Je vhodné žít dlouho?

DISKUZE » Volná diskuze


tester
tester 30.01.2016 v 22:32

Senioři ubírají chlebíček těm mladším. Žít dlouho je bezohlednost.

Richie1
Richie1 30.01.2016 v 22:44

Testere, doporučovat konkrétní četbu je těžké. Každý to může vidět jinak. Někdo na to jde přes psychiku, jiný přes pohyb, další zase přes stravu atd. Je tisíce knih, tisíce metod. Vybrat si není jednoduché.
Proto jsem psal, že to může trvat roky, než se v tom člověk začne trochu orientovat. Já přečetl asi 60 knih o zdravém způsobu života a hromady časopisů, ale stejně mám pocit, že toho ještě strašně moc nevím (a chtěl bych vědět).
Na DK je ovšem mnoho knih, kterými se člověk může inspirovat.

To by mě docela zajímalo - zda tu je i nějaký stoletý čtenář. :-)

tester
tester 30.01.2016 v 22:57

Když vydržíme máme šanci na 100let, pokud SE nezmění výchozí předpoklady. Ale můžeme na to jít oklikou https://www.zivotpozivote.cz a tam si zadat odkaz na náš profil na DK.

TakySimona
TakySimona 31.01.2016 v 11:14

Zrovna jsem viděla odkaz na výzkum jakýchsi zahraničních "vědců", kteří předvídají, že brzy budeme do sta let PRACOVAT, takže číst...taky nebo na to už vůbec NIKDY nebudeme mít čas? :-)

Richie1
Richie1 31.01.2016 v 11:41

Já čtu v práci ... :-)

R0RI
R0RI 31.01.2016 v 11:42

a ja zase makam v praci,aby ste mali co citat ;)


tester
tester 31.01.2016 v 12:30

A teď vážně. Chcete žít dlouho? Do kolika let? Chci to protáhnout do 100let. Vyšlo mně to v testu na internetu. Takže mně nic jiného nezbývá.

Richie1
Richie1 31.01.2016 v 12:45

Stovka by byla dobrá. To bych mohl stihnout přečíst ještě aspoň 2.500 knih. :-)

Text příspěvku byl upraven 31.01.16 v 12:45

R.E.M.
R.E.M. 31.01.2016 v 13:57

Richie1: Nebuďme troškaři. Aspoň do 140, vždyť pro nás čtenáře existuje tolik skvělých knih.
Podle roku narození v jednom profilu tu na DK máme i cca 130leté. To dáme taky.

tester
tester 31.01.2016 v 14:11

Četba knih-metoda na prodloužení života. Na co je také DK dobrá. Když člověk čte a nevnímá okolí nemůže být ve stresu, který by mu jinak ničil zdraví.

newtory
newtory 31.01.2016 v 14:11

Nič v zlom, ale mne tá diskusia pripadá trocha jednostranná a možno aj zjednodušujúca. Väčšina príspevkov sa točí okolo dĺžky života, ako okolo nejakej športovej disciplíny (vyššie, rýchlejšie,silnejšie). Chýba mi tu premýšľanie o zmysle. Načo je dlhý život (?) trebárs aj pri plnom mentálnom zdraví pri absencii zmyslu ? Problémy našej civilizácie sú problémy straty zmyslu života a konzumný život, je jednou z nesprávnych odpovedí na správne položenú otázku. Celá (skoro celá) antická literatúra (tradícia) je o tom, ako by mal človek žiť, ak má žiť správne (Seneca, Cicero, Epikuros, Epiktetos, Platón... etc.) Kríza našej euro-atlantickej civilizácie je krízou zmyslu, všetky tie idiotské -izmy sú len obyčajnou ľudskou túžbou po naplnení...

Text příspěvku byl upraven 31.01.16 v 14:13

Richie1
Richie1 31.01.2016 v 15:24

R.E.M. - to je hezká výzva ... hm, budu o tom přemýšlet ... :-)

Newtory: to zní, jako by tě život nebavil.Postrádáš nebo hledáš smysl života? Co třeba: zasaď strom, postav dům, vychovej potomka. Přinejmenším výchova dětí může být úkol na celý život. To dává smysl, ne?

newtory
newtory 31.01.2016 v 15:36

AD: yenda1 vďaka, pekný citát Masaryka, jeho (Čapkove) Hovory majú u mňa čestné miesto v poličke.
AD: Richie1, asi si ma celkom nepochopil, je síce pravda, že v každej ľudskej výpovedi je kus z "autora", ale skús sa trocha odosobniť a nehraj sa na školskú psychologičku.Nepremýšľaj nad Newtory-m, čo napísal, ale nad tým čo napísal. Nerozdávam recepty, vraciam sa k položenej (nepoloženej) otázke vlákna, pretože si myslím, že je položená nesprávne.

Text příspěvku byl upraven 31.01.16 v 15:38

ayra
ayra 31.01.2016 v 15:56

Prý by člověk měl žít než přečte všechny knihy. Tak to bych tady byla do nekonečna. Člověk má umřít proto, že kdyby žil dlouho přestal by si života vážit. Zatímco teď jsem smrtelná a vím, že umřít můžu každou chvíli, takže si život užívám.

Richie1
Richie1 31.01.2016 v 16:04

Newtory, nehraji si na psychologa, jen mi ten tvůj příspěvek vyzněl tak, že postrádáš smysl života v dnešní době.
Ale dobře, zřejmě jsi chtěl převést diskuzi trochu jiným směrem. Ano, úvahy o délce života jsou jednodušší, hledání smyslu života se zdá být složitější. Ale myslím, že to spolu souvisí, ne? Pokud mám smysl života, tak ho chci prožít tak dlouho, dokud ho nenaplním. Pokud naplňuji smysl života, žiji život smysluplně - život mě baví a chci ho prožít dlouhý.
Možná to trochu zjednodušuji, ale já v tom opravdu velkou složitost nehledám. Mě život skutečně baví.

Richie1
Richie1 31.01.2016 v 16:19

Ayra - to je také zajímavá myšlenka: jaké by to bylo, kdybychom žili nekonečný život? Přečetl jsem hromady knih o dlouhověcích tvorech (sci-fi, fantasy, horory) a často jsem přemýšlel, jak by se mi líbilo být nesmrtelný. Bavil by mě život stále? Těžko říci. Teď vím, že by se mi to líbilo ... ale co za 300 let? Nebo za 1000? Nevím.

tester
tester 31.01.2016 v 22:29

Je problém s věkem sledovat, chápat a používat všechny změny, technické atp. které život průběžně přináší. A získávat si nové přátele, dokázat s nimi komunikovat na úrovni, protože ti starší jsou už pod drnem. O tom se asi v žádných scifi nepíše. Jedině že by měl senior na hlavě konektor-nebo bezdrátový přenos a připojil se k centrálnímu mozku lidstva a udělal by si upgrade mozku a paměti každý rok. Blížíme se k řešení. Intelektuální konverzace podporuje činnost mozku.

Text příspěvku byl upraven 31.01.16 v 22:31

ayra
ayra 01.02.2016 v 08:15

Ještě musím dodat, že kdyby někdo žil déle nebo věčně viděl by jak jeho milovaní umírají. A časem by na světě už neznal vubec nikoho. Takový život by nikdo nechtěl.

bamba
bamba 01.02.2016 v 08:21

k ayra - tak by som sa zoznámila s novými a ďalším ľuďmi. V prípade alzheimra, je to dokonca tak, že každú chvíľu stretnem niekoho nového a neznámeho. Stačí pohľad do zrkadla.

tester
tester 01.02.2016 v 09:04

Nekonečný člověk by musel být třeba každý rok přeprogramovaný tak, aby myslel jako mladá generace. Pak by s nimi normálně komunikoval, mladí by ho akceptovali. Nebyl by problém Na to autoři scifi zapomínají. Scifisti vyměňují a starých lidí jen HW, ale na SW zapomínají. Považuji to za teoreticky vyřešené.

bamba
bamba 01.02.2016 v 09:06

k tester - jediné čo by som nerozchodila, by bola každoročná maturita.To by ma určite položilo.

R.E.M.
tester
tester 01.02.2016 v 16:37

Aby mě nebylo dlouho smutno a neomarodil jsem z toho používám katalyzátor štěstí-diskuze na DK atp. I tento druh komunikace pomáhá, hlavně tehdy když ostatní nepřitakávají. To je inspirativní. Nutí mne to k tomu abych se zamyslel nad svoji nedokonalostí a zlepšil si na DK skore. Pracuji na sobě. Je to poznat?

tester
tester 01.02.2016 v 16:59

Neúspěchy jsou motivující. Když všechno jde, funguje a daří se tak člověk ze života nic nemá. Postupně zakrní.

Plútarchos
Plútarchos 01.02.2016 v 17:27

Tak pravil Zarathustra!



Vložit příspěvek