nightlybird
nightlybird 08.05.2015 v 23:30

binýsek - na první pohled se tvoje úvaha o diskuzích binýsek kontra binýsek jeví zábavně, když se nad tím ale člověk zamyslí - nebyla by to spíš jakási forma trolení? A ono už i bez takovýchto "experimentů" mají některé diskuze více méně nádech trollingu, aspoň se mi to tak jeví.
Koka - bezesporu každý z nás má nějaký systém v palcování (aspoň si to myslím) a pochybuji, že by někdo duševně zdravý aplikoval systém "půjčka za oplátku". No a pokud je někdo nějak zamindrákovaný - politujme jej a doufejme, že z toho časem vyroste. Pokud ne, bude to jeho chyba.

nightlybird
nightlybird 10.05.2015 v 01:24

binýsek - každopádně by bylo ale zajímavé pozorovat binýska dohadujícího se s binýskem "bez vnitřní angažovanosti". Jinak se závěrem se dá celkem souhlasit - dovolím si ocitovat svého tatínka, kterého vlastně už přes 40 let považuji za jistého druhu klasika : Nepři se s lidmi, kterých - nebo jejichž názorů - si nevážíš. A na tatínka já pořád ještě dám.

Želvička94
Želvička94 19.05.2015 v 13:11

Zdravím kolegy čtenáře!
Potřebovala bych poradit ohledně zařazení knih... Jaký je rozdíl mezi Knihotékou a Přečtenými knihami? V Knihotéce mám 3 knihy, které jsem četla už dávno, ale nějak jsem nepochopila význam této složky. Děkuji moc za pomoc... :)

dearkiki
dearkiki 19.05.2015 v 14:28

Do Knihotéky si většinou čtenáři zařazují knihy, které mají doma. A Přečtené knihy jsou prostě přečtené knihy - třebas i vypůjčené. :-)

Naias
Naias 19.05.2015 v 16:26

Môžeš si dať čo chceš kam chceš. Ja mám v prečítaných aj nedočítané knihy so súkromnou poznámkou, prečo som tú knihu nedočítala a či to chcem alebo nechcem skúsiť znovu, a v knihotéke mám kdečo, pretože zoznam kníh, ktoré vlastním, mám už dávno v exceli a sú v ňom aj cudzojazyčné knihy a časopisy.

Medunkavera
Medunkavera 24.05.2015 v 11:12

Jednou jsem tady našla citáty (proto některé ve svém profilu už mám).
Ale teď je ne a ne najít. Je mi to nepříjemný, ale musím Vás poprosit o radu.



Vložit příspěvek