O venkovské knihovně.


tester
tester 26.01.2017 v 18:55

Za mladých časů v roce 1846 nás učili ve skautě každý den vykonat jeden dobrý skutek. Dnes jsem si jeden zafajfkoval.

Koka
Koka 26.01.2017 v 18:58

Tak on je to topič z mostecké knihovny?! A já že kde se tento zjev bere mezi čtenáři :=)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2017 v 18:59

Tester: vždyť jsem to už napsala: Tester na hrad! Proč tolik trvate na stálém opakování již vyřčeného?!

R.E.M.
R.E.M. 26.01.2017 v 20:05

Ještě se vrátím k rezervačnímu poplatku. I v naší knihovně je za 10,- Kč, což je myslím rozumné. Bez poplatku by asi bylo zarezervováno mnohem více knih nebo by si jednu knihu zarezervovalo třeba 10 lidí přede mnou a já bych pak musela dlouho čekat. :-))

tester
tester 27.01.2017 v 02:37

Vidím že konat dobro se nevyplácí. Já to ovšem pro svůj dobrý pocit potřebuji, abych měl klidné spaní. V mládí mne špatně naprogramovali. A teď tím trpím já i moje okolí. Omlouvám se za pokus o páchání dobrého skutku pro čtenáře a zaměstnance knihovny Most. Teď provádím dálkově přestavbu našeho knihovnictví na půjčování VŠECH titulů e-knih. Naprosto nezbytná akce pro mladé digi-čtenáře, kterým chci umožnit přístup k všem , hlavně novým e-knihám a kteří by po tom podle mého odhadu skočili. Dnes se pracuje od stolu, ne na náměstí. Já jsem zodpovědný za to, jestli se z naší mládeže nestanou hekající křováci poskakující ve větvích stromů. Koho jsem k s obě připoutal, za toho jsem zodpovědný. To přece čtenáři znají. Výsledky mám zatím nulové, ale mám dobrý pocit z dobře vykonaného pokusu. Ale věřím že se mně to časem povede, nebo k tomu časem dojde. Sám proti všem, to mně baví.

Lector
Lector 27.01.2017 v 08:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


berka4151
berka4151 02.02.2017 v 20:56

Tester ale zaspal, když tolik touží po tom, aby každá kniha byla v kyberprostoru, měl připomínkovat především autorský (kopírovací) zákon. Nicméně ani e-knihy vám nezaručí, že mládež bude číst. Ke knize je musí někdo přivést a tam je to hodně o tom knihovníkovi, hlavně na těch malých vesnicích. A když jsme na těch malých vesnicích, kde je knihovna otevřená 2- 4 hodiny týdně, kolik si myslíte, že si vydělá? Já měla štěstí a za oficiálních šest hodin týdně dostávala 1000 kč za měsíc. Že jsem polovinu z toho zase zpátky vrátila knihovně, aby tam ty děti přišly, počty hodin navíc, které jsem knihovně věnovala, to je druhá věc. Jsou kolegyně, které na konci roku dostanou odměnu 1500 a tím je obec vyrovnaná. To mají sotva na benzín, když si jedou pro Výměnný fond. Přesto to dělají a nestěžují si, a dokonce ani nezávidí svým profesionálním kolegyním, které mají tuhle práci na plný úvazek. Ale vše je o lidech a to platí i v tomto případě. Vždycky jsem říkala a dál na tom trvám, že dobrá knihovna potřebuje dvě věci. Dobrého zřizovatele a dobrého knihovníka. Zatímco zřizovatel si knihovníka může vybrat, knihovník tuhle možnost nemá. Sebelepší knihovník to bez podpory dlouhodobě nezvládne. Takže pokud nejste spokojen s vaší knihovnou, ptejte se zřizovatele, co pro knihovnu dělá.

tester
tester 03.02.2017 v 06:29

...ani e-knihy vám nezaručí, že mládež bude číst.... Už to máte u vás vyzkoušené? Teorie a praxe se rozchází. Je skutečně jiná doba. Media vítězí nad četbou. Chce to vědět co se s lidmi děje-povrchnost, emoce. Namáhat hlavu je dnes minulostí. https://www.youtube.com/watch?v=lDiX6X5zv0E

Lector
Lector 03.02.2017 v 07:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bytost
bytost 03.02.2017 v 07:33

Ta urputná snaha vychvalovat staré časy, hanit mládež a vyzdvihovat své zásluhy, rozhodně o něčem svědčí...:-) O klidném spánku testera pochybuji, většina jeho příspěvků je v noci, kdy řádný občan čerpá sílu na nadcházející den...:-)

tester
tester 03.02.2017 v 14:24

... O klidném spánku testera pochybuji.....to je oprávněná pochybnost. Ale co to má společného s doporučovaným videem nechápu. Díval jste se na to vůbec někdo? A prášky na spaní si brát nebudu-narkomanie není moje hoby.



Vložit příspěvek