Důvěra čtenářů v autora

DISKUZE » Volná diskuze


tester
tester 23.03.2017 v 11:51

DK Textařka ve svém hodnocení 1984 píše "Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví"... to je velice dobrý postřeh. Proto chci po autorech aby psali z doby nedávné a současnosti. Jenže autorům se do toho nechce a hrabou se alibisticky ve starém Egyptě atp.

Gerty
Gerty 23.03.2017 v 13:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jana_Hlus
Jana_Hlus 23.03.2017 v 13:10

tester: dovolím si nesouhlasit, je spousta autorů, kteří píší o současnosti nebo nedávné minulosti, jen nejsou "profláklí". Co třeba Hájíček? Případně Hakl? Nebo z těch nejmladších třeba Girgle či Maňák. Dál třeba Grombíř, i když to už je dost oddechovka o Hartlovi ani nemluvě. Ale ti všichni píší o současnosti a je jich mnohem více. Nikdo nepíše asi tak šokujícím způsobem jako Tereza Boučková, ale jejich texty určitou vypovídající hodnotu mají.

Omlouvám se, že jsem vám vstoupila do diskuse, ale já se právě o současné autory zajímám, tak mi to nedalo:-).

tester
tester 23.03.2017 v 13:21

To Gerty--To je už lepší. Díla spisovatelů o současnosti nahrazuji stále vzrušenější zprávy v mediích. Tuto možnost za starých časů lidé neměli. Slyšeli jen to co vybubnoval obecní bubeník, nebo co donesl krajánek z vandru do mlejna. Pár mrtvol v detektivce už dávno lidem nestačí. A ty dnešní zápletky ve společnosti jsou tak složité, že je nikdo nedokáže rozluštit. A těch mrtvol a toho bezpráví ! Rozluštění je třeba až za 10let soudních tahanic. V detekivce je to hotové po přečtení knížky. A současnost silně přitahuje konzumenty medií a může je i odtahovat od četby. Sledovat media a vyselektovat z toho něco co se přibližuje pravdě je dosti obtížné a pravda je dosti vzácná. Dnešní doba je pro zvídavé občany vynikající. Jdu nahánět Pokémony.

Gerty
Gerty 23.03.2017 v 19:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tester
tester 24.03.2017 v 01:58

Podmínka svobody je solventnost


Gerty
Gerty 24.03.2017 v 09:46

testere - souhlas

tester
tester 24.03.2017 v 18:26

Trochu to souvisí s tematem-z jakéhosi výzkumu plyne že :
1---"Knihy jsou příliš drahé: „vadí mi stále se zvyčující cena knih v knihkupectví“; „Knihy jsou moc drahé, měly by být mnohem levnější“
2----Příliš velký počet knih: „knižní trh je přesycen“, „knižní trh je nasycen, autoři již vyčerpali témata“
Bod 2 je asi aktuální pro Gerty
http://www.svkos.cz/data/xinha/docs/2015_Tr%C3%A1vn%C3%AD%C4%8Dek_Veletrh.pdf
A to je z roku 2013. Dnes je jistě situace trochu jiná.

Text příspěvku byl upraven 24.03.17 v 18:29

Gerty
Gerty 26.03.2017 v 21:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Gerty
Gerty 26.03.2017 v 23:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tester
tester 28.03.2017 v 03:31

To encyklopedie.... příspěvek o hodnocení knih je přímo ze života. ....A taky musím napsat pryč od většiny recenzí zde na Databazeknih... to je za 1 !!!! Asi by to potřebovalo nejvyššího recenzenta recenzí. Každý má právo na recenzi podle svého hodnocení !!!! I ty divné recenze o něčem vypovídají. Neměly by se shazovat.

Text příspěvku byl upraven 28.03.17 v 03:36



Vložit příspěvek