Které knihy nečíst - které jsou ztráta času a které kazí vkus?


azertaaz
azertaaz 10.06.2016 v 00:04

Rozhodně kniha Medvědi, vlci a já.
Je to povídková kniha od lesníků, hajných a myslivců. Byla chyba si jí vůbec pořizovat. Číst o tom, jak je někdo hrdý na to, že zastřelil nádherné zvíře, to jsem vážně přestřelila. Myslela jsem, že to bude o životě v lesích a o jejich zkušenostech s přírodou.

MarkétaLore
MarkétaLore 10.06.2016 v 00:14

:-) tak to nebudu- A naopak doporučuji Svůj vůz i pluh ved pres kosti mrtvých.

tester
tester 10.06.2016 v 02:16

Nečíst knihy které jsou zavirované negativními komponenty a atributy všeho druhu. Isou z toho žaludeční vředy, stopy krve na koberci a rozstřílený nábytek

bamba
bamba 10.06.2016 v 11:53

ta už sa asi nedá ani zohnať. Jej autor - ľudák ju vydal počas slovenského štátu a potom po vojne ju skupoval po antikvariátoch. Neskôr sa stal šéfredaktorom časopisu poľovníkov a rybárov a predsedom zväzu protifašisických bojovníkov. Keď potom v dedine z idúceho auta zastrelil psa, tak sa naňho dedina naštvala a zažalovali ho. A nie je to hádanka!

MarkétaLore
MarkétaLore 10.06.2016 v 15:03

z knížek které se mi opravdu nelíbily. mám hned 2 kusy od liona Feuchtwangera . Nepravý Nero a Ošklivá vévodkyně. První u mě naprosto nepochopeno a druhý ani nedočteno. Na každé stránce dvakrát upozornil, že je ošklivá. A přitom tak krásný jméno. Nešlo to dohromady. Taky dávné večery spisovatel hodně chlastal prý - ale tady byl určitě i sfetlej. Prostě literarní ostuda. Byla jsem překvapená jak hloupá byla čaroprávnost od Pratcheta. Ale já na to fantasy už moc nejsu. Naopak musím říct, že Coehla mám ráda. Alchymista jedním dechem, a U řeky Piedra taky.

Text příspěvku byl upraven 10.06.16 v 15:04

newtory
newtory 11.06.2016 v 19:44

bamba nenapínaj,povedz meno.


Arya26
Arya26 13.06.2016 v 21:55

Jass - ta knížka vypadá tak děsivě, že bych se jí nedotkla ani chlorovaným klackem :D

Jass
Jass 14.06.2016 v 14:41

Arya26 - To víš, to je ta naivita - přece to nemůže být tak špatné, když už to vydali, ne? :D A navíc jsem spoustu skvělých knih předčasně odsoudila kvůli děsivým obálkám...

Arya26
Arya26 16.06.2016 v 21:21

No já nevim, zrovna tenhle žánr nemusím.

Jass
Jass 16.06.2016 v 23:23

Já taky ne - ne, že bych neměla ráda romantické knihy, ale musí to mít hlavu a patu... Neudělala jsem si dostatečný průzkum předem...

Arya26
Arya26 17.06.2016 v 23:18

Asi tak ....

MarkétaLore
MarkétaLore 18.06.2016 v 10:58

Lenka Lanczová- Kam se vytrácí láska. Nevkusná kniha pro dospívající.

stafbul
stafbul 17.07.2016 v 11:56

Kráva nebeská, větší brak jsem v životě v ruce nedržela. Při každé stránce se mi chtělo zvracet nudou a trapností a jediné co mne donutilo ji dočíst byl fakt, že mám v hlavě zakódováno, že každí knihy si má člověk vážit....možná tohle zakódování po přečtení této knihy upgradeuji.

moore.allonsy
moore.allonsy 29.07.2016 v 09:42

Zařadila bych sem knihu Růžové moře od Evy Vejmělkové nebo Šumava ještě tajemnější - Přízraky znovu ožívají od Veroniky Rubínkové. Takových knížek, kdy se jenom znuděně prokousáváte jednu stránku za stránkou, je ale čím dál více.

Text příspěvku byl upraven 29.07.16 v 09:42

martina.tim
martina.tim 29.07.2016 v 18:05

Ať se na mě příznivci Kinga nezlobí, ale pro mě absolutně nečitelný. Zkoušela jsem to několikrát. Poprvé to bylo asi před 12ti lety a to Mrtvá zóna nedočteno. Podruhé to bylo někdy v druháku či třeťáku tak před 8 lety a to Temná věž - nedočteno. Letos to byla opět Mrtvá zóna (neuvědomila jsem si, že jsem ji už měla v ruce před 12ti lety) to jsem si uvědomila až po pár stránkách - nedočteno. Dala jsem tomu ještě další šanci a půjčila si sbírku povídek a ty jsem přečetla skoro všechny. Kromě jedné a to o Pistolníkovi. V té sbírce byly povídky, které se mi líbili a byly opravdu dobré, ale zase některé byly otřesné. A co opravdu nechápu je série o Temné věži, Pistolníkovi to je pro mě absolutně nepochopitelný a děsně nudný příběh.

MarkétaLore
MarkétaLore 29.07.2016 v 18:51

NEMÁM ráda kinga, nemám ráda Irvinga. nedočetla jsem od něho ani svět podle garpa, ani pravidla moštarny.

cecetka
cecetka 29.07.2016 v 19:18

Pravidla mostarny se mi libila. Od Kinga jsem cetla jen Zelenou mili a ta byla super.
Co jsem absolutne nadala, bylo od Ahernove PS: Miluji Te

MarkétaLore
MarkétaLore 30.07.2016 v 18:57

to o tisíci stranách číst nebudu, viděla jsem film a stačilo. zelená míle moc hezká, ale proč číst knihu, když je film tak krásnej. a garpa jsem taky odložila po té scéně početí.

cecetka
cecetka 30.07.2016 v 19:16

Ted jste me nalakaly na toho Garpa. Zkusim ho.

MarkétaLore
MarkétaLore 30.07.2016 v 19:20

možná spíš ty pravdla moštarny prej. ..

Eicherik
Eicherik 30.07.2016 v 19:26

Od Kinga To je náhodou dobrá knížka a ten Garp se taky čte dobře.

Eumenida
Eumenida 31.07.2016 v 10:23

Jak tady čtu příspěvky, myslím si pořád víc, že téma je ne moc šťastně zvoleno. Protože některé knihy jsou vynikající (Pán prstenů, Misery, Kingovy romány a povídky vůbec), některé průměrné, ale vůbec ne špatné. Jde spíš o čtenářův vkus. Mě překvapilo v jednom z komentářů tvrzení, že King je příšerný. Přitom jeho Mrtvá zóna patří k těm lepším, a povídky má výborné (i když slabší kousky se dají najít i u něj). Opravdu jde spíš o čtenářův vkus. Anebo je kniha čtena v nesprávný čas, pamatuji si, že zrovna Pán prstenu mě docela zklamal, poprvé, asi jsem od něj čekala něco víc Pak jsem román četla o deset let později a nadchl mě, protože jsem v něm objevila něco, co mi předtím uniklo. Možná i proto, že jsem v těch letech mezitím schytala pár šrámů, zažila několik ztrát, a deziluzí. Někteří jsou nadšení z Palahniuka (nemyslím teď lidi, kteří sem přispěli), já zkusila jednu knihu a naprosto úmorně jsem se tím prodírala, přitom téma bylo zajímavé a říkala jsem si, jak by se s tím popasoval takový King, například, nebo Koontz.
Ale souhlasím s jedním - takový Viewegh je absolutně hamburgrový. Přežvejkat a spláchnout pivem. Nebo kolou, abych byla stylová. Leč, abych Viewegovi nekřivdila, asi tři romány od něj mají i docela šmrnc, jako příklad bych dala Báječná léta pod psa.
Padlo tu i jméno Cartlandová... tady taky souhlasím. Nejsem proti červené knihovně, koneckonců se v ní dá najít pár dost zajímavýc kousků i na úrovni, ale série od Cartlandové snad není ani na odpočinek. (Možná s výjimkou tak dvou románů, které mají nějaký styl).
Vida, a Steelová - několik knih od ní jsem četla a nepřipadá mi tak úděsná, jak ji někteří vidí. Pár slabších kousků ano, ale našla jsem několik opravdu čtivých. Steelová je oddechovka, nic náročného.
Sama za sebe si teď nevybavím, která kniha byla úděsná nebo ztráta času. Asi jsem ji nedočetla, odložila a pak na ni zapomněla. Ale jestli si vzpomenu, hodím ji do placu! :-)

Text příspěvku byl upraven 31.07.16 v 10:23

cecetka
cecetka 31.07.2016 v 19:22

Eumenida: každou diskusi beru, že je to vyjádření subjektivního názoru.
Holky tady rozcupovaly Irvinga a Kinga. Od obou jsem četla jen po jedné knize a byla jsem spokojená. Mám kolegyni, která Kinga miluje a má přečtené všechny jeho knihy. Garpa si přečtu už jen proto, že ho tady holky tak zepsuly. Třeba pak napíšu, že se mi četl dobře ... kdo ví?

cecetka
cecetka 02.08.2016 v 15:24

Ja osobne nedokazu cist Viewegha, Nesvadbovou nebo Monyovou, ale filmy podle jejich romanu se mi libi. Zrejme dobry scenarista a reziser. Ale zase abych Monyove nekrivdila uplne, Denik citoveho vyderace jsem precetla a celkem se mi to libilo. Bohuzel nicim jinym jsem od techto opevovanych autoru neprokousala. Takze za me knihy techto tri NE.

cecetka
cecetka 25.08.2016 v 21:27

Eganova - Hrad (pro me ztrata casu). Kniha si urcite sve ctenare nasla, ja ale mezi ne nepatrim :(



Vložit příspěvek