Káva a kniha


Paulett199
Paulett199 12.01.2017 v 21:49

Dvě rozkoše naráz :-)

denib
denib 12.01.2017 v 22:00

Moje slastná chvilka vypadá takto: V knihovně (myšlen pokoj doma, ne veřejná instituce :-)) se zabalím do deky, sednu si do křesla, nohy dám na podnožku a na schůdky vedle sebe si dám celou konvici dobrého čaje a hrneček, případně i něco dobrého na zub. Někdy si pustím muziku, někdy ne. Nejdřív se jen tak rozhlížím po knížkách a pak si začnu číst ...
Obměna pro léto: místo čaje sklenka bílého vína a místo deky kbelík se studenou vodou, ve kterém si občas chladím nohy :-)
Ale i když je to taková paráda, dělám to jen občas. Nejčastěji čtu v posteli :-)

newtory
newtory 13.01.2017 v 01:02

Kniha a posteľ...

MartinaSladkova
MartinaSladkova 13.01.2017 v 02:52

Já mám radši ten čaj. A kávu jedině zelenou! :)

cecetka
cecetka 13.01.2017 v 07:30

Ano ano ... krasna kniha, dobra kava, tepla mekoucka deka ... to je ma trojkombinace :-)

jitvav
jitvav 13.01.2017 v 07:59

Ano, přesně tak. Ještě si třeba zapálím svíčku, někdy si udělám svařáka... V posteli si čtení moc neužiju, protože většinou za chvíli usnu. Škoda, že těch chvil s knížkou, kávou nebo dobrým vínem nemůže být trochu víc :(


LenkaWal
LenkaWal 13.01.2017 v 08:25

MartinaSladkova : Tak to jsme na tom stejně. Čaji jsem nenávratně podlehla a zelená káva, taky vynikající ( hlavně, proto, že má víc společného právě s milovaným čajem).

Jinak k diskuzi: Čajíček, kniha, zapálit svíčku a zabalit se do deky s rukávama, která je na takovou chvilku jako dělaná.

Dudu
Dudu 13.01.2017 v 11:19

Káva, dobrá kniha a chutný dortík - toť skvělá kombinace před odpoledním pracovním výkonem ;-)

Miriam5
Miriam5 13.01.2017 v 14:57

a co sklenka víno a kniha?

Marbo
Marbo 13.01.2017 v 18:21

koupelna plná páry, pomalu chladnoucí turek na okraji vany, v té vaně ponořená moje maličkost s knihou...

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 13.01.2017 v 22:08

Moje "káva a kniha" znamená momentálně...
všechno doma uspat, zasednout dětský sedací vak vlastní výroby - jediné místo v celém bytě, kde může čtenářka rozsvítit lampičku a nevzbudit spáče, ale zároveň být v těsné blízkosti a rychle zareagovat na každé zakňučení - a otevřít knihu. Časově se pohybujeme v pozdních nočních hodinách, cca od jedenácté dál. Délka čtení je určována únavou čtenářky a četností dětského kňučení, na jehož umlčení zabírá pouze mléko vlastní výroby... při jehož poskytování často čtenářka usne a asi tak po hodině dojde aspoň zhasnout tu lampičku. A kniha zůstává ležet u sedacího vaku jako němá výčitka...

Eicherik
Eicherik 14.01.2017 v 08:58

Kniha a do uší kvalitní norský black metal. :-)

Antares
Antares 14.01.2017 v 13:32

kafe + kniha + postel :) to je pohoda. ale black metal k tomu tiež nie je špatný... :D (a nemusí byť len nórsky..)

Eicherik
Eicherik 15.01.2017 v 09:55

Nemusí. :-)

bamba
bamba 15.01.2017 v 23:09

krb, praskajúci oheň /vlaňajší vianočný stromček/ a kniha. Tichý pradúci mačací motor.

sophieczech
sophieczech 18.01.2017 v 07:45

za mě s knížkou do postele. nemusím mít ani kafe, ani čaj. občas mi přijde k chuti sladký čaj s mlékem.
mimochodem...nejradši mám při čtení ticho, případně ještě hudbu. ale jakmile někde běží televize, nemůžu se soustředit. nejhorší je, když si večer zalezu s knížkou do postele a přijde manžel a vedle mě si pustí na mobilu nějaký pořad ze streamu, nebo film.
jak to máte vy?

Atuin
Atuin 18.01.2017 v 07:55

sophieczech: tak manželovi kupte sluchátka

Antares
Antares 18.01.2017 v 10:55

U nás je to podobné, ako píše Hanka. Telku, počítače a iné veci v spálni nemáme; je to dohoda medzi mnou a mužom a obom nám to takto vyhovuje. Voči čítaniu sme tolerantní, ak si chce jeden čítať, tak si číta pri malom svetle a druhý spí ;) a čo sa týka hudby, tak tú zvykneme počúvať nahlas a v inej miestnosti :) a ja si občas pri tom čítam, muž zväčša nie :)

sophieczech
sophieczech 18.01.2017 v 13:47

Atuin: sluchátka se mu snažím vnutit, ale nechce
Hanka_Bohmova: taky v ložnici nemáme televizi. on sleduje pořady na mobilu.

petruuuna
petruuuna 18.01.2017 v 23:04

Momentálně v těhotenství KNIHA a Čaj :D

sophieczech
sophieczech 19.01.2017 v 08:46

Hanka_Bohmova: když jsem doma sama, není problém mít televizi vypnutou. Když jsme doma společně, manžel relaxuje převážně u televize. Má fyzicky i duševně náročnou práci, takže doma pak potřebuje "vypnout" :-D Velký čtenář to nebyl nikdy, takže ke knížce si určitě nesedne. A když už je doma (protože nechodí do práce odkroutit obyčejných osm hodin, často i více jak dvanáct), chceme být spolu v jedné místnosti. Abychom si užili vzájemné přítomnosti.
Občas to řeším tak, že si já vezmu sluchátka s hudbou. Ale protože mám při čtení raději ticho, nepovažuju to za dokonalý relax :-)
Ale nechci to tu řešit jako neřešitelný problém ;-) Prostě jsem se jen zeptala, jak to máte vy ostatní. Zda raději ticho, nebo vás při čtení nebude rušit ani zbíječka :-D
ps: štěkání psa od sousedů nebo pláč miminka od sousedů z druhé strany mi třeba nevadí vůbec :-P

Atuin
Atuin 19.01.2017 v 16:16

sophieczech: domluvte se s ním na těch sluchátkách, alespoň v té posteli nebo obecně u toho mobilu či tak ( televizi nemáme). To by ostatně měla být samozřejmost.

lenka.v
lenka.v 19.01.2017 v 16:44

Já musím mít při čtení klid, nejraději čtu když jsem sama doma nebo pozdě večer..a klidně i v posteli dlouho do noci.

Eicherik
Eicherik 18.02.2017 v 21:05

A po dopití může ještě následovat
http://www.databazeknih.cz/knihy/vesteni-z-kavy-66027
:-D

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2017 v 21:21

Kniha a voňavá káva - skvělá dvojka. I dortík je vítán.

Když pochybí káva, může být i http://www.databazeknih.cz/knihy/vino-na-zdravi-35168

Text příspěvku byl upraven 18.02.17 v 21:24



Vložit příspěvek