PODVODNÍ UŽIVATELÉ

DISKUZE » Volná diskuze


Dan
Dan 23.08.2016 v 22:02

Nikde netvrdim, ze je to konecne reseni. Je mozne, ze casem to bude jinak a treba i lepe.

yxioma
yxioma 23.08.2016 v 22:08

Princezna22 - "že aby byl potrestaný".....no,k tomu už opravdu není co dodat :))))

Koka
Koka 23.08.2016 v 22:12

Dane, tak teď už tomu nerozumím ani zbla. Píšete Sieně, že jí se to - jako léta spolehlivě prověřené a korektní prodávající / kupující - netýká. Značí to, že ona (a další slušní, korektní, již léta zde působící prověření uživatelé) , když bude chtít vložit svůj jedenáctý, dvanáctý atd. nový inzerát, nebude muset platit za ten "produktový balíček"? Obávám se, že tak to v těch pravidlech napsáno není, a že se ta povinnost poplatku týká úplně každého.

siena
siena 23.08.2016 v 22:12

Pennywise, kde nakupuju nebo nenakupuju, do toho vám nic není a vůbec to nesouvisí s DK.

Dane, nezlobte se, nadhled se těžko hledá...Vy to berte tak, že jsem si dovolila trochu "politovat". Jinak si nemyslím, že by mé rozhodnutí, jestli přestat nakupovat/prodávat ve zdejším bazaru, nějak ovlivnilo tyto stránky...

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 00:26

Pennywise
Pennywise 23.08.2016 v 22:14

Dan // Určitě nepříjemná změna pro většinu poctivých prodejců, ale až budou mít prodejci ikonku "ověřený uživatel" tak myslím, že budou také rádi. Já osobně to beru a díky ..

Yxioma // to je co :-) Na kříž se mnou ....

Koka
Koka 23.08.2016 v 22:22

Pennywise, doporučuji vám zvážit obsah pojmu "ověřený uživatel". Desítky lidí mi dali v Bazaru kladné hodnocení, znají mé jméno, příjmení, adresu, číslo účtu, mnozí i telefonní číslo a také - z osobních předání - můj obličej. To ještě pořád nejsem dost prověřená, až ikonka u mého profilu to spraví? To nemyslíte vážně!
A také vám doporučuji zvážit, zdali to vaše nadšení nad "kroužkováním" poctivých prodejců není nějak v rozporu s vašim ještě nedávným, snad dnešním dopoledním zvoláním typu "no kdo už jen čte, co je zde na webu?!"


siena
siena 23.08.2016 v 22:25

Koka...:) Měla jsem rozepsáno, ale jsem ráda, že smazala...

Pennywise
Pennywise 23.08.2016 v 22:29

siena // to nebylo myšleno zle a fakt mi to nezajímá :-) Já myslím, že jste moc dobře pochopila co jsem tím chtěl říci a nemusím se k tomu vyjadřovat .. To už by bylo zase "klasický" slovíčkaření :-) a to už mi neba .. Jak jste zde někomu psala " ten nadhled se těžko hledá " .... Pod to bych se Vám podepsal .. Já respektuji všechny tady, ale pokud "LEGENDY DK" se budou cítit všechny dotčené, tak to bude vše marné .. Každý není prověřený a uznávaný jako vy .. bohužel.

Pennywise
Pennywise 23.08.2016 v 22:40

Koka // Slovíčkaření pořád dokola - je mi fuk jak to dopadne .. ale Váš postoj fakt nikdy nepochopím. To co jsem napsal, tak za tím si stojím ( dopoledne, odpoledne i večer) nechci se tady už pouštět do nějakých dalších věcí .. pořád jen ukazujete prstem co kdo napsal a řekl a to se pořad kroutí dokola .. Už raději nekomentuji nic a nikoho ... LEGENDS OF BOOKS .. zdar!

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 10:43

siena
siena 23.08.2016 v 22:55

Vlastně bych měla příjmout spoluodpovědnost, protože jsem tu před časem volala po nějakém řešení. Pravda, měla jsem na mysli např. vyjádření, které by bylo přímo na stránkách Bazaru, že se tu množí podvody a že by měli uživatelé pečlivě pročítat profily prodávajících...něco na způsob "Kouření škodí zdraví" na krabičkách cigaret. Myslela jsem, že by to bylo jisté gesto vyjítí vstříc uživatelům. Opět potvrzení známého rčení "Odříkaného největší krajíc"...

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 00:31

Pennywise
Pennywise 23.08.2016 v 23:06

Tsal // ???? Co to je zase za cinty, že mi je za těžko číst pravidla a hodnocení a jak jásám nad ikonou :-) Já mám bohužel svůj názor a nejsem žádná ovce .. káždé vylepšení tady vítám a nemám s tím problém. zadarmo ani kuře nehrabe. A toto " zakrytí nekonzistentních názorů " to mi stačí :-)

Koka
Koka 24.08.2016 v 07:39

Pennywise, pokud tak zbrkle obchodujete, jako sem píšete své příspěvky, tak se ani nedivím, že jste se stal obětí podvodníka - jste k tomu předurčen.
Ale místo příběhu jednoho uživatele by bylo dobré se podívat, jaký bude dopad nových opatření na širší čtenářstvo. Kromě už výše zmíněných slabin a nedomyšleností nového systému bude asi nejhorší přístup k Bazaru mít slovenská část uživatelů DK, neboť pro ně je zaplacení 30,- Kč (cca 1,2 eura) spojeno ještě s vysokým poplatkem za platbu do ciziny a pro příjemce peněz - Databázi knih - je myslím přijetí takové platby českou bankou "pokutováno". Naposled, když jsem dostala platbu ze SR, tak si moje banka z ní odebrala rovných 100 Kč a ještě mi i vysvětlili, že normálně se platí nějaké procento z přepočtu došlé cizí měny, a těch 100 Kč je nejnižší možná sazba.

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 09:49

Koka // Nic zbrklého nevidím, ale vidím tady lidi jako vy. Každý má nějaký nazor a pokud to zrovna není ten Váš, tak pindujete .. Všichni tady dokola melete, ze ja si neprecetl hodnocení atd. Mluvil jsem pouze o mém prvního nákupu dříííííve!! Protože sám jsem žádné v té době neměl .. A pořád se k tomu každý vrací :-) :-) To bylo řečeno pouze jako varování pro nové uživatele ... Ale chytráci se toho hned chytí Mám lepší věci na práci, než se tady dohadovat stále s těma stejnýma 3 lidma .. Na takovém místě jako je toto a samej vlezdoprdelka .. už nebudu na nic reagovat aby to nebylo "zbrklé" :-) Všichni koukáte zpátky a né dopředu. jen někdo řekne jiný NÁZOR a hned kecy .. Už se ke mně nevyjadřujte .. Až ted mi doslo ze normální člověk sem nic nenapíše .. Pořád dokola keci

PS: Dane i když jsme si zrovna do oka nepadli v naší interní komunikaci, tak Vám přeju ať to dotáhnete, protože je to perfektní řešení .. A hlavně krok k lepšímu. Tečka

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 10:02

tsal // ale místo toho, aby někdo dal připomínku jak to vylepšit, tak všichni raději napíšete, že je to hrůza a konec DK a pak už rozebíráte jen co řekl PENNYWISE .. to mi moc jako diskuze nepřijde. Vracení se pořád dokola co kdo řekl a napsal a přitom jsem to napsal, né proto že jsem BLBEC a nečtu, ale proto že vím jak to chodí .. nepíšu o sobě (pouze poprvé když jsem zde byl) Pokud je tomu tak, že vlastně reagujete pouze na mě, protože se neustále vyjadřuji, tak to necháme být a ono to nějak dopadne ..

pobijecmuch
pobijecmuch 24.08.2016 v 10:24

Vážení kolegové, zcela chápu, že každá nová změna u někoho vyvolá určitou reakci, ale sami jste si ve skutečnosti o to řekli. Celé prázdniny se v tomto vláknu neustále řeší jen nějaké podvody a okrádání kupujících spojených s bazarem. Jsem tu registrovaný od jara 2014, ale tolik příspěvků na bazar jsem dosud ještě nikdy nečetl. Určitě budete souhlasit, že současné vkládání knih je z poloviny už jenom kvůli bazaru. Databáze knih ztrácí kredit katalogu knih vydaných v ČR (SR) a stává se nějakým Bazarem a prodej s knihami. Kvůli tomu já DK nenavštěvuji. Já sem chodím kvůli informacím o literatuře.
Je mi líto těch, kteří byli podvedeni, ale zároveň říkám, že někdy si to kupující zavinili sami.
Neznalost podmínek tohoto webu, naivita a lačnost po něčem co nemám. A za blbost se bohužel platí.
Ano, za všechno se vždy platilo a bude platit. Moje teta, když chodila prodávat zeleninu na tržnici, tak za stánek také platila pronájem. Nejsme v době, kdy vám někdo něco podá zadarmo, a proto uvedené řešení já považuji za normální a rozumné.
Možná jsem svým příspěvkem někoho popudil, ale věřte, že chci, aby tu byla ta stará DK, kde si lidé přijdou pro informace o literatuře a možná si s někým pokecat o dobré knize.

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 11:38

Dan
Dan 24.08.2016 v 11:20

to Koka: Roznášíte rychlé soudy, ale vůbec nevíte, že aktuálně zde má platné inzeráty tak málo Slováků, že bych je spočítal na prstech rukou, což je oproti desítkám tisíců Čechů zanedbatelné. Myslíte, že nejprve programuji a pak přemýšlím? :-) To bych se okradl o spoustu času.

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 11:34

Koka
Koka 24.08.2016 v 19:22

to Dan: já jsem neroznášela (možná jste chtěl napsat "vynášíte", tak ani nevynášela) žádné rychlé soudy, jenom jsem upozornila ma specifické problémy jisté části zdejších uživatelů a připojila svou zkušenost.
Pokud jde o nízký počet slovenských uživatelů bazaru - tak jsem neporozuměla té Vaší poznámce. Značí to, že když je jich tak málo, tak budou mít "množstevní slevu" a nebudou muset platit z ciziny ty hrozné transakční poplatky za odeslání 30-korunové platby? Nebo to mám chápat tak, že se s jejich účastí v bazaru už ani moc nepočítá, když je tak marginální?
O tom, jak je to u vás s posloupností myšlení a programování vážně nic nevím, jenom si domýšlím, a úsudek si dělám například z toho, že ještě neuplynulo ani 24 hodin od zavedení jakýchsi opatření, a už jsou v nich změny. Ale uznávám, jsou to změny k lepšímu.

bajtik
bajtik 24.08.2016 v 20:47

Uživatelka MIUKOIP, zaplatila jsem 550,- Kč za knihu (Dlouhá trnitá cesta z pekla ), komunikovala pouze než ji došly peníze na účet, během týdne profil smazán i s dalšími knihami, které nabízela. Profil i s hodnocením celkem věrohodný. Pozor zdá se mi, že už tu má profil nový!

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 21:03

Koka
Koka 24.08.2016 v 21:00

bajtik, ta kniha je odednes také nabízena :=))
http://www.databazeknih.cz/muj-bazar/0942-99251

bajtik
bajtik 24.08.2016 v 21:05

Už ne ☺☺,díky za tip, zase koupim☺

R.E.M.
R.E.M. 24.08.2016 v 21:08

Koka: Asi jsi uživatele vylekala, inzerát do 2 min. po Tvém komentáři zmizel.:-))

Koka
Koka 24.08.2016 v 21:10

bajtik, na bazarové nabídce u této knihy krásně vidět, jak ten "systém" funguje: Dva jakože různí uživatelé knihu nabízejí za naprosto šílené a nereálné ceny, přičemž dobře vědí, že tato země je příliš malá, aby se v ní našel takový pitomec, který by za knihu zaplatitl dva a půl tisíce. A pak přijde jakože nový, jiný, třetí uživatel, který nemá žádnou knihu ani v Knihotéce, ani v přečtených, ani v poptávaných, ani ve výhledu, jednoduše NIC, a ten je tak "hodný", že tu vypíchnutou knihu nabídne za "pouze" bratru pár stovek, což se pak ve srovnání s těmi tisíci jeví jako výhodná koupě. Je to opravdu vymakané!!! A toto má vyřešit 30-korunový poplatek? Ha!

Koka
Koka 24.08.2016 v 21:13

Tak to mě mrzí, neboť tím znehodil můj následný příspěvek, v nemž jsem popsala, jak to má jeden filuta vymyšlené. Ale takových případů je tady víc, tak se neobávejte, že zas nenajdu podobný hezký příklad týmové spolupráce :=)

P.S. Nebo možná inzerát zmizel proto, že už se kniha prodala. Tak to pak můžeme za pár dnů čekat dalšího návštěvníka této rubnriky, který bude řvát, že nevěděl, si nevšiml, nezná ... a tak.

Text příspěvku byl upraven 24.08.16 v 21:14

alibrum
alibrum 24.08.2016 v 21:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pennywise
Pennywise 24.08.2016 v 21:44

Koka // Na tebe nejde nereagovat :-) V tvém případě bych už zpoplatnil i tyhle příspěvky do diskuze (4035 kusů :-) a šéf by byl milionář! Že jsem si nevšiml dříve :-) Přesně znám tip lidí jako ty .. komentovat vše a jedno co :-) V jednom příspěvku uznáváš, že to budou určitě změny k lepšímu a pak klasický cint tipu " Ha " a další bude řvát a bla bla bla .. Takového času mohlo být ušetřeno. Kdy už konečně pochopíš, že tady jsou všichni blbci a jen ty a cca 3-4 další jste ty nejchytřejší. Pořád dokola se držet jedné věty :-) Ufff Já nejsem ten co tady chce nějak něco uvolnovat za info mimo DK, ale věř, že mám na jistém serveru 2500+ spokojených a uzavřených obchodů a pouze 2x negativ z důvodu poničení zásilky cestou do zahraničí. Nechtěl jsem to psát, ale věř, že i blbec jako já dokáže dýchat mimo tento prostor a slušně obchodovat (né KNIHY) Zde jsem jich pár spokojeně prodal i nakoupil a když bych nenaletěl (což by se ti nestalo) tak sem ani nepíšu apd a byl by klid. Jako varovačku pro nové - ještě nepoškozené to tady nikdo nebral a spisovatelské legendy tvého tipu (4035 příspěvku do diskuze :-) to tady rozmetly .. Je jasný, že i tohle bude okomentovaný, ale fakt už jsem se malinko rozhlédnul a uznávám, že konkurovat tobě v komentářích nemá cenu. V každém tvém commentu je nějaká narážka " Tak to pak můžeme za pár dnů čekat dalšího návštěvníka této rubnriky, který bude řvát, že nevěděl, si nevšiml, nezná ... a tak " Mezi chytrákama je každý blbec .. Vše dobré a ať se daří .. Já nejsem knihomol ani intoš - Chodím sem jen pro zábavu mrknout co je nového za knihy .. V životě by mě nenapadlo, že tady narazím na takovej odpor proti všemu, ať řekne kdokoliv cokoliv a tím uzavírám za sebe působení v téhle diskuzi. Vše dobré a ať je lépe ....



Vložit příspěvek