Jaké knihy máte rádi a jaké ne


Leiah
Leiah 02.03.2017 v 07:16

Já nemám ráda knížky, kde hlavní postava špatně skončí. Když si nejsem jistá, raději se napřed podívám na konec, abych pak nebyla zklamaná. I když - ne vždy to vychytám (viz. poslední čtená knížka).
Nejraději mám takové, které mají napínavý děj, třebas i nějaké ty mrtvoly, ale kde hlavní postava závěr knihy přežije.

Text příspěvku byl upraven 02.03.17 v 19:00

Lector
Lector 02.03.2017 v 10:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knihomol5555458
knihomol5555458 02.03.2017 v 15:47

já mám rád knihy kde je zapletitá zápletka a hlavne když začne brzy.

3nitka
3nitka 03.03.2017 v 06:29

Mám rada knihy, pri ktorých zabudnem na všetko a nevnímam okolie. Len čítam a čítam.

Marbo
Marbo 03.03.2017 v 16:38

Mám rád knihy. Nějak se mi daří odhadnout, co číst a vyložených zklamání jsem zažil opravdu málo

Eicherik
Eicherik 03.03.2017 v 17:28

Kniha musí mít především atmosféru. Potom je pro mě důležité téma. Dlouhodobě mě zajímají knihy, které se zaobírají koncem druhé světové války a souvisejícím vztahem mezi Němci a Čechy. Nové téma, které mě teď ovládlo jsou knihy odehrávající se v klášteře, opatství, katedrále a s dějem probíhajícím ve středověku.

Text příspěvku byl upraven 03.03.17 v 17:35


marimari
marimari 13.03.2017 v 23:30

Mám ráda příběhy historické, současné, detektivky, také naučné. Příběh musí být reálný, čtivý. Zajímají mě mezilidské vztahy, historické události, příroda. Říkám, že kniha musí být o něčem- obohatit, poučit, pohladit. Plytké, hodně vulgární dialogy o ničem mě štvou, nemusím ani moc přeslazené. Když o tom po přečtení několik dní přemýšlím, tak jsem spokojená.

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 00:39

Mám ráda knihy, kde se stále něco děje a já u nich zapomenu, že existuje ještě nějaký jiný svět než ten v nich.-)

To Eicherik: V klášteře? Mamce se líbila Ellis Peters a Případy bratra Cadfeala.-)

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 06:19

Marthas: mám kompletní sérii bratra Cadfaela. :-)

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 12:48

To Eicherik: Fakt? Tak toho by ti mohla mamka fakt závidět, my jsme ukořistili akorát 2 díly, když pročišťovali tuto sérii v knihovně.-(

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 19:16

Marthas: byl to boj, ale podařilo se. Nejdražší díl mě vyšel na 666,- Kč. :-)

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 19:56

Tak si to "satanovo" číslo řádně užij, nejlépe číst to každý měsíc, aby se to opravdu vyplatilo.-)))

denib
denib 14.03.2017 v 21:04

Eicherik: to jsi teda oddaný čtenář. Znala jsem člověka, co má všechny díly kromě asi dvou. Má Cadfaela hrozně rád, ale tolik peněz by za ty chybějící asi nedal. Já mám Petersovou taky ráda, i když spíš jsem četla knihy, co vydala jako Pargeterová. Některé mám i doma - Megotina svatba a sérii Nebeský strom. Ale Cadfael je taky dobrý, jen jsem zatím četla asi jenom dva ...
Jo, a tu Borovici by u nás v knihovně měli mít. Tak až tam půjdu, půjčím si jí :-)

Eicherik
Eicherik 14.03.2017 v 21:12

denib: budeš se divit, ale i za ty "prachy" se o to lidi "rvali". Mockrát se mi stalo, že mi to někdo "vyfouknul" před nosem. A čekal jsem, že vysbírat celou sérii mi bude trvat mnohem déle. :-)

Raksa.A
Raksa.A 14.03.2017 v 21:46

Já mám Cadfaela taky komplet. Jen levnějšího - kupovala jsem, jak vycházel.

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 22:46

To Eicherik: Já ti věřím, kdyby tomu tak nebylo, nepoptávali by některé známé i méně známe firmy Cadfaela stále dokola. Jak to vypadá, je to asi stejně dobrá investice jako pro mne YA Mediátor, a souhlasím s Raksou, mít některé knihy se opravdu vyplatí a koupit taky, jak vyjdou.-) A kdo je shání později, řádně provětrá peněženku.
PS: Velmi se omlouvám za odklon vlákna, všem kteří si chtěli počíst o tom, jaké typy knih upřednostňujeme.-)

denib
denib 14.03.2017 v 22:58

No vždyť o tom "mluvíme". Já jsem si takhle nakoupila celou Zeměplochu (tedy bez Vědy na Zemeploše - ta mě nebaví) a mám většinu knížek od Agathy Christie ve vydání z Knižního klubu. I nějaké série historických románů a detektivek. Ale třeba Sestru Fidelmu jsem po čase kupovat přestala, protože mi to už připadalo pořád stejné. Tedy ne, že by to nebyly dobré knihy, to rozhodně jsou. Možná to chtělo jen odpočinek a zase se k tomu vrátím ...

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 23:08

to denib: Já to myslela tak, že tvůrce vlákna to možná myslel trochu všeobecněji.-)
Pár Christeovek mám taky, jak od KK tak i od jiných vydavatelslví, ale to asi nebude tak dobrá investice, protože to vychází dost často, čímž neříkám, že to není kvalitní literatura, jen by ji nemuseli tak znehodnocovat častým vydáváním. Navíc to u posledních vydání i přetitulovali, asi aby v tom byl větší bordel.-) Možná, že to i znovu přeložili.-/
No, jo některé knihy jsou holt víc schématické než jiné, anebo to vychází moc rychle po sobě, navíc na přeskáčku.

denib
denib 14.03.2017 v 23:12

A to já myslím, že jestli o to stále mají lidi zájem, tak ať to klidně vydávají pořád. Samozřejmě jenom kvalitně. Vždyť je to fajn, že se lidem pořád líbí klasické detektivky - já si ráda přečtu i nějakou novou, ale ke klasice se pořád ráda vracím :-) Nejde mi o hodnotu ve smyslu "vzácnosti", ale o hodnotu ve smyslu "dobré čtení".

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 23:21

To denib: Abyste mne nepochopila špatně, mne většinou taky, ale myslím si, že čeho je moc toho je příliš. Podle mne to vydávají příliš často. I když, když se někdy kouknu na světový bestseller, tak si říkám, nu a tohle jste snad ani vydávat nemuseli.-/
Jinak souhlasím, že je skvělé, že se lidem líbí klasické detektivky, jelikož kdyby se jim nelíbili, už vůbec bych neměla co číst.
A denib tohle jste četla: http://www.databazeknih.cz/serie/mitchellova-a-markby-1885
Já už to mám doma skoro komplet, jen se modlím, aby kvůli malým prodejům to neutli před posledním dílem, který má teprve vyjít.

denib
denib 14.03.2017 v 23:33

To vůbec neznám. A speciálně britské detektivky mám ráda. (Když jsem ještě chodila do školy, byl můj idol Adam Dalgliesh - i když v televizi). Nemůžu si teď kupovat knížky, ale mrknu, jestli to nemají u nás v knihovně. Díky za tip :-)
Pozn.: Když už jsem zmínila tu televizi, tak vynikající detektivky jsou Vraždy v Midsomeru. Je to snad jediný případ, kdy mě knižní předloha opravdu moc zklamala, když je TV zpracování tak vynikají.

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 23:41

To denib: Já taky mám ráda anglické detektivky, u nás ji mají komplet, tak doufám, že i u vás, kdyby ne tak pokud by se vám líbila, vždycky můžete v knihovně zažádat o MVS (meziknihovní výpůjční službu), i když poštovné 60,-Kč za výtisk je maso, tak to furt vyjde levněji než si to kupovat.
To byste si rozumněla s maminkou, taky říká, že seriál Vraždy v Midsommeru je lepší než knihy a já jí věřím, je pod ním koneckonců podepsán i Anthony Horowitz.-)
Pokud byste chtěla ještě něco doporučit, mohla bych se později podívat, co jste už četla, moje mamka taky miluje detektivky a nejen ona.-)

denib
denib 14.03.2017 v 23:44

To je dobré, díky. Na knížky, které si chci vypůjčit v knihovně, už mám hodně dlouhý seznam :-)

Marthas
Marthas 14.03.2017 v 23:47

To denib: Jasně. Momentálně už o 14 dílů Meredith Mitchelové a Alana Markbyho víc než předtím a to bohatě stačí.-)
To upo chápu.-)

Eicherik
Eicherik 15.03.2017 v 06:16

denib: ze série se sestrou Fidelmou mám 8 dílů a ještě nějaké si asi přikoupím. :-)



Vložit příspěvek