Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


biki
biki 10.05.2017 v 22:08

Já jsem to měla obráceně - napřed jsem četla knížku a pak byl film. Ve své době byli Scortia a Robinson špičkami v tomto specifickém žánru, jejich knihy tehdy byly dost oblíbené.

Hádanka: jeden z mých oblíbených hrdinů byl při pronásledování padouchů stržen proudem podzemní řeky. Na denní světlo se dostal až po několika dnech v jisté oblasti, jejíž název hledáme.

soukroma
soukroma 10.05.2017 v 22:19

Vsadím se, že oblíbeným hrdinou je Dirk Pitt, takže připadá v úvahu Zlato Inků, kde to putování podzemní řekou hrdinu vyplivlo, pokud se nepletu, až v Kalifornském zálivu (poloostrov Baja California).

biki
biki 10.05.2017 v 22:32

No jo. Ten "oblíbený hrdina" byl moc velká nápověda. Je to samozřejmě správně, takže opět předávám slovo.

soukroma
soukroma 10.05.2017 v 22:36

A to zas ne; na tu akční scénu s podzemní řekou jsem si občas zavzpomínala a lokalitu jsem věděla, jen už jsem vskutku zapomněla, kdo byl tím chudákem, který se octnul "až tam hluboko dole", kde je proti všemu očekávání tak nehostinno...

soukroma
soukroma 10.05.2017 v 22:42

Hledáme železniční stanici a malé městečko uprostřed pšeničných lánů, doslova uprostřed USA, s tak zvláštním jménem, že to (zase mého oblíbeného) hrdinu donutilo vystoupit z vlaku a ...
To jméno si nezadá s jinými podivnými jmény jako Why nebo No Name, ale významů hledaného jména se nabízelo více, a to velmi protikladných - název knihy vlastně tak trochu opisuje jeden z nich, nepříliš veselý, ostatně jako celá kniha.

biki
biki 10.05.2017 v 22:48

Bez váhání a hledání: Mother´s rest - zatím poslední kniha ze série s Jackem Reacherem Odpočívej v pokoji.


soukroma
soukroma 10.05.2017 v 23:01

Ode dneška už ne - Večerní škola už vyšla ;-)

Ale jinak mohu s klidem předat biki

biki
biki 10.05.2017 v 23:39

K nám se knihy dostávají s malým zpožděním, ale Večerní školu už mám zamluvenou, doufám že ji dostanu na víkend.

Hádanka: vyvrcholení jednoho z detektivních příběhů se odehrává v pro nás exotické oblasti, kterou hledáme. Hlavního hrdinu tam uvěznil a ponechal svému osudu padouch, který chtěl hrdinovu smrt zakamuflovat jako nešťastnou náhodu v rámci reklamní akce.

denib
denib 11.05.2017 v 07:50

Není to Jihoafrická republika? Kniha Kouřová clona od Dicka Francise.

biki
biki 11.05.2017 v 09:07

Prosím, ještě upřesni lokalitu (jedna z nejoblíbenějších turistických oblastí) a je to tvoje.

denib
denib 11.05.2017 v 09:12

Když já tu knížku nemám a tak dobře už si jí nepamatuju :-( Krugerův národní park?

Text příspěvku byl upraven 11.05.17 v 09:19

biki
biki 11.05.2017 v 09:24

Ano, přesně tak, jednalo se o nějakou odlehlou oblast tohoto parku.
Dnes už by to asi nebylo tak jednoduché, park je nyní kontrolován hlídkami rangerů i drony, hlavně kvůli pytlákům, takže osamělé auto by asi bylo zaznamenáno relativně brzo (zvlášť, když to mělo připomínat nešťastnou náhodu).
Tudíž jsi opět na řadě.

denib
denib 11.05.2017 v 09:27

Tak já zabrousím tentokrát do dětské literatury. Ve kterém městě museli všichni obyvatelé i návštěvníci stále nosit zelené brýle? Dokonce je měli na hlavě zamčené, aby si je nemohli sundat.

denib
denib 11.05.2017 v 10:25

Barva brýlí je zvolena záměrně s ohledem na jméno města ...

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 10:29

Čaroděj ze země Oz – Smaragdové město

denib
denib 11.05.2017 v 10:32

je to tak ...

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 10:36

Hledá se malá podzemní řeka ve velkém městě, k níž se dnes už asi nikde (oficiálně a bezpečně) nedostaneme, přestože podtéká zajímavé budovy a místa v samotném centru. Před sto lety si její tok trochu upravil spisovatel pro svůj nejznámější tajuplný příběh, neboť ji zhusta využívá jeho hlavní hrdina pro své tajné přesuny.

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 12:44

Nikdo nic? Tak to se velice divím... Město je pověstné svým podzemím skoro stejně jako "nadzemím" (včetně budovy, na niž se román zaměřuje) a román (zpracovaný i umělecky jinak) je světoznámý stejně jako hrdina. Tak co teď?

encyklopedie
encyklopedie 11.05.2017 v 13:48

Grange Batelière

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 14:26

Do celé správné odpovědi zase chybí název knihy...

encyklopedie
encyklopedie 11.05.2017 v 15:15

Gaston Leroux - Fantom opery

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 17:27

Ano, je to podzemní říčka Grange Batelière známá z Fantoma opery.
Píše o ní i naše https://cs.wikipedia.org/wiki/Grange_Bateli%C3%A8re

předávám

encyklopedie
encyklopedie 11.05.2017 v 17:50

...celkem známá osobnost nám ve své knize zanechala průvodce na cestu tam a zpátky .... je to vlastně dřívější /dnes populární TV Trivago/ informátorek - kde mají nejměkší postele, kde se nachází nejkrásnější veřejný záchodek na světě....a spoustu dalších zajímavostí o hledané zemi. Je mnohem jižněji, než naše čarokrásná země, kde sice vládnou po desetiletí idioti...ale na druhou stranu jsme světovou raritou v popíjení piva...pokud nemáte na cestování čas, tak s touto knihou můžete absolvovat imaginární výlet do kdysi bývalého království o kterém se říká : je to krásný kus země, které stres neprodukuje, ten se tam prý leda dováží…

Text příspěvku byl upraven 11.05.17 v 18:01

soukroma
soukroma 11.05.2017 v 18:08

Portugalsko - Výlet do Portugalska aneb Poetický průvodce na cestu tam a zpátky (Jan Burian)

encyklopedie
encyklopedie 11.05.2017 v 18:29

...jest tak....možno pokračovat v zadávání



Vložit příspěvek