Já píši vám ...


Viki9
Viki9 11.07.2016 v 05:11

Jsa svého času obluzen návykovostí zdejšího virtuálního prostoru, nařídil jsem si přísný půst a vědom si své slabosti, raději jsem se tomuto místu vyhýbal. Svou askezi jsem nyní dovedl na sám okraj možného a tak cítící se již silný, nebojím se už zpěvu Sirén a troufám si pohlédnout Gorgoně návyku zpříma do očí. Osedlav svou věrnou Rosinantu pln očekávání jsem se navrátil zpět.
Leč běda – popel a prach. Zpustlá zem. Prameny poznání vyschly a nahradila je zatuchlá jezírka plytkosti. Živná prsť námětů a inspirací zprahla a porostla lebedou tlachů. Svěží ovzduší přátelských diskusí zatuchlo sírou záště a netolerantnosti. Zděšen jsem doklopýtal na práh známého pubu a marně se dobýval do jeho dveří. Již není možno složit hlavy do stínu perutí moudré sovy.
A nejen to. V mnoha pustých místnostech visí na skobě plášť, jež tu po sobě zanechal mnohdy vrtošivý, leč nezměrně inspirující Mistr Knihovník.
Hledím kol sebe a bojím se ptát – jsou v těchto krajích ještě ojíněné hvozdy, v niž vládne lunotřpytná Elfos, ztělesnění laskavosti? Toulá se stále ještě touto krajinou skromný Bard HTO s duší medvídka vidící věcem pod povrch? Přivádí sem ještě toskánské slunce Lady Siena a zádumčivost ruských stepí Má paní Koka? Plave v čirých vodách hádanek ještě bystrá želva Naias? Staví tu stále s matematickou přesností ze slov chrámy vědy profesor Lector?
Přátelé jste tu?
Jste?
A kde?
Nebuďte světloplaší, bázliví a znechucení. Povstaňte fénixové! Rozářete zas databázi svými příspěvky, vlákny a diskusemi. Obnovte ji do původní krásy.
Kdo, když ne vy?
A nešetřete – jen houšť. :-)

Text příspěvku byl upraven 11.07.16 v 05:14

fog
fog 11.07.2016 v 08:51

Když jsem zde dnes nakoukla, čekalo na mě příjemné překvapení - tento překrásný dopis.
Dýchla z něj na mně nostalgie, závan starých časů, kdy to ještě byla nádhera sem vkročit...
jenom se bojím, že dvakrát nevstoupiš to stejné řeky...

TakySimona
TakySimona 11.07.2016 v 09:34

Kdo se bojí, nesmí do...života, třebaže virtuálního.
Větší část zmíněných v úvodním provolání Viki9 v diskusích, a to občas i nad obskurně testerovými tématy, vídávám. Nic není ztraceno, aneb dobří čtenáři zůstávají. Jiní se sem vracejí ve snaze najít klidnější vody než jsou ty většinově-sociálně-síťovější.
Voda může být rychlá, pěnivá, kalná, aktuálně zahnívající, nebo dokonce může pro panující sucho na chvíli úplně vymizet, ale břehy migrují jen velmi po-z-volna.

"Ať naděje raděj je!" (zpívám si pro toto léto spolu s Midi Lidi )

Koka
Koka 11.07.2016 v 09:45

Viki9 - vítej zpátky! Mám radost z Tvého návratu. A to ostatní? Mnohé slavné podniky upadly, když se - nejdřív jen malinko, později úplně - změnila klientela, a záleželo vždy na kavárníkovi, koho si tam pustil. S DK je to stejné.

pavlinda
pavlinda 11.07.2016 v 22:27

Viki9-jsem ráda,že jste živ!Jsem ráda,za Vámi založené vlákno Pod skořicovníkem-jen jsem doufala,že nás milovníků poezie bude víc.

Lector
Lector 13.07.2016 v 15:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


bytost
bytost 27.08.2016 v 20:32

Viki - příteli, tak se mi zdá, že se vaše výzva minula účinkem. Po počátečné radosti z vašeho návratu, kdy nám svitla jiskřička naděje, že snad už konečně najdeme společnou řeč....leč pusto a temno v těchto hvozdech. Škoda, květ radosti uvadl, ale poupata se tvoří a jednou rozkvetou.

Lector
Lector 28.11.2016 v 09:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Azizi
Azizi 21.12.2022 v 18:14

Ahojte, ani neviete, aká som rada, že som znova tu. Databáza kníh pre mňa vždy znamenala nesmierne veľa. Našla som si tu úžasných priateľov, obohacovalo to môj život, inšpirovalo ma to čítať, nesmierne rada som sem pridávala knihy, upravovala údaje. A najmä, s niektorými z vás som sa tu skutočne spriatelila.

Potom prišlo veľmi zlé obdobie pre mňa a databáza kníh šla úplne bokom. A teraz sú to už roky, čo som tu nebola. Chcem byť znova aktívna, milujem to tu, mám rada vás. Pamätáte si na mňa ešte niekto? Asi nie, ľudia prichádzajú a odchádzajú, ale aj tak by ste ma potešili, keby áno. Zároveň tu veľmi vítam všetkých nových užívateľov, ktorých som už nestihla spoznať. Odpustite mi toto fórum, ale nedalo mi sa s vami aj takto verejne znova neprivítať.

Eicherik
Eicherik 21.12.2022 v 18:24

Azizi: Pamatuji si Tě. Vím, že jsi založila vlákno Hudba pre náladu. :-)

Azizi
Azizi 21.12.2022 v 18:31

Ahoj Eicherik, aj ja si na Teba pamätám :)

elfos
elfos 22.12.2022 v 13:21

Ahoj Azizi, je bezva tě tu zase vidět. Vítej zpátky. :-)

Azizi
Azizi 22.12.2022 v 13:37

jéj, ahoj Elfos, aj ja ťa veľmi rada konečne po čase vidím! Teba som si tu hrozne moc obľúbila. Ešte sa tu stále rozkukávam, pár vecí sa tu zmenilo. Marí sa mi, že tu bola aj možnosť "poznámky", kde som si písala zoznam, ktoré knihy chcem najbližšie prečítať a už tu takú sekciu nevidím. Inak je to tu stále super! Už sa teším na pridávanie kníh a vôbec na všetko!

Text příspěvku byl upraven 22.12.22 v 13:41

Azizi
Azizi 22.12.2022 v 16:06

Môžem sa vás prosím na niečo spýtať? Prezerala som si mnou prečítané knihy a všimla som si, že všetky sú ohodnotené minimálne 2 hviezdičkami. To je ale zvláštne, ak si dobre pamätám, hodnotila som kedysi aj len jednou hviezdičkou. A aj celkovo sa mi zdá, že mnou hodnotené knihy majú akosi viac hviezdičiek než si pamätám. Nezmenilo sa nejak za tie roky hviezdičkovanie? Že by trebárs zmizlo hodnotenie "odpad" a zmenil by sa na jednu hviezdičku a jedna hviezdička na dve hviezdičky atď.?

EDIT: Tak už som si všimla, že stále je aj možnosť dať odpad, takže som asi len bola ku knihám prehnane občas benevolentná :D

Text příspěvku byl upraven 22.12.22 v 17:55

Naias
Naias 22.12.2022 v 18:03

Azizi, stále je možnosť napísať si súkromnú poznámku. Klikni na ozubené koliesko napravo od knihy a potom na upraviť. A pribudli skryté zoznamy, ktoré uvidí len užívateľ sám.

R.E.M.
R.E.M. 22.12.2022 v 21:49

Azizi - „jasnačka" :), pamatuji si tě. Je fajn, že špatné období skončilo a ty jsi zpátky.

Azizi
Azizi 23.12.2022 v 12:29

Naias, ďakujem ti, o tom viem, to som tu ešte bola. Ja mám ale na mysli všeobecné poznámky (nie ku knihe), kde mám zoznam najbližších kníh v poradí, v akom si ich chcem prečítať. Ale možno to mám v počítači, len neviem, ako to nájdem... Zdalo sa mi, že to mám tu. Že tu boli akoby "články" užívateľov, ktoré mohli byť buď verejné, alebo neverejné.

R.E.M. Ahooj, teším sa, že ťa znovu vidím! :) Zlé obdobie ešte tak neskončilo, ale rozhodla som sa vrátiť ku knihám a našej DK.

Text příspěvku byl upraven 23.12.22 v 12:29

Azizi
Azizi 24.12.2022 v 14:02

Zmenila som si profilovú fotku :) Prvý krát odkedy som na DK.



Vložit příspěvek