Hádejte autory:)


soukroma
soukroma 31.05.2017 v 17:39

Gustav Meyrink

K předchozí hádance: autoři se hledali podle veselých děl napsaných za války, tak mě zajímalo, které to Poláčkovo to bylo...

woodward
woodward 31.05.2017 v 17:46

Je to Gustav Meyrink. Máš ji.

soukroma
soukroma 31.05.2017 v 18:06

Americký současný historik, přírodovědec a spisovatel historických románů, především z nejrůznějších evropských míst a epoch. Na svém kontě má knihy, kde se zajímavě mísí fikce a fakta a někdy i trocha tajemných sil. Asi nejznámější román ozřejmuje (i s použitím matematiky), co všechno si generál Napoleon Bonaparte sliboval (pro sebe) při svém velkém tažení přes Středozemní moře.

soukroma
soukroma 31.05.2017 v 20:05

Autor má německy znějící jméno i příjmení a zde na DK má záznam 5 knih.
Zmíněná kniha výše nese vojevůdcovo jméno v titulu spolu s objekty, které ho na konci tažení nejvíce zajímaly a do nichž se potřeboval dostat pro zajištění takových schopností, jakými oplýval už Alexandr.
Jiná autorova kniha nás odvede od jižního horka ke studené hranici na okraji římského impéria počátku letopočtu, oddělující Římany třesoucí se zimou od barbarů třesoucích se chutí k boji.

encyklopedie
encyklopedie 31.05.2017 v 20:07

Napoleonovy pyramidy - William Dietrich /tohoto pána mám celého přečteného - špička

soukroma
soukroma 31.05.2017 v 20:17

výborně, předávám (ta druhá kniha z indicie byla pro úplnost a ostatní čtenáře Hadriánův val)


encyklopedie
encyklopedie 31.05.2017 v 20:34

hledaný autor - jeho romány jsou stvořeny pro filmové plátno - coby investigativní reportér se věnoval odhalování trestné činnosti. Dostal se proto problematice tak blízko, že si od té doby pro jistotu velmi chrání soukromí své i rodiny.
Pod svým jménem napsal dva thrillery. Dále napsal další dva dobrodružné thrillery ve stylu Steva Berryho pod jedním pseudonymem....pod dalším pseudonymem napsal další knihy, které známe ze zdejší databáze /3/.....jeho romány se prodávají do 35 zemí...

soukroma
soukroma 31.05.2017 v 21:43

Michael Morley (Sam Christer)

encyklopedie
encyklopedie 31.05.2017 v 21:45

...je to Sam Christer ....pokračuješ

soukroma
soukroma 31.05.2017 v 22:09

Zkusíme básníka, který je velice populární za oceánem, kde získal dokonce čtyřikrát vysoké literární ocenění. Krom poezie psal i dramata a byl i pedagogem, původně se ale věnoval přízemnější práci - farmaření. Na inauguraci nejoblíbenějšího prezidenta pronesl oslavnou báseň. Nejcitovanější jeho verše jsou z básně Oheň a led - a v tomto směru platí "nomen omen".

encyklopedie
encyklopedie 31.05.2017 v 22:28

...hodně jsi napověděla - Robert Frost

soukroma
soukroma 31.05.2017 v 22:32

Ano, je to „Pěvec Nové Anglie“, Robert Lee Frost (1874-1963 - atentátu na Kennedyho, kterému skládal hold při inauguraci, se tedy nedožil).

encyklopedie
encyklopedie 31.05.2017 v 22:37

...už jsem tady někdy možná hádaný byl...ale
...narodil jsem se v rodině, o ní se říkalo, že je to prokletý rod
...já jsem v podstatě velmi hubený muž
...svojí první lásce jsem věnoval určitý klíč
...své manželce jsem věnoval sokola
...když začala za mccarthismu rudá žeň, byl jsem zatčen a poseděl si
...kdo jsem?

biki
biki 31.05.2017 v 23:00

Slovní spojení "rudá žeň" by mohlo svědčit pro Dashiella Hammetta, je to zároveň název jedné z jeho povídek, které u nás vyšly v knize Tři krvavé historie.

encyklopedie
encyklopedie 01.06.2017 v 15:30

biki....nejen Rudá žeň, každá věta je nápověda na román D.Hammetta
Prokletý rod
Hubený muž
Skleněný klíč
Maltézský sokol
...můžeš zadávat

biki
biki 01.06.2017 v 23:54

Musím se zahanbeně přiznat, že Hammett mě ani v minulosti nijak zvlášť neoslovil, snad s výjimkou Maltézského sokola. A i když mi název Rudá žeň utkvěl v paměti, tak pokud se pamatuju, vůbec se mi to nelíbilo.

Po dlouhé prodlevě tedy něco lehkého: hledá se autor, který sice začal studovat stavební obor, ale po shlédnutí Altmanova filmu Dlouhé loučení podle knihy Raymonda Chandlera se rozhodl, že se stane spisovatelem detektivek. Vystudoval žurnalistiku a poté pracoval v kriminální rubrice několika novin. Nakonec přivedl na literární svět hrdinu, kterému dal jméno i příjmení podle jistého velmi známého umělce.

soukroma
soukroma 02.06.2017 v 10:46

Michael Connelly a jeho Harry (Hieronymus) Bosch

biki
biki 02.06.2017 v 12:15

Správně, předávám opět slovo.

soukroma
soukroma 02.06.2017 v 13:55

Tenhle autor, přestože nebyl přírodovědec, vydal jako první Přírodopis státu Massachusetts, k čemuž ho ponoukla známější osobnost (jeho mentor) sdílející stejný zájem o přírodu. Zájem o lesy, stromy, přírodu divoké Nové Anglie ho pak již nikdy neopustil a vedl ke specifické filosofii, kterou se snažil popsat v celé řadě knih. Zvláštní a ne vždy přesně pochopený byl jeho vztah k civilizaci, přesněji státem určovaná a vnucovaná pravidla života občanů. Zemřel ve středním věku na tuberkulozu, na rozdíl od mentora, který ho ještě přežil o celých dvacet let.
Aby to nebylo tak jednoduché, ptám se na jméno autora i jeho mentora, taktéž pilného spisovatele. Oba totiž byli shodně představiteli svérázného druhu romantismu.

encyklopedie
encyklopedie 02.06.2017 v 14:49

Henry David Thoreau a Ralph Waldo Emerson --- předpokládám

soukroma
soukroma 02.06.2017 v 14:59

ano, předpoklad byl správný, tedy i odpověď

encyklopedie
encyklopedie 02.06.2017 v 17:25

...před více jak rokem navštívil hledaný Prahu. Na pozvání Odeonu, kde mu vyšel jeho třetí román.
Vystudoval univerzitu - věnoval se teoretické fyzice. Jeho debutový román (vyšel v Odeon 2009 a 2015) se stal absolutním bestsellerem a získal řadu literárních ocenění .
Dílo vyšlo ve více než čtyřiceti zemích a bylo také úspěšně zfilmováno. O čtyři roky později vydal netrpělivě očekávaný román (česky Odeon 2013), jímž potvrdil svou reputaci – próza vyšla ve třiceti zemích.
A před rokem tedy představil třetí román....
A nyní trošku upravená "citace" z novinového článku: /první vydaný román/ Když přečtete komentáře na Databázi knih, určitě se dá hovořit o kultovním románu…

Text příspěvku byl upraven 02.06.17 v 17:26

MonikaJanka
MonikaJanka 02.06.2017 v 18:15

Paolo Giordano

encyklopedie
encyklopedie 02.06.2017 v 19:36

...jsem tůze rád, že uhodl někdo jiný.....je to Giordano a Monika může něco zadat

MonikaJanka
MonikaJanka 02.06.2017 v 21:46

Máme tu spisovateľa a literárneho historika. Písal hlavne poéziu (v jednej rozsiahlej básni spracoval udalosť, ktorá sa stala jeho rodičom). Svoj jediný, čiastočne autobiografický román vydal necelý rok pred svojou smrťou.



Vložit příspěvek